Купувам - продавам

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Попај, 29 јули 2006.

 1. Попај

  Попај Буржоазија

  Член од:
  10 јуни 2006
  Мислења:
  699
  Допаѓања:
  9
  Сакам да прашам дали има некој на форумот кој продава скутер Џилера Ранер или Априлиа СР на старо???
   
 2. Струмикс

  Струмикс Еден...не го знаеш!

  Член од:
  9 декември 2005
  Мислења:
  13.792
  Допаѓања:
  3.302
  Одма бришам рекламирање и глупости на темата, да си знаете уште од сега. барајте, нудете ценкајте се ама друго не. Нека биде и за автомобили, мотори делови и опрема оваа тема. Сеир и такви работи - толеранција 0 (нула).
   
 3. Harko

  Harko

  Член од:
  2 септември 2005
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  11
  Како се движат цените на супер очувани „фиќки”? Може да е 750 или 850.
   
 4. Струмикс

  Струмикс Еден...не го знаеш!

  Член од:
  9 декември 2005
  Мислења:
  13.792
  Допаѓања:
  3.302
  Докај 400 евра отприлика
   
 5. Volkswagen

  Volkswagen

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  2.703
  Допаѓања:
  22
  Имаше еден во БТ ...последната серија Ноември 1985 година ...средено фарбано...стакло беше Фичото...500 евра го продаваше..или го продаде...регистрирано!
   
 6. Volkswagen

  Volkswagen

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  2.703
  Допаѓања:
  22
  Еве што има по скопските улици...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На пештерски ирвас му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Струмикс

  Струмикс Еден...не го знаеш!

  Член од:
  9 декември 2005
  Мислења:
  13.792
  Допаѓања:
  3.302
  Последниов Шевел кој има оглас се продава е продаден во Струмица. Еден лимар го зеде и го средува моментално.
   
  На Џокер-МК му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Volkswagen

  Volkswagen

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  2.703
  Допаѓања:
  22
  Некој друг американски V8 да не знајш да се продава...било каде во РМ?

  Не а?...Јебеш...
  Во Бугарија се наоѓа...ама пусто државјанство што го неам. Ќе си купев...багатела се...
   
 9. Струмикс

  Струмикс Еден...не го знаеш!

  Член од:
  9 декември 2005
  Мислења:
  13.792
  Допаѓања:
  3.302
  Нема американци...
  На татко ми чичко, на времето, до пред некои 8-9 год. имаше Импала од `64-та. Ја возев, со оригиналниот мотор беше, па ја купи еден абдал, кој му стави дизел 2.2 Л од Мерцедес серија 123 сосе менувач, и ја снема колата потоа, а беше во очајна состојба...И, скоро наслушнав дека некој ја купил и демек, ќе ја средувал.
   
 10. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.048
  Допаѓања:
  862
  Мој пријател продава СР, две сезони мислам дека е возена, да го прашам па ќе ти кажам подетално за цена и сл.

  Априлиа Ареа 51 ти е добар избор исто, мојата ја дадов есеноска џабе, 1000-че, ко нова беше. Сега би сакал некое кастом чоперче или нешто спортско, ама naked, без пластика, да се гледа моторот. Доколку некој поседува нешто вакво, нека ми понуди :)
   
 11. Anonimen

  Anonimen

  Член од:
  27 април 2006
  Мислења:
  108
  Допаѓања:
  2
  baram tomos ATX

  baram tomos ATX ke ve molam kazete mi dali prodava nekoj
   
 12. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.048
  Допаѓања:
  862
  Не ми е јасно за ваквите возила за деловите, потрошен материјал... од каде ги наоѓаат? Инаку, се почесто ми се мота низ глава некоја ваква машина да си купам.
   
 13. Струмикс

  Струмикс Еден...не го знаеш!

  Член од:
  9 декември 2005
  Мислења:
  13.792
  Допаѓања:
  3.302
  Деловите се наоѓаат по Грција. Релативно скапи се, ама се наоѓаат.
   
  На Д Малиот му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Volkswagen

  Volkswagen

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  2.703
  Допаѓања:
  22
  Делови...или Грција или over seas... ако сакаш нови. Трагедијата е во тоа што само нови можиш да земаш, бидејки половни нема :)
  Така што старите автомобили ги купуваш (релативно е ова) за евтина цена...ама одржувањето е тешко. Пример јабучици да смениш за возило кое нема делови ќе дадеш пари колку самото возило што си го купил.
   
 15. Volkswagen

  Volkswagen

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  2.703
  Допаѓања:
  22
  BTW да не знае некој Fiat 128 да продава?
  Моделов со 2 врати по можност Rally верзијата со „ферари” штопови...


  [​IMG]
  [​IMG]

  ИЛИ овој модел

  [​IMG]
   

Сподели преку: