Купувам - продавам

Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
Обично сум заинтересиран откога ја знам цената. Што ако се заинтересирам и изгубам време за да ја видам ако немам пари да ја купам колата ...
Обично цена се кажува кога ќе се заинтересираш, ќе видиш, ќе бендисаш и ќе поминеш во наредната фаза, т.е. купување на возилото :)
Ај цена кажи тука.
Незнам што е финтата што не се кажува цена.
Batica cenata e 2500 evra prv gazda 52.000 pominati otprilika 52.500 sto se vika uste ne e razraboten motorot si imam dokumenti se od salon deka sum prv gazda da znajs deka ne e uvezena kupena mi e 2001 i togas prva registracija napraviv kolata ima klima servo centralno greaci elektrika na stakla podesuvanje na svetla i dr. atest plin lovato kompjuterski dvd i televizija pioneer dvdto i tv me drzi 22.000 denari plinot mi e platen 700 i kusuro evra na plin gradska trosi 10 litri na otvoreno7.5-8 zavisi od nogata haha :D znaci kolata e pravena za moj merak i koj sto bil prv gazda znaj kolku boli koga ke ja platis ti i kako ke ja gledas :D servis napraviv na 50.000 pominati se servisira se po standard ne sum nekoj da se stega za 50 pa makar i 500 denari razlika imas novi gumi dunlop maslo filtri se kako sto si odi servisot kolata e ekstra zacuvana ne e cepnata no sepak javi se eve moe brojce 075-561-090 mozi da se vidi kolata vo sekoe vreme ako se resis za zemanje nemoj da se izlazis za 100-200 evra razlika da kupis kola uvezena od bugarija ili od slovenija i neznam kade istrosena izvozena cukana i kiznaj kakva so X00.000 pominati kilometri kupi si nekoja vaka nova kola jas sepak ke si kupuvam nova kola od salon pa mi falat pari a nejcam da krevam krediti ili da isplakam vo banki :D mozi da naprajme pazar pozdrav i imaj ubav den :)
--- надополнето: 9 декември 2012 во 22:17 ---
Јас преферирам да има напишано една почетна цена, да знам отприлика на што да рачунам, затоа што кај нас, за да се заинтересираш и бендисаш, главна „опрема“ што треба да ја има возилото е добра цена :)
ete drugar pisav cena malku pogore :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.716
Поени од реакции
6.653
Batica cenata e 2500 evra prv gazda 52.000 pominati otprilika 52.500 sto se vika uste ne e razraboten motorot si imam dokumenti se od salon deka sum prv gazda da znajs deka ne e uvezena kupena mi e 2001 i togas prva registracija napraviv kolata ima klima servo centralno greaci elektrika na stakla podesuvanje na svetla i dr. atest plin lovato kompjuterski dvd i televizija pioneer dvdto i tv me drzi 22.000 denari plinot mi e platen 700 i kusuro evra na plin gradska trosi 10 litri na otvoreno7.5-8 zavisi od nogata haha :D znaci kolata e pravena za moj merak i koj sto bil prv gazda znaj kolku boli koga ke ja platis ti i kako ke ja gledas :D servis napraviv na 50.000 pominati se servisira se po standard ne sum nekoj da se stega za 50 pa makar i 500 denari razlika imas novi gumi dunlop maslo filtri se kako sto si odi servisot kolata e ekstra zacuvana ne e cepnata no sepak javi se eve moe brojce 075-561-090 mozi da se vidi kolata vo sekoe vreme ako se resis za zemanje nemoj da se izlazis za 100-200 evra razlika da kupis kola uvezena od bugarija ili od slovenija i neznam kade istrosena izvozena cukana i kiznaj kakva so X00.000 pominati kilometri kupi si nekoja vaka nova kola jas sepak ke si kupuvam nova kola od salon pa mi falat pari a nejcam da krevam krediti ili da isplakam vo banki :D mozi da naprajme pazar pozdrav i imaj ubav den :)
--- надополнето: 9 декември 2012 во 22:17 ---

ete drugar pisav cena malku pogore :)
Дали Хјундаи продаваше? Колку коли тебе ти се вртат низ двор? :D
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Дали Хјундаи продаваше? Колку коли тебе ти се вртат низ двор? :D
Ланос е... и шо ти е тебе гајле колку коли му се вртат низ двор? темава е за купувам/продавам, не за кој шо од каде како (да неречам чаршиски муабети).
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.716
Поени од реакции
6.653
Ланос е... и шо ти е тебе гајле колку коли му се вртат низ двор? темава е за купувам/продавам, не за кој шо од каде како (да неречам чаршиски муабети).
Па од Прилеп сме си ние, мора така малце пазарџиски да свртиме :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па од Прилеп сме си ние, мора така малце пазарџиски да свртиме :)
Пазарџиски, на форум... жими снегот лански.

Одиш ја земаш колата, тураш 200 денари плин, ја возиш 15-20 минути, пробваш како оди према Салида, евентуално према Крушево, и ако те бендиса тек после то иди пазарот... и негледам која е поентата да се напрај прво пазар, да се дознај кој број на гаќи носи сопственикот, дали се капи 2 пати неделно или не... па после да одиш да ја гледаш колата.
 
Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
Пазарџиски, на форум... жими снегот лански.

Одиш ја земаш колата, тураш 200 денари плин, ја возиш 15-20 минути, пробваш како оди према Салида, евентуално према Крушево, и ако те бендиса тек после то иди пазарот... и негледам која е поентата да се напрај прво пазар, да се дознај кој број на гаќи носи сопственикот, дали се капи 2 пати неделно или не... па после да одиш да ја гледаш колата.
hahahah vo pravo si brat samo ne razbiraa lugjeto ko ce kupuva kola kako zena da kupuva se znaj ko ce kupis polovna kola ili cini ili ne cini zato se probuva nikoj ne go dodrzal da ne ja proba :D samo tie ko ce se java prasuvaa cena mu kazuvas cena skapo e vaka taka more coek vidi ja kolava ako ima nesto za popravka ce ti namalam za cenata samo to e ima lugje so ne se razbiraa :D pozdrav prijatelce
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Продавам Голф 4, 1.4 бензин со поминати 230 000км. Возилото е произведено во декември 1998год. а во Македонија е увезена 2007год со 160 000км. Донесена е лично од татко ми од Германија (единствени газди сме откако е увезена). Цена- 2500е.

Од опрема има:
- 4 воздушни перничиња
- ABS
- серво
- клима
- електрика на сите стакла
- електрично подесување на ретровизори
- Recaro седишта
- 4 сезонски гуми.

На овој линк http://oglasnik.mk/ads/golf-iv-1-4-16v-1999g-so-full-oprema/ може да видите и слики од возилото.

За заинтересираните кајганџии може да направиме некој попуст :)
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Пазарџиски, на форум... жими снегот лански.

Одиш ја земаш колата, тураш 200 денари плин, ја возиш 15-20 минути, пробваш како оди према Салида, евентуално према Крушево, и ако те бендиса тек после то иди пазарот... и негледам која е поентата да се напрај прво пазар, да се дознај кој број на гаќи носи сопственикот, дали се капи 2 пати неделно или не... па после да одиш да ја гледаш колата.
\

Не знаев кај да ја постирам,а знам дека си мераклија на олдтајмери.Денес ми ја пратија по маил.Во Скопје во една скопска населба во гаража,пронајден случајно бисер во автомобилската индустрија во 60-те години од минатиот век,Фиат 130 3.2 В6.Чекам апдејт на инфо од каде чија е итн,итн....
 

Attachments

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
130-ка и тоа во одлична состојба, тука, во Скопје??
Ова како да стоело 100 години таму, и сега е откриено..
Македонските возила обично немаат таква судбина... Дај боже сликата да е навистина од скопска гаража, а не од некаде од белиот свет каде што повеќе ценат старудии.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
130-ка и тоа во одлична состојба, тука, во Скопје??
Ова како да стоело 100 години таму, и сега е откриено..
Македонските возила обично немаат таква судбина... Дај боже сликата да е навистина од скопска гаража, а не од некаде од белиот свет каде што повеќе ценат старудии.
Има и во Скопје вакви бисери.Има кај мене во населба Fiat 131GLS портокалова боја човекот сеуште ја вози 1976-та е чинам.Па има во Карпош 3 Опел Кадет 1967-ма,дедото не ја дава за жива глава....А има во Кисела вода ама е веке распадната Ланчиа Шкорпион....Лугето не знаат што бисер чуваат во двор....Па имаш во Карпош 2 Опел Олимпија комплетна....
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не знаев кај да ја постирам,а знам дека си мераклија на олдтајмери.Денес ми ја пратија по маил.Во Скопје во една скопска населба во гаража,пронајден случајно бисер во автомобилската индустрија во 60-те години од минатиот век,Фиат 130 3.2 В6.Чекам апдејт на инфо од каде чија е итн,итн....
Ау, јас не сум знаел дека има ваква во Мкд...

Ја продаваат?
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Ау, јас не сум знаел дека има ваква во Мкд...

Ја продаваат?
Е има проблем еден.Сопственикот е починат,сообракајната е со него кај дедо Боже,а не е направена оставинска постапка.Синот не е заинтересиран да се влече по судови......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom