Крф

Член од
2 август 2022
Мислења
192
Поени од реакции
119
Може за траект да се извади повратна за поефтино, или само еден правец?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Има некој идено овде(Контогиалос плажа)?
Ги гледам овие да ги резервирам.
Која е цена на траектот за авто и двајца возрасни од прилика? Далку е од градот и Лидл? Општо што би препорачале за Крф.
Епа исчитај, 13 страни се на темава, еба му мајката. И тоа ве мрзи да направите, се на готово да ви се сервира. Влези на темава, пиши прашање и толку.

Дали далеку било...Гугл Мапс не постои повеќе, го укинаа.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Гугл вика 11км а тоа е 19мин возење до лидл, веројатно во сезона малку повеќе време ке ти треба
Процени си сам колку е блиску…
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.703
Има некој идено овде(Контогиалос плажа)?
Ги гледам овие да ги резервирам.
Која е цена на траектот за авто и двајца возрасни од прилика? Далку е од градот и Лидл? Општо што би препорачале за Крф.
Daleku e od gradot i mnogu loso dostapno, prvo se iskacuvas na brdo a posle do plazata e nemormalno strmna udolnica.

Jas bev so moped i nazad po ugornica edvaj idese so puna gas. Mnogu nedostapno mesto so nekolku hoteli i nekolku restorani (morskata hrana klasika vkusna i nisto poskapa od drugite niz krf)

Dali vredi? Mnogu!

Ne e mnogu guzva a vodata e kristal do dva metri duri i vetar da ima e odlicno. Plitka e i ke treba da poodis malku za dlaboko. Broj eden od site plazi sto bevme za mene bidejki e navistina da odis i da odmoris (ne gi racunam kristalno cistite paxos antipaxos itn sto se kako na film nitu divite sto se kako licni plazi).

Nekoj od slednite odmori ke idam tamu 10 denovi i ne mrdam.
 
C

confusion

Гостин
Епа исчитај, 13 страни се на темава, еба му мајката. И тоа ве мрзи да направите, се на готово да ви се сервира. Влези на темава, пиши прашање и толку.

Дали далеку било...Гугл Мапс не постои повеќе, го укинаа.
Ја читам темава, ти си бил 2021 ако не се лажам, од тогаш може се имаат сменето цените, прашав онака, плус немаш пишано за местото кај што ме интересира. Не знам што ти е филм да се понашаш ко некој сноб, немораш да одговориш ако ти е тешко, не ти пишав на вибер, пишав на форум.

Гугл вика 11км а тоа е 19мин возење до лидл, веројатно во сезона малку повеќе време ке ти треба
Процени си сам колку е блиску…
Гледав на гугл, повеќе мислев на гужви, каков е патот, пристапно ли е местото за возење, лошо поставив прашање, моја грешка.

Daleku e od gradot i mnogu loso dostapno, prvo se iskacuvas na brdo a posle do plazata e nemormalno strmna udolnica.

Jas bev so moped i nazad po ugornica edvaj idese so puna gas. Mnogu nedostapno mesto so nekolku hoteli i nekolku restorani (morskata hrana klasika vkusna i nisto poskapa od drugite niz krf)

Dali vredi? Mnogu!

Ne e mnogu guzva a vodata e kristal do dva metri duri i vetar da ima e odlicno. Plitka e i ke treba da poodis malku za dlaboko. Broj eden od site plazi sto bevme za mene bidejki e navistina da odis i da odmoris (ne gi racunam kristalno cistite paxos antipaxos itn sto se kako na film nitu divite sto se kako licni plazi).

Nekoj od slednite odmori ke idam tamu 10 denovi i ne mrdam.
На ова мислев, како ја гледав така и ми изгледаше. Со кола до плажа неможе, паркинг има, нема, како стои работата?
За пеш ми изгледа како далеку од овие Бела Виста апартмани.
Местото скапо е по ресторани, продавнички?
 

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
109
Поени од реакции
20
Некој што бил оваа сезона 2023 , сподели некои новости, измени од порано? Еве на пример цени, лежалки, паркинг…незнам што било…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.085
Поени од реакции
17.866
Планирам нешто за Крф на почеток на септември.

Гледам нешто Дасиа и Ипсос. Која е разликата меѓу двете, што е подобро?
Генерално ми е дали има добри плажи кај што реално може да уживаш и да се одмориш како човек. Ќе го прочитам постот на Стелт, ама некој ако има некоја кратка забелешка слободно нека сподели :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Ипсос е подобро за навечер, Дасија има подобра плажа.
 

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
109
Поени од реакции
20
Планирам нешто за Крф на почеток на септември.

Гледам нешто Дасиа и Ипсос. Која е разликата меѓу двете, што е подобро?
Генерално ми е дали има добри плажи кај што реално може да уживаш и да се одмориш како човек. Ќе го прочитам постот на Стелт, ама некој ако има некоја кратка забелешка слободно нека сподели :D
Реално немаш добри плажи во близина, сега зависи ти што поточно бараш. Но подобрите плажи ти се од другата страна. Што значи исто ти е каде си сместен а и ноќен живот немаш ништо се ти е во главниот град. Така да на Крв треба цело време да си во движење како и на сите острови. Сега зависи каков одмор преферираш!?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 август 2022
Мислења
192
Поени од реакции
119
Убавите плажи на Крф се на југозападен брег.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom