Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
22 декември 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
Здраво сакав да прашам да не имате информација каде и дали има Plivasept rose , http://www.pliva-sept.hr/pliva-sept-pjenusavi.html во Скопје или Македонија. Mи треба за кучето се митари веќе 3 месеца и има некои како топчиња на влакната.
Поздрав
 
Член од
18 август 2015
Мислења
25
Поени од реакции
0
Prasanje za poiskusnive "kuckari":)),imam prijateli vo golemive marketi kaj mene i mi trgaat vrat,pecenica,pileska sunka so pominat rok,pa me interesira dali moze da stavam parcinja od suvomesnatoto dodeka go varam orizot i potoa da mu go davam na kuceto?
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Prasanje za poiskusnive "kuckari":)),imam prijateli vo golemive marketi kaj mene i mi trgaat vrat,pecenica,pileska sunka so pominat rok,pa me interesira dali moze da stavam parcinja od suvomesnatoto dodeka go varam orizot i potoa da mu go davam na kuceto?
Не, особено не ако е со поминат рок.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Здраво сакав да прашам да не имате информација каде и дали има Plivasept rose , http://www.pliva-sept.hr/pliva-sept-pjenusavi.html во Скопје или Македонија. Mи треба за кучето се митари веќе 3 месеца и има некои како топчиња на влакната.
Поздрав
истово го има и лара од малечка,и беше на ветеринар но ништо не рекоа за ова...

зарем е проблем ова ? она има вакви ама само на газето и задните нозе и на грбчето позади...но мислев е нормално,со оглед дека нема педигре..

и ова е лабрадорче ?
 
Член од
18 август 2015
Мислења
25
Поени од реакции
0
Не, особено не ако е со поминат рок.
Znaci vaka:Ne bilo so pominat rok tuku onoj del od vratot i pecenicata koj bil malku zasusen go otsekuvale i go trgale nastrana.Mi kaza deka vrabotenite si nosele doma i jadele:).Znaci nisto ne e so pominat rok.E sega,dali mozam jas zaedno so orizot da go varam i da mu go davam na kuceto zosto mozam da zimam po kilo dve sekoja nedela.A kolabasi dali moze da mu davam da jade.Ti se obrakjam tebe posto gledam deka gi razbiras "kuckarskive" raboti:)
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Znaci vaka:Ne bilo so pominat rok tuku onoj del od vratot i pecenicata koj bil malku zasusen go otsekuvale i go trgale nastrana.Mi kaza deka vrabotenite si nosele doma i jadele:).Znaci nisto ne e so pominat rok.E sega,dali mozam jas zaedno so orizot da go varam i da mu go davam na kuceto zosto mozam da zimam po kilo dve sekoja nedela.A kolabasi dali moze da mu davam da jade.Ti se obrakjam tebe posto gledam deka gi razbiras "kuckarskive" raboti:)
Можеш да ги користиш како награди, како за хранење не. Свинско кучињата не смеат, колку што знам чир во желудникот можат да имаат. А, општо, сувомеснато не верувам дека ќе ги.
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
JETKUNDO како не се митари ли многу кај мојот паѓаат снопови влакна, реконазол давав нема ефект , Екодизентал сега ми пишаа дека е ефективен за ова.Ке идам на вет па ке видам.
 
Член од
10 август 2015
Мислења
105
Поени од реакции
14
Imam zenka labrador 3 meseci, no mi treba mala pomos. Postojano ako sednes do nea ili posle odredeno vreme otkako ja galis pocnuva da griza isto taka koga ke i dades hrana od raka silno grize. Koga ja setam ripa po mene i griza. Dali e ova poradi sto i rastat zabi ili treba nesto da napravam jas za da prestane vaka da se odnesuva?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Imam zenka labrador 3 meseci, no mi treba mala pomos. Postojano ako sednes do nea ili posle odredeno vreme otkako ja galis pocnuva da griza isto taka koga ke i dades hrana od raka silno grize. Koga ja setam ripa po mene i griza. Dali e ova poradi sto i rastat zabi ili treba nesto da napravam jas za da prestane vaka da se odnesuva?
Како мислиш гриза? Гриза во буквална смила на зборот, чувствуваш болка или си игра?
Пример песот мој ретривер обожава да ја стави раката моја меѓу заби, ама во ниту еден момент не загрузува, него си игра така.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.190
Поени од реакции
14.468
3 месеци е прилично младо куче, нема осет толку ама па и не би требало да има сила да гриза да те здоболи.
А инаку гризаат све што ќе стигнат вклучувајќи и кабли по дома, патики, дрво, гумени ствари буквално се што ќе видат, и трае тоа околу 1 година сигурно.

Воспитни мавај и :)
 
Член од
18 август 2015
Мислења
25
Поени од реакции
0
Imam zenka labrador 3 meseci, no mi treba mala pomos. Postojano ako sednes do nea ili posle odredeno vreme otkako ja galis pocnuva da griza isto taka koga ke i dades hrana od raka silno grize. Koga ja setam ripa po mene i griza. Dali e ova poradi sto i rastat zabi ili treba nesto da napravam jas za da prestane vaka da se odnesuva?
Prijatele,i jas go imam istiot "problem",griza sve zivo i divo,na ista vozrast e kako tvoeto.Koga sakam da go pogalam ja vrte odma glavata i kako da saka da kasa ama kuceto samo si igra.Mirno e samo koga leze na grb i jas go cesam po stomak:).Da prasam,se dava na kutre sardini od konzerva?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
препорачајте ми добро место за пансион за куче,во Аеродром/К.Вода/Центар ? и цена од прилика ? ми треба за еден ден...и дали би било лошо да ја оставиме Лара,бидејќи има добиено,или нема врска ?
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
73
Поени од реакции
104
препорачајте ми добро место за пансион за куче,во Аеродром/К.Вода/Центар ? и цена од прилика ? ми треба за еден ден...и дали би било лошо да ја оставиме Лара,бидејќи има добиено,или нема врска ?
Барај на facebook Киско Дресура и Пансион :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom