Купувам - продавам

Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
која година е веспата?

инаку 650 евра и не е баш така “ефтино“ туку е реално, и тоа само ако е од лани... ефтино ке беше ако речеше дека ја дава за 350 евра... ако е да речеме од 2008 или постара тогаш и 650 евра е скапо... нека е зачувана колку сака за хамачи не е таа цена ако е 2-3 па повеке години, зашто хамачи од 50 кубика сега на ново кошта околу 870 евра...
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Македонски синдромиииииииииии....аман веќе.. Демек ако не ја продаел до денес не ја продава...АХАХХАХА!
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
Македонски синдромиииииииииии....аман веќе.. Демек ако не ја продаел до денес не ја продава...АХАХХАХА!
или маркетинг... да не пишува дека ХИТНО се продава, пошто е тоа лита фора... како и да е... ако човекот толку многу си ја сака, нека си ја задржи... што има врска денес или утре и е рокот за давање... јас така ја шитнав дијаната... пишав дека и ја спуштам цената подоле дека ми требаа пари и дека понудата важи до утре... и ја продадов, со таа разлика што јас стварно евтино ја дадов, а не реална цена... реална ке беше 250-300 евра јас ја дадов 120... тоа е евтино...
 
B

BooBojan

Гостин
Македонски синдромиииииииииии....аман веќе.. Демек ако не ја продаел до денес не ја продава...АХАХХАХА!
Македонски синдром го знаете знаеш сакам да купам кола ми фалат пари ама неможев да ја продадам веспата позајми 650евра да купам колата за два месеца ги вракам.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ве преместив во буба клуб... ионака советите се стриктно за бубите, па можете таму да си продолжите со разговорите. Темава нека остане за огласи.
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
продавам пежо 306 увезено од словенија со платена царина и помината хомологација. цената е поволна е по договор.
инфо на пп.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Продавам Боатиан Хамачи БТ 50цц 4 тактен трајно регистриран . Моторот е во одлична состојба , без ниту една гребнатинка , домаќински зачуван , поминато само 4100 км . Сменето каиш и улје . Цена 550 евра...Ако има некој заинтересиран може да му се пратат слики од моторот по ПП.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Продавам Боатиан Хамачи БТ 50цц 4 тактен трајно регистриран . Моторот е во одлична состојба , без ниту една гребнатинка , домаќински зачуван , поминато само 4100 км . Сменето каиш и улје . Цена 550 евра...Ако има некој заинтересиран може да му се пратат слики од моторот по ПП.

Промена на цена , 500 евра!
 
Член од
30 јули 2010
Мислења
4
Поени од реакции
1
Велосипед Pony

Барам за купување рам од велосипед Pony (Пони)
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Автомобили и мотоцикли купуваш пони? :) Крај краева...има за 500 денари Пони на Пазар3...
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Ima li nekoj so ide u slovenija ili bugarija zaedno da ideme da zememe nekoja kola???
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Барам:
Volkswagen Kombe T2 ili T3 (коцката)
Услови:
-наши табли, не мора да е регистрирано
-може и да биде само школка без мотор
-може и од сообраќајка, но да биде во доволна состојба за реставрација

Контакт:
тука преку ПП или на мејл louweed666МАЈМУНЧЕlive.com
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.395
Барам:
Volkswagen Kombe T2 ili T3 (коцката)
Услови:
-наши табли, не мора да е регистрирано
-може и да биде само школка без мотор
-може и од сообраќајка, но да биде во доволна состојба за реставрација

Контакт:
тука преку ПП или на мејл louweed666МАЈМУНЧЕlive.com
http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=524209
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
абе човекот бара да реставрира а не да купи готово...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom