Куче или маче - кој е подобар миленик?

Што би одбрале ?


  • Вкупно гласачи
    102
Член од
14 април 2006
Мислења
116
Поени од реакции
43
Сум чувал и куче и маче, ама кучињата некако ми се помили и повеќе ги сакам.
 
M

Moon Child

Гостин
Мачките не се лицемерни! Така се однесуваат бидејќи вие незнаете како да им пружите љубов.
Мачките се мирољубиви и педантни суштества што не прават бељи по дома, не кршат и не напаѓаат.
И мачките се 100 пати попаметни од кучињата!
Немам чувано куче досега, а нема ни да чувам. Мачките ми се слабост. :love:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
^ Далеку од тоа дека мачките се попаметни од кучињата ... единствена предност на мачките им е тоа што се посамостојни и полесно можат да се снајдат сами во природа.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
Сум чувала и куче и маче, но сепак кучињата ми се помили.
 
L

Lu

Гостин
Мачките не се лицемерни! Така се однесуваат бидејќи вие незнаете како да им пружите љубов.
Мачките се мирољубиви и педантни суштества што не прават бељи по дома, не кршат и не напаѓаат.
И мачките се 100 пати попаметни од кучињата!
Немам чувано куче досега, а нема ни да чувам. Мачките ми се слабост. :love:
Како тоа досега никогаш немаш чувано куче, а донесе таков заклучок дека мачките се 100 пати попаметни од кучињата ??? :rolleyes:
 
Член од
9 август 2009
Мислења
104
Поени од реакции
115
Мили се и едните и другите, но сепак кучињата се многу позахтевни и позависни од човекот, мачките се посамостојни и понезависни.
Сум чувала куче, сега имам мачка.
Кучето неможеш да го оставиш само ниту на 2 дена, а мачката комотно можеш да ја оставиш дома и да одиш на одмор, и единствено што треба е на комшиката да и оставиш клуч и преку 2 дена да и дава храна и вода.
Како и да е, сепак за оние кои живеат во стан, топло им препорачувам мачка да си земат, нема да се покајат, освен ако немаат преголема желба за куче.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Мачката е лицемер.
Кучето те сака најмногу на свет, и едвај чека да го погалиш за да ти врати со неизмерна љубов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom