Куче или маче - кој е подобар миленик?

Што би одбрале ?


  • Вкупно гласачи
    101
Член од
20 јули 2011
Мислења
1
Поени од реакции
2
Кое милениче повеќе ви се допаѓа ?

Еве на пример мене повеке ми се допаѓа куче.
Сега кажете вие.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Тешка одлука...
Ма може и двете, еден црн Лабрадор и една црногорска мачка :)
 

LGBT

Weird
Член од
20 јули 2011
Мислења
329
Поени од реакции
157
Кучиња обожавам најмногу на свет :love:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Мачките се лицемерни, кучињата имаат поинаква филозфија на живеење.
Мачките биле лицемерни... Искрено, таа особина освен кај луѓето досега никаде на друго суштество ја немам сретнато.
Инаку, сите животни подеднакво ги сакам, мада најголема слабост ми се мачките :)
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
714
Поени од реакции
288
Голем љубител сум на животни, и сум чувал и кучиња и мачиња.
Сепак кучињата повеќе ги сакам.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.247
Поени од реакции
9.710
Најубо нишо :ROFLMAO:
 
На врв Bottom