Крит

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.077
Поени од реакции
13.021
Некој да не знае да ми каже дали оваа цена е повратна или во еден правец? Селектирам се како за еден правец, но не можам никако да најдам распоред или воопшто податок за рута од Panormo до Chania, па си викам може ценава е за return ticket. Прашањето е за јавен превоз со бус на островот.

upload_2019-5-29_3-58-1.png
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Мислам дека е во еден правец, ама онака и јас на тепка.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Некој да не знае да ми каже дали оваа цена е повратна или во еден правец? Селектирам се како за еден правец, но не можам никако да најдам распоред или воопшто податок за рута од Panormo до Chania, па си викам може ценава е за return ticket. Прашањето е за јавен превоз со бус на островот.

Прегледај го приврзокот 209712
па види за повратна колку ке ти даде и одма ке си дознаеш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.077
Поени од реакции
13.021
па види за повратна колку ке ти даде и одма ке си дознаеш


Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.e-ktel.com/en/ оваа страна ја користам за пребаруваање, и нема опција воопшто за повратна, затоа и прашувам некој да не случајно се служел со јавниот превоз таму.
Патем, дали бараат меѓународна возачка дозвола при рентање на скутер 50cc или може без проблем да ти дадат со обична Б категорија?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Некој што бил во скоро време, да каже со која компанија е најдобро да се оди на еднодневна екскурзија до Балос и Грамвуса од Кисамос пристаништето. Најдов 2-3 ама рецензиите им се топло-ладно...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Некој што бил во скоро време, да каже со која компанија е најдобро да се оди на еднодневна екскурзија до Балос и Грамвуса од Кисамос пристаништето. Најдов 2-3 ама рецензиите им се топло-ладно...
Нема најдобра, сите се тако-речи смече. Може само да го избереме најдоброто смече.
Јас оваа ја гледав:


Најверојатно со овие ќе одам (ќе одам во септември) пошто мислам дека нема да одам со кола/пешки до Балос.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom