Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
14 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите. Би сакал да ве прашам, дали имате проблем со отварање на www.posta.com.mk страната на тие што користат Телекабел интерент? Пробував и од кај мене и од друго место пак на Телекабел не ја отвара. Пакетите се губат

3 89.205.126.1.robi.com.mk (89.205.126.1) 8.768 ms 8.330 ms 10.013 ms

4 89.205.126.131.robi.com.mk (89.205.126.131) 9.866 ms 19.048 ms 7.576 ms

5 195.26.158.209 (195.26.158.209) 9.698 ms 17.127 ms 17.654 ms

6 62.162.85.14 (62.162.85.14) 13.228 ms 11.147 ms

62.162.85.10 (62.162.85.10) 14.699 ms

7 62.162.2.17 (62.162.2.17) 38.586 ms 13.821 ms 20.973 ms

8 62.162.25.30 (62.162.25.30) 10.075 ms 11.650 ms 19.870 ms

9 * *

Ако се приклучам на мобилен интернет, на А1 сум, нема проблем отвара без проблем.
Се јавувам во Телекабел ама е зафатено.
Чекам неколку пратки, па неможам да отварам Tracking страната.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.120
Поени од реакции
22.160
Здраво на сите. Би сакал да ве прашам, дали имате проблем со отварање на www.posta.com.mk страната на тие што користат Телекабел интерент? Пробував и од кај мене и од друго место пак на Телекабел не ја отвара. Пакетите се губат

3 89.205.126.1.robi.com.mk (89.205.126.1) 8.768 ms 8.330 ms 10.013 ms

4 89.205.126.131.robi.com.mk (89.205.126.131) 9.866 ms 19.048 ms 7.576 ms

5 195.26.158.209 (195.26.158.209) 9.698 ms 17.127 ms 17.654 ms

6 62.162.85.14 (62.162.85.14) 13.228 ms 11.147 ms

62.162.85.10 (62.162.85.10) 14.699 ms

7 62.162.2.17 (62.162.2.17) 38.586 ms 13.821 ms 20.973 ms

8 62.162.25.30 (62.162.25.30) 10.075 ms 11.650 ms 19.870 ms

9 * *

Ако се приклучам на мобилен интернет, на А1 сум, нема проблем отвара без проблем.
Се јавувам во Телекабел ама е зафатено.
Чекам неколку пратки, па неможам да отварам Tracking страната.
Е добро де, додека не ги добиеш од Телекабел и не средат, пуштај се од мобилниот интернет ако треба толку често да ги проверуваш пратките.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
5.240
Гледам Групер направиле дел супермаркет со храна и пијалоци.


Од кога започнале ова? Дали функционираат во тој супермаркет нарачка за цела Македонија или е само во Скопје?
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
212
Поени од реакции
81
Дaли некој имa искуство со порaчки нa книги/литерaтурa од Србијa, поточно од Дaтa Стaтус или некојa другa издaвaчкa куќa?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.486
Поени од реакции
762
Само челични нерви и трпение како да го чекаш Господ да се симне од небото. На 5.12.2020 ми е нарачката направена.
1610568027771.png 1610568027771.png
 
Член од
27 јуни 2015
Мислења
32
Поени од реакции
14
Само челични нерви и трпение како да го чекаш Господ да се симне од небото. На 5.12.2020 ми е нарачката направена.
Прегледај го приврзокот 280898Прегледај го приврзокот 280898
Ќе се изначекаш штом иде преку холандска пошта. Една од најспорите пошти во Европа.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
773
Поени од реакции
449
Аман бе.... Од искуство ова вајда, м? Него да не знаеш преку мк пошта ќе иде или?
Не, поштар-холанѓанец со негативен тест за ковид ќе ти дојде на врата да ти ја достави.

Македонска пошта ги презема и доставува пратките без разлика дали се од кинеска, холандска, сингапурска...пошта. Пратки имаат заглавувано и по 9 месеци во многу ретки ситуации. Во просек стигаат за месец, месец и пол. Ако имаш тракинг, следи ја овде https://www.posta.com.mk/TrackTrace/
 
На врв Bottom