Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.263
Поени од реакции
2.592
Нека прашаат што вети а што побара за возврат Жмицко Војвода за пописот во пакет со бугаристанските барања во муабетот со Метју Палмер...
Еве прашуваме, што вети а што побара за возврат Жмицко Војвода за пописот во пакет со бугаристанските барања во муабетот со Метју Палмер?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.373
Рчка он кај што треба,тоа што ни еден слепец од тие 120 што седат у собрание несмее да зуцне,а се корумпирани до гуша.
Незнам колку е паметно да ги рчка натовци сега во овај момент дури е во залет
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
3.937
Поени од реакции
7.882
Вториот ботљак ставен на ignore.

За сега 2 бота, идемо даље :)
Автоматски споено мислење:


Кое различно размислување бе боту. Тоа се факти дека државата ни тоне. Какво различно размислување да имам? Да не зборам што 20 и кусур години не ебат у здрав мозок? Да имаше нешто позитивно да се кажеше ќе кажевме, ама НЕМА. Мито, корупција, криминали, народот се мачи за пусти 200 евра плата. А каде се вакцините?!?!? Провизија, само сакаат пари да си лапнат. Народот секојдневно гине, умираат невини животи. А криминал, тендерчиња и не ти знам што не.

Ние сме рекордери и по инфраструктура, еве веќе 9-та година се мачиме еден автопат од Охрид до Кичево за мочани 57 километри. За другото да не зборам.

Ова се факти, од фактите нема бегање.

Да имаше нешто позитивно да се збореше ќе зборевме, ама НЕМАААА.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 289663
Поздрав до ботовите и типците што викаат:
Да бе нема шанси левица 10 пратеника да собере, хахахахаха левица ќе правела власт...
Погледај ја анкетата на темава. Близу 60% за левица, каде ѝ се 60+ пратеници?
Сега, по оваа анкета гледано, треба да има 95 пратеника.
Пред да постираш нешто, размисли малку...
^ Младиве што си имаат оформено свој став без некој друг да има влијание, гласа за Левица и тоа е факт. Проблемот е што недокваканине старци го креваат рејтингот на СДС и ВМРО кои кај младиве па не може да парираат. Тоа за Левица е предност која ќе дојде на површина на подолги стази.

Децава што се 18-25 години 70% ја симпатизираат Левица и би гласале за неа. Остатокот од 30% се мрсулковци кои гласаат поради клиентелистичкиот менталитет на нивните родители.

Мене искрено ми се гади од младо, убаво, перспективно дете кое е активист во вмро а уште повеќе во сдс.:sick::sick:
Со ваков навредлив речник не сте ништо подобри од другите две опции. Исти сте, само што тие навреме добиле позиција, вие уште долго ќе бидете на маргините.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.922
Со ваков навредлив речник не сте ништо подобри од другите две опции. Исти сте, само што тие навреме добиле позиција, вие уште долго ќе бидете на маргините.
Ti kako da podzaboravi kolku bea polni so sebe sarenite kurtoni pred nekoja godina i kakov recnik se koristese od nivna strana.
No nejse da imaa gram mozok nemase da go dovleckaat Zaev na vlast. Od tamu mozeme da trgnime kolku im fakja menteto :toe:.
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
И што ти е поентата, Левица треба да седи во опозиција се додека не се створат идеални услови да се формира влада без Албанска партија ? Дури и да дојде таква ситуација кога Дпмне и Левица би имале 61+ сите знаеме дека без нивно учество во влада ќе биде хаос, етнички тензиии и веројатно нов конфликт.

Јас сум повеќе за сценариото каде што Албанската партија која ќе влезе во влада ќе има минимално влијание т.е приврзок партија и ќе биде приморана да ги почитува законите на државата, да исфрли квалитетни а не веќе видени истрошени криминални кадри и сл
Треба сам да извлечеш поента ... а не да се завејуваш дека ке имале минимално влијание бла бла бла тој илм не го гледаме овде...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.434
Поени од реакции
768
Погледај ја анкетата на темава. Близу 60% за левица, каде ѝ се 60+ пратеници?
Сега, по оваа анкета гледано, треба да има 95 пратеника.
Пред да постираш нешто, размисли малку...

Со ваков навредлив речник не сте ништо подобри од другите две опции. Исти сте, само што тие навреме добиле позиција, вие уште долго ќе бидете на маргините.
Не ми беше тоа поентата. Логично, немора да значи ако 70% гласале за трета опција, и ај сега 70 пратеника.

Поентата ми е дека народот полека се буди, и осознава и дека рејтингот на левица расте.

Тие 10 пратеника се пополека стануваат реалност, како што расте рејтингот на левица.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.263
Поени од реакции
2.592
Тие 10 пратеника се пополека стануваат реалност


Вие пред избори викавте дека 5 пратеника е минимумот, па после едвај 2 скрпивте :icon_lol:

Calma
 

Igorcemk

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
11.279
Поени од реакции
14.599
Мислам дека на моменти имаат непотребни идеолошки излети кои што нема потреба да ги нагласуваат.
Чист маркетинг нешто како УСП за компанија :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.959
Поени од реакции
9.107
Додека собере Левица пратеници за да може да смени нешто, државава нема да постои.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
971
Поени од реакции
1.384
Додека собере Левица пратеници за да може да смени нешто, државава нема да постои.
Па кој е крив за тоа? Не е партијата Левица крива, простиов наш народ е.

Знаеш како, почни само од Фејсбук, на објави за производи/понуди и слично. 700 коментари: цена? а цена? пиши цена!!!! Цена алоо! која е цена? цена може ли?

Шо очекуваш од тие луѓе? Цела држава ни е сведена на примитивизам. Не размислуваат со своја глава, неедуцирани, прости и плитки. Ќе гласаат како попчиња, како ќе им се каже.

И сеа кога ќе видиш, па не се ни они криви што се со -IQ. Државата потфрлила. Ама на 2те најголеми партии, (т.е 3 со дуи) такви гласови и требаат. Нив ќе ги контролира и праќа 7 саати вожња у бус на 200 степена, за ладен сендвич со растителен кашкава. Мене и тебе џабе ќе ни збори.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.959
Поени од реакции
9.107
Па кој е крив за тоа? Не е партијата Левица крива, простиов наш народ е.

Знаеш како, почни само од Фејсбук, на објави за производи/понуди и слично. 700 коментари: цена? а цена? пиши цена!!!! Цена алоо! која е цена? цена може ли?

Шо очекуваш од тие луѓе? Цела држава ни е сведена на примитивизам. Не размислуваат со своја глава, неедуцирани, прости и плитки. Ќе гласаат како попчиња, како ќе им се каже.

И сеа кога ќе видиш, па не се ни они криви што се со -IQ. Државата потфрлила. Ама на 2те најголеми партии, (т.е 3 со дуи) такви гласови и требаат. Нив ќе ги контролира и праќа 7 саати вожња у бус на 200 степена, за ладен сендвич со растителен кашкава. Мене и тебе џабе ќе ни збори.
Тоа е факт, народов се дебили.
Само дадов констатација дека ќе биде касно за ова што го спрема Левица. За жал.
И мене не ми се бега од овде, ама на крај ќе мора пошто кога не се уклапаш во вакво канцерогено општество нема поента да останеш и ти да заболиш ко нив.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.987
Поени од реакции
19.002
Па кој е крив за тоа? Не е партијата Левица крива, простиов наш народ е.

Знаеш како, почни само од Фејсбук, на објави за производи/понуди и слично. 700 коментари: цена? а цена? пиши цена!!!! Цена алоо! која е цена? цена може ли?

Шо очекуваш од тие луѓе? Цела држава ни е сведена на примитивизам. Не размислуваат со своја глава, неедуцирани, прости и плитки. Ќе гласаат како попчиња, како ќе им се каже.

И сеа кога ќе видиш, па не се ни они криви што се со -IQ. Државата потфрлила. Ама на 2те најголеми партии, (т.е 3 со дуи) такви гласови и требаат. Нив ќе ги контролира и праќа 7 саати вожња у бус на 200 степена, за ладен сендвич со растителен кашкава. Мене и тебе џабе ќе ни збори.
Вака како освестен и непрост, сигурно вртиш бизниси, млатиш милиони и бус последен пат си видел во средно, сега шоферот те развозува. Нели?
 
Последно уредено:
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.373
Вака како освестен и непрост, сигурно млатиш бизниси, вртиш милиони и бус последен пат си видел во средно, сега шоферот те развозува. Нели?
можам да потврдам, јас му сум шофер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom