Купувам - продавам

Член од
28 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
11
Продавам 2 гуми од Кинески скутер Баотиан BT 49QT-12 , 120/70 12 и 130/70 12 , возени се 500 км , дајте понуда
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Гуми за стара буба, 15ки, комплет со бандаж..... има ли некој, и за колку пари?
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
со 4 или со 5 штрафа ти е колата?
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Имаш широк избор на гуми. Што сакаш ставај. Од 145 (Тигар 605 :) И имав возено на такви на првата буба 100-тина киломтери и си ги сменав за 185) до 205 не знам што беа.
За висина ...ама ШТО САКАШ. Бубите крепат секакви димензии.

Моја перпорака 195/65/15! Широка гума (убава за кочење оти сигурен сум дека имаш слаби кочници) висока за комфор!
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.785
Поени од реакции
9.711
Ме интересира која цена би одел кај нас италијански Ровер 75 дизел од 2000 година со поминати 240 илјади? Еден пријател доаѓа летово заинтерсиран е да го продаде...Која цена да ја очекува (без царина кај нас)?

Ова е моделот

Некој идеја околу цена?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Некој идеја околу цена?
околу 3000 еврони... зависи колку е зачуван и колку лажи око. Ако е солидно зачуван, речи му на пријателот нека скрати една 100-ка на тргнување. Побрзо ќе го мажи тука.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.785
Поени од реакции
9.711
За 3000 би бил заинтересиран....Донесен тука, овде може да се направи промена на сопственост...и новиот сопственик да си брка да го оцарини овде.... Ако има заинтересирани пишете ми, колата е супер лично ја имам возено до Италија.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
За 3000 би бил заинтересиран....Донесен тука, овде може да се направи промена на сопственост...и новиот сопственик да си брка да го оцарини овде.... Ако има заинтересирани пишете ми, колата е супер лично ја имам возено до Италија.
Топ е цената ама делови за овој кај ќе најдеш и ако најдеш по која цена :toe:
Мислам дека Ровер фабриката повеќе не постои.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Топ е цената ама делови за овој кај ќе најдеш и ако најдеш по која цена :toe:
Мислам дека Ровер фабриката повеќе не постои.
Ровер ја купија кинези и му турија некое Rowee име... или така некако.

А за делови, во тогашно време Rover беше под BMW така да со серијата 3 се идентични... ако до толку не можеш да најдиш делови од Ровер.

Мада внатре возилото е.... кратко и јасно авион. Од дизајн, распореденост на инструментите, изглед и тн. на братми другар купи ваков нов во 2001. Ух... мераци. И ден денес си го има.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Ровер ја купија кинези и му турија некое Rowee име... или така некако.

А за делови, во тогашно време Rover беше под BMW така да со серијата 3 се идентични... ако до толку не можеш да најдиш делови од Ровер.

Мада внатре возилото е.... кратко и јасно авион. Од дизајн, распореденост на инструментите, изглед и тн. на братми другар купи ваков нов во 2001. Ух... мераци. И ден денес си го има.


Внатре се фантазија, само 250.000км се многу. Сега почнува да покажува рогови
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687


Внатре се фантазија, само 250.000км се многу. Сега почнува да покажува рогови
тоа е твое мислење... моето е дека цифрите се небитни, особено ако е одржуван домаќински, бидејќи тој мотор врви 500.000 км без А да речи. Можам да ти најдам многу возила шо откако се купени од салон освен масло не е ништо сменето па со 90.000 км има се за менување на него, почнувајќи од нова предница, сопирачки, амортизери, гуми...
 
B

BooBojan

Гостин
Има ли некој заинтересиран евтино да купи добра веспа.Тетин ми продава веспа HAMACHI нова купена 1100евра со поминати 5800к.м. со ставено спортски ауспух GINELLI 10000денари,олеснети куглици,електрика чипувана.Кој сака да ја купи веспата може да ја купи со овие додатоци а може и без нив цената на веспата е 750евра ама мислам дека ке ја спушти до 650евра со ауспух,куглици и електриката затоа што му требаат пари за да си купи кола.Веспата се продава само денес ако не ја продаде денес не верувам дека потоа пак ке ја продава.Кој сака да вози добра веспа за евтини пари треба да ми пише порака и да му го дадам бројот од тетин ми да си правете муабет околу неа.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Ок кажи за каква веспа (скутер..) се работи?
1) До 50ccm3?
2) Трајно регистрирана?
3) Состојба...гребана,...падната...зачувана...некоја слика да стави не е на одмет
4) Последниот коментар е излишен. Ако му е за продавање, а очигледно е бидејќи сака да си купи кола, ќе почека и 1 месец. Коментарите само денес ја продава, као демек ќе проникни чувства на итност ние да го купиме скутерот, оддава чувство на несериозен човек.
 
B

BooBojan

Гостин
Ок кажи за каква веспа (скутер..) се работи?
1) До 50ccm3?
2) Трајно регистрирана?
3) Состојба...гребана,...падната...зачувана...некоја слика да стави не е на одмет
4) Последниот коментар е излишен. Ако му е за продавање, а очигледно е бидејќи сака да си купи кола, ќе почека и 1 месец. Коментарите само денес ја продава, као демек ќе проникни чувства на итност ние да го купиме скутерот, оддава чувство на несериозен човек.
Добро што ми најде замерка многу брзав да напишам па заборавив да напишам неколку доста важни работи.
1.Веспата е 50cc3.
2.Не знам дали е трајно регистрирана(не сум сигурен)
3.Слики немам ја возев веспата пред 1месец не е пагано од неа супер состојба не е грабната оди неверојатно добро со 150кг.товар на благ успун дигна 80km/h веспата е одлична.
Тетин ми денес сака да купи автомобил па сака ако може да ја продаде веспата.А ако не ја продаде веспата пред да ја купи колата тогаш не верувам дека ке ја продава знам и дека пред 2 дена не сакаше да ја продаде за 600евра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom