Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
2 март 2024
Мислења
3
Поени од реакции
2
Поради проблеми со панкреас кучето со години ја поднесува само оваа храна, а повраќа се останато.
Моментално ја нема на лагер и нема да ја има минимум 2 недели до месец. Јас имам уште за некој ден.

Ептен би помогнало ако некој ја има истата храна и да му купам колку што може да оддели макар и 1кг, 2... Во најдобар случај 4-5кг ќе не покријат целосно.

https://www.bonacibo.com/bc-adult-dog-form/
 
Член од
6 март 2024
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво! обидете се да барате на Интернет или онлајн продавница за миленичиња
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
887
Поени од реакции
1.428
Ама реклама си напраивте xD
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
18
Поени од реакции
1
Nekoj preporaka za pekinezeri od Skopje, koj ima mali da se kupi?
 
Член од
22 мај 2023
Мислења
49
Поени од реакции
89
Zdravo

Imam kuche, okolu 2 godini. Ulicharche, pred okolu 2 godini gi najdov 3 epten mali pred zgrada, gi zedov 3te i samo ova uspea da prezivee. E sea, go vakcinirav, chipirav, iscistiv od paraziti i stekna higienska naviki, resivme da go zadrzime. Edvaj togas ja ubediv zena mi da ne go kastrirame, deka e greota za kucheto itn. E sea, poslednive 2 nedeli kuchevo otkri deka vo zgradava kaj sto sme ima i drugo zensko kuche, pochnnuva da cimoli pred vrata tazno epten koga ke slusne deka se otvara vrata kaj niv itn, ama megjudrugoto i imase 3-4 incidenti vekje - pochna da mocha doma kaj shto stigne, sinoka konkretno 2 pati se izmochal na trosed i na fotelja(a pred toa doma ne sme imale nikakvi problemi po ova prashanje, se znae 2 pati na den se izleguva, togash e vreme za WC i se funkcionirashe okay). Isto primetiv i nadvor, mnogu povekje mocha nego pred toa. E sea, prashanjeto mi e, dali kastracijata e reshenie za problemite (bashka shto e napalen 1-2 pati nedeno, pa ni "skoka" na racete), deka ako se izmocha ushte 1 mislam deka zhena mi i dvajcata ke ne prati nadvor ili ke ne kastrira, ili mozhno e da ima i nekoj drug problem povrzan so mochnite organi?
Pozdrav
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Некоја препорака за трењер-дресер или како веќе да го наречам сакам моето куче да го научи малку да се социјализира и сл. зборам за Скопје
 

Kajgana Shop

На врв Bottom