Купувам - продавам

Член од
29 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
pa vaka sega imat v maxx amortizeri koj me cinea 380evra, bandasite gi kupiv koristeni 16ki mbn pa se poliraa(poliran aluminium) da dojdet ko chrome, haubata e pravena od poliester so grb i staklo, aluminumska grana posledniot lonec e powersprint koj e kupen 460 evra , i spojleri kako sto se gledaat vo slikite stranicni,pozadi i nad gepekot a vnatre ima kozen enterier, ozvucenje ima neo dvd,4 sony elipsi,2 kenwood elipsi i kenwood pojacalo, f-20 menjac, sportski filter za 600 denari go kupiv ne e nekoja marka, 4 barum bravuris gumi 195/45/16 novi, i tolku
--- надополнето: 10 мај 2012 во 01:54 ---
i ona so e chip tuning 90 se standart (66kw) sega momentalno e 100hp
--- надополнето: 10 мај 2012 во 01:56 ---
Јасно ми е дека дечкото живее во заблуда. Еве конкретно за мењач тркачkи ако правиме муабет или е со рамни запци или е секвеција или тип троник и лесна заменливост на снопови што за низ град не ти врши некоја работа а богами после секој 10 работни часа ке му треба ремонт од корен а тоа кошта колку целата колата :). Него муабетот ми беше некој шо средувал кола асолно ке се труди да наброји што све има. Нема да каже имам сортски амортизери, ке каже имам подесувачки амортизери со ајбах спирали итн. По ова заклучив дека дува во празно и затоа го рчнав ама го нема :cool:
pa vaka sega imat v maxx amortizeri koj me cinea 380evra, bandasite gi kupiv koristeni 16ki mbn pa se poliraa(poliran aluminium) da dojdet ko chrome, haubata e pravena od poliester so grb i staklo, aluminumska grana posledniot lonec e powersprint koj e kupen 460 evra , i spojleri kako sto se gledaat vo slikite stranicni,pozadi i nad gepekot a vnatre ima kozen enterier, ozvucenje ima neo dvd,4 sony elipsi,2 kenwood elipsi i kenwood pojacalo, f-20 menjac, sportski filter za 600 denari go kupiv ne e nekoja marka, 4 barum bravuris gumi 195/45/16 novi,
--- надополнето: 10 мај 2012 во 01:58 ---
i od toj menjacot motorot go imam 250 evra go davam ak e nekoj zainteresiran
 
Член од
29 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Нека каже што се има чепнато на моторот, суспензијата, кочниците и самата шасија, значи модифицирано, подобрено, сменето, од кои производители, ова, она, колку коња добил, што добил, што изгубил и се тоа, па да видиме дали е тјунинг т.е. старото добро фризирање на моторот, и се она пропратно за такој силен мотор, или е само некаков стајлинг.

Ми се чини дека под тркачки мењач подразбира т.н quickshift... ако е тјунинг.
pa vaka sega imat v maxx amortizeri koj me cinea 380evra, bandasite gi kupiv koristeni 16ki mbn pa se poliraa(poliran aluminium) da dojdet ko chrome, haubata e pravena od poliester so grb i staklo, aluminumska grana posledniot lonec e powersprint koj e kupen 460 evra , i spojleri kako sto se gledaat vo slikite stranicni,pozadi i nad gepekot a vnatre ima kozen enterier, ozvucenje ima neo dvd,4 sony elipsi,2 kenwood elipsi i kenwood pojacalo, f-20 menjac, sportski filter za 600 denari go kupiv ne e nekoja marka, 4 barum bravuris gumi 195/45/16 novi, i tolku
--- надополнето: четврток во 01:54 ---
i ona so e chip tuning 90 se standart (66kw) sega momentalno e 100hp
--- надополнето: четврток во 01:56 ---
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
југо 45 комплет реставрирано, како фабричко. made by me and my frends...

сум го купил од еден куп железо што се вика, покрај него разглобив уште 3 други за да го составам ова онака како што сакав. поради одредени причини лични, приморан сум да го продадам. значи сменет мотор, комплет до коска соголено, средено лимарија, фарбано, склопено од почеток и успат сменети се пумпа за кочници, клипови задни, шепи предни, лагери, рамења.

екстра опрема, вградено има паркинг сензори, хидраулична (серво) кочница и централно заклучување на даљинско.

Нов акумулатор и нови гуми, нови раткапни, сите тапацири се претапацирани со микро фибер. нови навлаки, нови теписончиња. откао е средено не е возено ни 20 километри. има и резервна гума добра. седиштата се здрави и добри.











не е регистрирано и нема плин. 800 евра
може да се дојде да се види, не сум ограничен со раб. време, па така значи по телефон јавете се, ке се договориме.

077-700-100
075-48-98-35
алек
БУМП....
намалена цена на 600 подоле не го давам па нека скапе стоејки на паркинг...

може и замена за некој мотор 50-ка. ако имате за давање мотор некој јавете се да се видием и договориме... според понуденото ке видиме кој кому, колку и дали ке доплаќа...
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
денес продадено за кеш...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
10
Поени од реакции
0
Сакам да купам опел корса 1999, 2000 (ориентација за каросеријата ), максимум до кај 1800 евра. Ако може некој да ми препорача некоја добра по можност да биде од Скопје и да има поминато максимим 100 000.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Сакам да купам опел корса 1999, 2000 (ориентација за каросеријата ), максимум до кај 1800 евра. Ако може некој да ми препорача некоја добра по можност да биде од Скопје и да има поминато максимим 100 000.
Друже сакаш да купиш моделска 1999/2000 година Корса и да нема поминато повеќе од 100.000км во време кога се' и сешто се внесува во Македонија секакви ѓубриња од коли?Па да земеме просек во Македонија 10.000км годишно x 12-13 години = 130.000~ км.Да не збориме што колите што ги увезуваат ги увезуваат од држави 2-3-4 пати поголеми од Македонија и удри математика колку би имала поминато Корсата од странство стара 12-13 години.На брз поглед гледам дека долната граница се движи од 1700 евра нагоре за 1998 и повеќето со нови таблици што по некоја автоматика би значело увезени па и јас сум претежно сигурен и враќани километражи(и онака оние што ги пишува на огласите се 150.000~ минимум.Очи отварај и со среќа во изборот.

Разгледај и ако сакаш за околу таа цена можеш да најдеш Fiat Punto Sole 1999 можеби и нешто од поновите околу 2000-та година,разгледај Матиз неувезен,Фелиција од 98-99 со вграден плински уред,Саксо бензинец...гледам и улетуваат некои VW Polo од околу 98 година...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Друже сакаш да купиш моделска 1999/2000 година Корса и да нема поминато повеќе од 100.000км во време кога се' и сешто се внесува во Македонија секакви ѓубриња од коли?Па да земеме просек во Македонија 10.000км годишно x 12-13 години = 130.000~ км.Да не збориме што колите што ги увезуваат ги увезуваат од држави 2-3-4 пати поголеми од Македонија и удри математика колку би имала поминато Корсата од странство стара 12-13 години.На брз поглед гледам дека долната граница се движи од 1700 евра нагоре за 1998 и повеќето со нови таблици што по некоја автоматика би значело увезени па и јас сум претежно сигурен и враќани километражи(и онака оние што ги пишува на огласите се 150.000~ минимум.Очи отварај и со среќа во изборот.
Nemora da znaci deka site imaat tolku pominato i ne e sekogas istata matematika so kilometrite

nie imame corsa dizel pa imame pominato 64.000 od 2000 god
i mojata corsa benzin so 66.0000 pominato 2000 god

muabetot mi e ne sekoj pominuva isto km, poveketo korsite i malite koli gi koristat za vtora kola, kako "kola na zenata" itn
a fakt e deka najgolem del imaat po solidni 150.000 ako ne i poveke, po oglasi ima svasta
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Nemora da znaci deka site imaat tolku pominato i ne e sekogas istata matematika so kilometrite

nie imame corsa dizel pa imame pominato 64.000 od 2000 god
i mojata corsa benzin so 66.0000 pominato 2000 god

muabetot mi e ne sekoj pominuva isto km, poveketo korsite i malite koli gi koristat za vtora kola, kako "kola na zenata" itn
a fakt e deka najgolem del imaat po solidni 150.000 ako ne i poveke, po oglasi ima svasta

Aбе немора да значи дека нема да најде ама според мене многу тешко,затоа што увезуваат се и сешто од колите не само за Корсите.И оној филм веќе жена ја возеше,од баба е купена вака така веќе не палат.Дури може и полошо испочукана да биде.Еве дизелот држи цена,ти бензинецот да имала 100.000 км да речеме би ја продал за 1800 евра?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Aбе немора да значи дека нема да најде ама според мене многу тешко,затоа што увезуваат се и сешто од колите не само за Корсите.И оној филм веќе жена ја возеше,од баба е купена вака така веќе не палат.Дури може и полошо испочукана да биде.Еве дизелот држи цена,ти бензинецот да имала 100.000 км да речеме би ја продал за 1800 евра?
Дизелот не би ја продале, а бензинецот како што е не би ја продал за 1800 НИКАД :)
за 1800 се знае што ќе купи јбг
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
10
Поени од реакции
0
Друже сакаш да купиш моделска 1999/2000 година Корса и да нема поминато повеќе од 100.000км во време кога се' и сешто се внесува во Македонија секакви ѓубриња од коли?Па да земеме просек во Македонија 10.000км годишно x 12-13 години = 130.000~ км.Да не збориме што колите што ги увезуваат ги увезуваат од држави 2-3-4 пати поголеми од Македонија и удри математика колку би имала поминато Корсата од странство стара 12-13 години.На брз поглед гледам дека долната граница се движи од 1700 евра нагоре за 1998 и повеќето со нови таблици што по некоја автоматика би значело увезени па и јас сум претежно сигурен и враќани километражи(и онака оние што ги пишува на огласите се 150.000~ минимум.Очи отварај и со среќа во изборот.

Разгледај и ако сакаш за околу таа цена можеш да најдеш Fiat Punto Sole 1999 можеби и нешто од поновите околу 2000-та година,разгледај Матиз неувезен,Фелиција од 98-99 со вграден плински уред,Саксо бензинец...гледам и улетуваат некои VW Polo од околу 98 година...
Проблемот е тоа што сакам да биде опел корса или пежо 106 затоа што се мали коли, оефтини за оджување и најбитното имаат мала потрошна.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Проблемот е тоа што сакам да биде опел корса или пежо 106 затоа што се мали коли, оефтини за оджување и најбитното имаат мала потрошна.

со корсата ок ама пежото едно евтино за одржување леле леле... што и да ти се расипе кредит треба да земеш...
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.088
Купувам Мерцедес Смарт до 2500 евра. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom