Купување таблет компјутер

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Може ли да ми покажете некој таблет од 6-7000 ден. кој најмногу вреди за тие пари пошто сум дудук за технологија :D
Што ќе ти е ваква играчка, за ништо не ги бива освен да погледнеш некој филм. Нити има брзина нити прегледност за сурфање. Ќе му се порадуваш 2-3 дена и ќе го баталиш верувај.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Дали некој знае каде во Македонија може да се набават Microsoft Surface? Гледам дека Анхоч имале еден модел само, ама од поодамна го нема на залиха.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.418
Препорака некоја за квалитетен таблет од 5000 до 8000 ден ,највеќе за интернет и за читање книги .
А да и за гејмање Хартстоун :icon_mrgr:
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Предлог за графички таблет за почетник?

Сакам да преминам од хартија и пенкало, на таблет и PC. Немам никогаш цртано на таблет, ниту користено програми за дизајни, ептен сум почетник. За сега, ќе се испробам со логоа и дизајни за маици, нешто полесно.
 

IzzY_R0CkeR59

аудофил, металофил, емофил, чоколаденфил
Член од
9 септември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
31
абе нез шо толку сите запнале таблети да зимаат, скапи се ко лаптоп а за нишо не ги бива
 
I

INFECTED

Гостин
Сакам да купам таблет со што подобар екран, но не повеќе од 8 до 8.5 инчи, не огромен. Што ми предлагате? Ме заинтересира и т.н. new iPad 2018 како и тие на хуавеи и галакси таб с3. Молам за мислења и предлози.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Незнам дали е за тука прашањево, ама сепак ќе прашам. Имам лаптоп HP x2 210 G2 ( појма немам што значат бројкиве). Сакам да го продадам на некој сервисер, е сеа прашањето ми е дали ми е потребен Гарантен лист или нешто такво? Мајката ми моја ја фрлила цела кутија со сите листови внатре, а како поклон го добив. Некој да ми одговори ?
 

Скејтериште

Компјутеџија
Член од
29 март 2018
Мислења
19
Поени од реакции
2
Незнам дали е за тука прашањево, ама сепак ќе прашам. Имам лаптоп HP x2 210 G2 ( појма немам што значат бројкиве). Сакам да го продадам на некој сервисер, е сеа прашањето ми е дали ми е потребен Гарантен лист или нешто такво? Мајката ми моја ја фрлила цела кутија со сите листови внатре, а како поклон го добив. Некој да ми одговори ?
Зависно од тоа дали е под гаранција сеуште. Доколку му е истечеа гаранцијата не треба да прај разлика дали го чуваш гарантниот лист или не.
Инаку, не е по исплатливо да го продадеш на пазар3/реклама5?[DOUBLEPOST=1547117086][/DOUBLEPOST]
Предлог за графички таблет за почетник?

Сакам да преминам од хартија и пенкало, на таблет и PC. Немам никогаш цртано на таблет, ниту користено програми за дизајни, ептен сум почетник. За сега, ќе се испробам со логоа и дизајни за маици, нешто полесно.
Јас порано кога се занимавав со ова имав земено графички таблет од сетек за 2 илјади. Не е нешто нај-нај ама доволно добро ја вршеше работата. од Genius беше, портокалов. Кога ќе сакаш да преминеш да професиоален г.таблет имаш одличе избор во Анхоч[DOUBLEPOST=1547117146][/DOUBLEPOST]
Дали некој знае каде во Македонија може да се набават Microsoft Surface? Гледам дека Анхоч имале еден модел само, ама од поодамна го нема на залиха.
Можеш да разговараш со продавачите во анхоч да видиш дали би сакале да ти направат услуга да ти го нарачаат ексклузивно за тебе, но незнам дали тоа би ја зголемило цената
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дечки искуство со Тесла таблет?
ЈАс не би земал. Како прво немаш ни хардвердска ни софтверска поддршка за тој таблет. Тешко се наоѓаат и футроли и фолии освен ако не си ги порачаш од Али. Неквалитетен, во однос на делови на него (тач, дисплеј и тн...).
Не би ризикувал со таков таблет.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Дечки искуство со Тесла таблет?
Самсунг или Леново ти се проверена квалитетна опција, јас не би земал друг таблет освен ако премногу парите ти се кнап.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom