Купувам - продавам

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Сакам да прашам дали има некој на форумот кој продава скутер Џилера Ранер или Априлиа СР на старо???
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Одма бришам рекламирање и глупости на темата, да си знаете уште од сега. барајте, нудете ценкајте се ама друго не. Нека биде и за автомобили, мотори делови и опрема оваа тема. Сеир и такви работи - толеранција 0 (нула).
 
Член од
2 септември 2005
Мислења
90
Поени од реакции
12
Како се движат цените на супер очувани „фиќки”? Може да е 750 или 850.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Harko напиша:
Како се движат цените на супер очувани „фиќки”? Може да е 750 или 850.
Докај 400 евра отприлика
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Имаше еден во БТ ...последната серија Ноември 1985 година ...средено фарбано...стакло беше Фичото...500 евра го продаваше..или го продаде...регистрирано!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Последниов Шевел кој има оглас се продава е продаден во Струмица. Еден лимар го зеде и го средува моментално.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Некој друг американски V8 да не знајш да се продава...било каде во РМ?

Не а?...Јебеш...
Во Бугарија се наоѓа...ама пусто државјанство што го неам. Ќе си купев...багатела се...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Нема американци...
На татко ми чичко, на времето, до пред некои 8-9 год. имаше Импала од `64-та. Ја возев, со оригиналниот мотор беше, па ја купи еден абдал, кој му стави дизел 2.2 Л од Мерцедес серија 123 сосе менувач, и ја снема колата потоа, а беше во очајна состојба...И, скоро наслушнав дека некој ја купил и демек, ќе ја средувал.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Попај напиша:
Сакам да прашам дали има некој на форумот кој продава скутер Џилера Ранер или Априлиа СР на старо???
Мој пријател продава СР, две сезони мислам дека е возена, да го прашам па ќе ти кажам подетално за цена и сл.

Априлиа Ареа 51 ти е добар избор исто, мојата ја дадов есеноска џабе, 1000-че, ко нова беше. Сега би сакал некое кастом чоперче или нешто спортско, ама naked, без пластика, да се гледа моторот. Доколку некој поседува нешто вакво, нека ми понуди :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Струмикс напиша:
Нема американци...
На татко ми чичко, на времето, до пред некои 8-9 год. имаше Импала од `64-та. Ја возев, со оригиналниот мотор беше, па ја купи еден абдал, кој му стави дизел 2.2 Л од Мерцедес серија 123 сосе менувач, и ја снема колата потоа, а беше во очајна состојба...И, скоро наслушнав дека некој ја купил и демек, ќе ја средувал.
Не ми е јасно за ваквите возила за деловите, потрошен материјал... од каде ги наоѓаат? Инаку, се почесто ми се мота низ глава некоја ваква машина да си купам.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Деловите се наоѓаат по Грција. Релативно скапи се, ама се наоѓаат.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Делови...или Грција или over seas... ако сакаш нови. Трагедијата е во тоа што само нови можиш да земаш, бидејки половни нема :)
Така што старите автомобили ги купуваш (релативно е ова) за евтина цена...ама одржувањето е тешко. Пример јабучици да смениш за возило кое нема делови ќе дадеш пари колку самото возило што си го купил.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
BTW да не знае некој Fiat 128 да продава?
Моделов со 2 врати по можност Rally верзијата со „ферари” штопови...





ИЛИ овој модел

 

Kajgana Shop

На врв Bottom