Купувам - продавам

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Ајде да пробам да најдам заинтересиран :)

Продавам Daewoo Nubira 1.6 SX - 107КС од 2002 година.
Прв газда сум (значи купена од салон) со сите сервисни книшки.
На 31.08.2011 е ставен Landi Omegas плин со дизни (народно „од скапиот“).
Регистрирана е до 12.11.2011 (ама нема проблем тоа, ако се погодиме ќе ја регистрирам).
Има нови гуми. Мала резервна.
126 000км значи реални, не вратена :)
Направив сега сервис. Масло Total 9000, ребраст каиш, каиш за алтернатор, нови кабли оригинални Daewoo, свеќици NGK.
Има клима. Функционира се на неа. Фамилијарно количе и најчесто возена на релација Битола - Скопје.

Цена ...Почетна е 2800еур! (Значи нов плински уред со дизни, регистирана, нови гуми, Bosch акумулатор - сув, направен сервис...и прв газда, не увезувана).


Цената е ниска бидејќи сакам да купам некое уште поголемо количе за на автопат (Passat 1.9TDI, A4 1.9TDI, A6 1.9TDI, Mercedes E220CDI, Rover 75 2.0CDTI, ...)

Контакт по ПП



 

D&E

Член од
15 февруари 2009
Мислења
87
Поени од реакции
1
Рено лагуна - одлична линк за цената лесно ке се договориме
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Купувам Фиат Пунто , буџетот ми е околу 2000еу, зависи од колата.... По можност темна боја,зелена плава црна.....само да е темна....
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
ја имам ед
Барам механизам за подигање (и спуштање) на задниот лев прозорец за Рено 5 кампус по културна цена. Нов или половен се исто ми е.
Ако некој има таков, нека ми се јави на ПП.
Благодарам!
ја имам еден што само спушта... за кревање ке треба со штравцигер или жичка...
--- надополнето: Oct 28, 2011 3:40 PM ---
Ајде и јас да пишам нешто.Се работи за кола на колега кој ја продава па еве линк од огласот.

http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=207853
убава цена за пазарење. е ова е нормален оглас. за разлика од повеќето ова е нормално... штета што пред 10 дена купив за жена ми едно тико... да го видев огласов ке му се јавев и ке се пазаревме...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
ја имам ед
ја имам еден што само спушта... за кревање ке треба со штравцигер или жичка...
Кажи дали пластиката како кошулица што е кајшто мине сајлата е цела или пукната.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Кажи дали пластиката како кошулица што е кајшто мине сајлата е цела или пукната.
друже не го бива механизмот... удрена е вратата, пукната е на пола пластиката а и металниот дел што го држи стаклото е скршен, затоа реков, спушта, ама не крева... ако сакаш да се зезаш да ја лепиш пеки, ке ти го шитнам механизмот со се вратата и стаклото...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
друже не го бива механизмот... удрена е вратата, пукната е на пола пластиката а и металниот дел што го држи стаклото е скршен, затоа реков, спушта, ама не крева... ако сакаш да се зезаш да ја лепиш пеки, ке ти го шитнам механизмот со се вратата и стаклото...
Претпоставив дека е скршена пластиката, тоа е и со мојата проблемот. Инаку така прават и ако се изедени запците на курблата за кревање... па помислив да искомбинирам нешто ако е до тоа работата, а пластиката е здрава...
А со лепење, и што ли уште не, пробав се... не се поправа. Освен евентуално пластичната цевка да се замени со бакарна.:)
Фала у секој случај.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Prodavam ganc nov kocnicki cilindar za dijana


Cenata e 1300denari
абе... ќе те отцепам жими мајка... пред неполна година се утепав од барање и пишување по форуми... ах бееее, што не читате кога некој нешто бара... ми се кочеше пумпата на секои 10 стискања не враќа клипот... излагав и со чекан мавав по нејзе за да пушти...
--- надополнето: Nov 3, 2011 8:02 PM ---
Me interesira kolku e lamela na yugo? Nekoj da znae ?
од 3200 до 5500 комплет ламела+потисна+друх лагер
одделно ретко и тешко се наоѓаат, ама само ламела ја има нешто јаче од 1000 денари... само зависи и за кое југо нели...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom