Купувам - продавам

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
А ти од градинка ме знаеш па заклучи дека барам некој стакло очуван голф и да се циганчам за 2000 евра да сакам да го земам?

Ало, ми носат крнтии некои до пред врата дома, ми вика 4200 евра, слупан од позади, излуштена боја кај крилата, клима што не постига температура, рачна кочница што не работи, задни два прозора што не се отвораат, мотор што е пред распаѓање. За ова ли да дадам 4200 евра кажи ми? И 7 ќе дадам ама да вреди за парите, ама не сум ретардирана да ме прави некој будала за крнтија да му давам 4200.
A ti misliš deka nova kola kupuvaš ili...? Drugar toa se najmalku po 10-13 god stari vozila i sreka ke imaš ako ima realno samo 300.000km. Ti rekov picikato četvorka ne navagaš za pomalku od 5000 evra. A toa sto vikas racna,klima itn toa se sitni raboti i sve se pravi. E gledaj da ne e udiran,toa e prvo i najbitno. Ako e samo farbano krilce ili vrata ne e strasno,skoro nemoguce za tie god i kilometri da najdes nekoj sto ne e barem ednas cesnat. Ako mnogu biras kola nikad nema da kupis,ili na kraj ke zemes nekoja profesionalno sminkana kanta.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
A ti misliš deka nova kola kupuvaš ili...? Drugar toa se najmalku po 10-13 god stari vozila i sreka ke imaš ako ima realno samo 300.000km. Ti rekov picikato četvorka ne navagaš za pomalku od 5000 evra. A toa sto vikas racna,klima itn toa se sitni raboti i sve se pravi. E gledaj da ne e udiran,toa e prvo i najbitno. Ako e samo farbano krilce ili vrata ne e strasno,skoro nemoguce za tie god i kilometri da najdes nekoj sto ne e barem ednas cesnat. Ako mnogu biras kola nikad nema da kupis.
Види, пролетта продадов 17 години стара кола која немаше гребнатинка на шофершајбната, стегната како првиот ден кога ја донесовме дома и за кршовиве што ми ги носат беше Ролс Ројс. Значи условите што ги пишав погоре, и да не е слупана, так нормално, многу ли барам?
Не бирам многу, али да пишуваш во огласи има ова, никад не слупана, ништо не и фали, ти ја носи и вика е ова и фали е она и фали, она не работи, ова работи :facepalm: И 300,000 да има поминато, не ми е проблем, само да нема онакви срања, посекако само за низ град ќе ми е, за на пат имам друга.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Види, пролетта продадов 17 години стара кола која немаше гребнатинка на шофершајбната, стегната како првиот ден кога ја донесовме дома и за кршовиве што ми ги носат беше Ролс Ројс. Значи условите што ги пишав погоре, и да не е слупана, так нормално, многу ли барам?
Не бирам многу, али да пишуваш во огласи има ова, никад не слупана, ништо не и фали, ти ја носи и вика е ова и фали е она и фали, она не работи, ова работи :facepalm: И 300,000 да има поминато, не ми е проблем, само да нема онакви срања, посекако само за низ град ќе ми е, за на пат имам друга.
http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=476764
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.226
Поени од реакции
21.488
Барам декла од мотор за БМВ 316и Компакт, Е36 1997 година.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
Барам декла од мотор за БМВ 316и Компакт, Е36 1997 година.
игорче... ти пишав и во другата тема... не шири грешни податоци, грешно ке те разберат и нема да можат да ти помогнат... ти не бараш ДЕКЛА туку бараш ГЛАВА за тој мотор... декла е друго нешто и не е исто што и глава за мотор иако еден куп луѓе го употребуваат зборот декла а мислат на глава...
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Барам Мазда 626 Купе 1980-1981 година, цела комплетна или делови. Може и без документи битно да е комплетна.



Инаку од страна делови засега ми требаат:
-лева врата
-лево задно крило
-предни седишта
-контролен панел за сончевиот кров
-вентилаторот за парното греење...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Хммм... тешка работа купе... 4 и 5 би ти завршиле работа и од седан, ама првите три... мора да е купе.
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Тешка, знајш колку? 10 пивца по пола литар = 5 кг. Ете толку тешка работата е :) Го чекам Jeep со гајба да дојди во БТ :)
:D :D :D Ставени се да се ладат :D
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Тешка, знајш колку? 10 пивца по пола литар = 5 кг. Ете толку тешка работата е :) Го чекам Jeep со гајба да дојди во БТ :)
Aaaaaaa....некој нашол купе... кое јас во живо го немам видено....многу години...
П.С. Докторот ми препорача да пијам пиво :)
--- надополнето: 31 јули 2012 во 21:35 ---
:D :D :D Ставени се да се ладат :D
А така...:D
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
по договор? во принцип јас како и повеќето луѓе во светот ги избегнувам таквите огласи... ај да се договараме... ја давам вреќа грав и пет кила компири... се договоривме?

дај цена за смартот...
 
Член од
23 јуни 2009
Мислења
958
Поени од реакции
23
по договор? во принцип јас како и повеќето луѓе во светот ги избегнувам таквите огласи... ај да се договараме... ја давам вреќа грав и пет кила компири... се договоривме?

дај цена за смартот...
javise ima broj od telefon oglasite se na rodnina
 

Kajgana Shop

На врв Bottom