Криминалистички серии

  • Креатор на темата pAjo
  • Време на започнување

Омилена крим-серија?

  • Miami vice

    Гласови: 3 3,5%
  • Nash Bridges

    Гласови: 8 9,3%
  • Law & Order SVU

    Гласови: 0 0,0%
  • Law & Order Criminal Intent

    Гласови: 2 2,3%
  • CSI LV

    Гласови: 19 22,1%
  • CSI NY

    Гласови: 3 3,5%
  • CSI Miami

    Гласови: 20 23,3%
  • NCIS

    Гласови: 10 11,6%
  • Monk

    Гласови: 6 7,0%
  • Друга (ќе наведам во пост)

    Гласови: 15 17,4%

  • Вкупно гласачи
    86

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
A kaj e ,,24"? ok temava e postara:wink:
ina4e glasav za miami vice
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.140
Креаторот на темава ја заборавил.:)
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
57
Поени од реакции
1
mene najinteresni krimi serii mi se midsomer murders i serijata so miss marpl gi davaa na hallmark
 
I

Intex

Гостин
Нити една од овие не ми е омилена. Мој фаворит е Criminal Minds, сите овие вода можат да и носат само. :smir:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Не ми се верува. На тема "Криминалистички серии" пишуваат постови за Heroes, Prison Break & 24. Што ли нема да прочитам на ова форумов... :uvo:
Иначе, гласав за CSI: Las Vegas пошто е единствената од CSI што сеуште го има задржано оригиналниот начин на разрешување на злосторствата (со собирање докази итн). Во Miami Хорацио глуми нешто као Џек Бауер (и тоа многу ме нервира), а во New York имаат многу тапа екипа и повеќе се сведува на муабетење со осомничените и одгатнување загатки.
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
CSI LV нормално :vozbud:
"Look what I found: dead guy."
"There is always a clue."
"I'm wrong all the time. It's how I get to right."
- Gil Grissom
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
ЦСИ Мајами заради Хорацио Кејн човекот човекот е алфа и омега со својата глума за бад ас мадафакр во позитивна смисла :salut:.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Јас гласав за NCIS не дека отскокнува ногу од другите ама како шо посочува скулгрл со пост пред 2 години оваа е малку поразлична од другите....а секако во овој кош би ги бутнал и criminal minds и CSI Miami.:smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.251
Јас гласав за CSI:Miami..Единствено таа и CSI:NY ги имам гледано од горе наведените :)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Од погоре наведените, најмонгу ја сакам Law and Order: Criminal intent. Најмалку Special Victim Unit.
Во Криминална намера, главниот детектив е интересен лик со интересни методи на разрешување на случаите. Главно оружје му е психологијата во испрашувањето. И во оваа серија има сцени во суд кои им се добро сработени. А не е лесно да направиш добра сцена со во судска сала.

Од трите ЦСИ, Мајами, заради Хорацио. А инаку најдобри случаи, имаше во ЦСИ Вегас, и тоа првата сезона. Не гледам редовно ама сеуште се сеќавам на некои случаи што ги гледав кога почнаа да ја даваат на А1. Тогаш имаше динамика.
А сега што гледам на А1, незнам која сезона е, ептен се тапа. Премногу на кај драма тргнаа. Абе ова е крими серија, а не драма. Сега, мистерија 0, акција 0.

Ама затоа тука е Мајами. Ако мислат да направат вака и во Мајами, ќе треба да го изфрлат ликот на Хорацио.
А, ме интересира што другите мислите за сегашнава сезона на ЦСИ Вегас.

Инаку, за најдобра крими серија, сега а и понатаму, ја сметам Sherlock Holmes (1984-1994). (не е наведена погоре) тука иди и Twin Peaks, која жанровски делумно е криминалистичка и е воопшто, една од најдобрите што се направиле.

ПС. 24 не ја спомнав оти не е класична криминалистичка. Таа повеќе влегува во акција со малку политика.
 

PS

Се вчитува...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
44
Поени од реакции
2
Најдобра криминалистичка серија?

Вашето мислење го очекувам, која е најдобра кирминалистичка серија која сте ја гледале, некоја што од епизода во епизода продолжува и со нестрпление чекате да ја гледате следната.

И само ве молам Prison Brake, CSI, 24 да не ги пишувате бидејќи верувам дека сите го знаеме нивното достигнување.

Прикажете нешто што не се емитувало кај нас, нешто што е во сенка, а е нешто квалитетно и интересно.

Мое мислење:

Мене многу ми се допадна серијата Day Break едноставно кратка 1 сезона интересна и не пренатрупани епизоди. Навистина интересна случка, кога на човек му се повторува еден ист ден.

Го очекувам и вашето мислење.

Во случај да има иста тема, се извинувам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Освен CSI (и тоа Лас Вегас и чат пат Њујорк, Мајами ми беше ептен тапа) која кажа да не ја спомнуваме, мене интересна ми е и Law&Order. Одлични приказни, супер глумци, фина за гледање. Одлично... :pipi:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Освен CSI (и тоа Лас Вегас и чат пат Њујорк, Мајами ми беше ептен тапа) која кажа да не ја спомнуваме, мене интересна ми е и Law&Order. Одлични приказни, супер глумци, фина за гледање. Одлично... :pipi:
Ovaa serija mi e na vrv .. ma koj CSI i ostalo , ova e kriminalisticka serija vo prava smisla !
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.380
The Shield e серијата број еден од ваков тип другари. Кога ќе ви скурчат сите џандарски серии кај што има еден херој и банда пропратни ликови, кој од кој пофини и попоштени што решаваат случаи магично и глатко, ѕирнете ја оваа да видите како е уствари. Екипа корумпирани гнаси и тешки нелуѓе работат прљаво, не ебат ни душа ни закон само дрпаат.....ко алфи се дечкиве жими све. : ).

Law and Order ми е втора мада тој главниот малаце е Грисомест така....глуми паметен.
Поаро ја препорачувам такоџе и таа е интересна, стара е ама многу солидна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom