Крф

Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Може ли некој што бил веќе на овој остров во Грција, да ми каже колку чини траектот од Игуменица до Крф (повратна) и колку често ги има траектите. :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.049
Поени од реакции
14.935
од саранда до крф од човек беше 18 евра,ама незнам за траект,треба од игуменица да се товари колата.пред 4-5 години еден другар со тико плати 90 евра во двата правци за 4 луѓе во тикото
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Ај некој нека каже каде е најубаво за сместување. Дали Кавос, Ипсос, Агиос георгиос, мораитика или некое др место, каде има најубави плажи ???
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ај некој нека каже каде е најубаво за сместување. Дали Кавос, Ипсос, Агиос георгиос, мораитика или некое др место, каде има најубави плажи ???

agios gorgios....definitvno
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
agios gorgios....definitvno
А има ли тури од агиос георгиос за аква паркот и која цена е? И други тури какви има и цени отприлика? Знам дека агиос георгиос е помирно место ама има ли по некој кафич или можеби дискотека :)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
А има ли тури од агиос георгиос за аква паркот и која цена е? И други тури какви има и цени отприлика? Знам дека агиос георгиос е помирно место ама има ли по некој кафич или можеби дискотека :)

mirno e premirno zatoa mene mi e top,sakas zurka kavos....a za aquaparkot ima avtobusi
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Вечер тргам за Агиос Горгиос, па се слушаме од таму или после со импресии. Ќе споделиме искуство.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.049
Поени од реакции
14.935
обавезно пиши за условите за сместување и патување
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Ај некој нека каже каде е најубаво за сместување. Дали Кавос, Ипсос, Агиос георгиос, мораитика или некое др место, каде има најубави плажи ???
По мое мислење Ипсос ти е најдобра опција. Блиску си до главниот град, во самото местенце има 2-3 дискотеки, ресторантчиња. Плажата не е нешто кој знае каква,но не е ни лоша, меѓутоа затоа со моторче секаде се стига. Кавос јес да има јаки журки но од таму нема шанси да ги видиш убавите плажи како Сансет бич, каналот на вљубените, Глифада, палеокастрица, бидејќи Кавос е многу далеку. Јас кога бев се плаќаше 20 евра влезница во аква паркот. Од ипсос со моторче можеш сам да отидеш.

А секако под обавезно стави си да си изнајмиш моторче/кола барем нанеколку дена ако одиш на Крв.
 

maricka

...
Член од
2 ноември 2009
Мислења
175
Поени од реакции
486
Ај некој нека каже каде е најубаво за сместување. Дали Кавос, Ипсос, Агиос георгиос, мораитика или некое др место, каде има најубави плажи ???
Не ти препорачувам да престојуваш во Мораитика, зошто само стари луѓе има таму, 95% се стари, но плажата е многу убава. АКо сакаш забава оди во Кавос, а и во градот Крф, т.е. Керкирa е многу убаво.
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Proffesor Balthazar, ти благодарам за помошта :) Јас оваа година ќе идам во Сидари - Крф, па ќе ви кажам какво е местото :)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.066
Поени од реакции
955
Ај некој нека каже каде е најубаво за сместување. Дали Кавос, Ипсос, Агиос георгиос, мораитика или некое др место, каде има најубави плажи ???
Kavos i Ag Georgios
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Kavos i Ag Georgios
Дали има автобуски превоз од агиос георгиос до другите места на пр Дасиа, Ипсос, Кавос?
Дали Дасиа е мн далеку?
И колку се плаќа за изнајмување лежалка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom