Купување преку интернет (генерална дискусија)

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
16.998
Поени од реакции
19.454
не се само нашите пошти за жалење.
една пратка пола свет го помина ради грешка на германицте или швајцарците. тие наместо тука го пратиле во англија, од таму во бразил и после пак назад. и ај сега на кој да му веруваш.
битно стигна по два месеци(y)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.052
Поени од реакции
8.886
Дали некој купувал книги на старо од AbeBooks.com, ме интересира дали испорачуваат во Македонија?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
16.998
Поени од реакции
19.454

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Ја бива, мене ми стигна... само ќе чекаш 1 месец, тоа е главниот проблем, другото е океј.
и јас има нарачано, два пати, чекав точно 30 денови во двата наврати. иначе има многу корисни работи на сајтот
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Порачка од америка преку usps, тракинг бројот вика дека е уште во америка веќе една недела? Како оди го упдејтираат ли воопшто или одма ќе пиши дека стигнало само во Македонија.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
631
Поени од реакции
355
Еве линк за регистрација од страна за суплементи и производи за здравје и убавина каде имаат намаленија и се многу поефтини о останатите страни ако сакате да порачате, со овај линк имате 10 долари попуст а толку е и достава до 3 лбс т.е. 1.5 кг, значи муфте имате достава , нема што закон страна, внесете држава Словенија, а кај Општина Македонија и ке стигни за 10 дена кликни тука за линкот
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Колку провизија зимаат Вестерн Јунијон за нарачка од 20 евра?
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Дали ако купувам директно преку дебитна ќе ми земе некаква провизија за претворање на еврата во долари?
Пример имам 15 евра, сакам да купам нешто што е 20 долари, дали ќе ми земе точно толку или ќе побара уште некое евро + ?
--- надополнето: 12 април 2012 во 19:21 ---
И шипуваат ли newegg кај нас?
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Имав порачано во ист ден рачен саат и очила за сонце од dealextreme.com.Е сеа ми стигнаа само очилава а часовникот го нема.Можно ли е некое копиле в пошта да си го земи часовникот?
инаку пратката е испратена на 3/23/2012 11:30:45 PM
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Имав порачано во ист ден рачен саат и очила за сонце од dealextreme.com.Е сеа ми стигнаа само очилава а часовникот го нема.Можно ли е некое копиле в пошта да си го земи часовникот?
инаку пратката е испратена на 3/23/2012 11:30:45 PM
Можно е, како не.. оди до/јави се во Пошта и објасни што, како и од си порачал, кога стигнала пратката и што треба да содржи. Ако не ти помогнат, пиши им порака на тие од DX дека не стигнала пратката.. може ќе ти дадат ваучер некој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom