Криминалистички серии

  • Креатор на темата pAjo
  • Време на започнување

Омилена крим-серија?

  • Miami vice

    Гласови: 3 3,5%
  • Nash Bridges

    Гласови: 8 9,3%
  • Law & Order SVU

    Гласови: 0 0,0%
  • Law & Order Criminal Intent

    Гласови: 2 2,3%
  • CSI LV

    Гласови: 19 22,1%
  • CSI NY

    Гласови: 3 3,5%
  • CSI Miami

    Гласови: 20 23,3%
  • NCIS

    Гласови: 10 11,6%
  • Monk

    Гласови: 6 7,0%
  • Друга (ќе наведам во пост)

    Гласови: 15 17,4%

  • Вкупно гласачи
    86
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
The Sopranos без конкуренција значи тука се гласало за второ место. Сопранови е можеби најдобра серија направена до сега.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
1. Breaking Bad
2.Sopranos
3.Twin Peaks
4. Dexter
5. Alfred Hitchckok presents
6.The Sheild
7.Oz
8.CSI Las Vegas
9.Deadwood
10.The Wire
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
CSI LAS VEGAS definitivno najbolja a dali ja gledavte epizodata koga bese toj zakopan pod zemja
Odtogas uste povekje ja zasakav
епик пост :D мада не те цитирам за ова, туку од цси-ава само ова го памтам.
Се сеќавам и мајка ми гледаше.

Инаку

Sopranos
Twin Peaks
Breaking Bad
Dexter
The Mentalist

би било кај мене.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.140
Епик стварно. Сега ми идат да ги избришам од страмота, ама битно е то шо сум го кажал. Последната епизода поделена на две на крајот од 5та сезона, режирана од Тарантино. И како да не ти е јака после.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Епик стварно. Сега ми идат да ги избришам од страмота, ама битно е то шо сум го кажал. Последната епизода поделена на две на крајот од 5та сезона, режирана од Тарантино. И како да не ти е јака после.
Да да, се сеќавам на два дела беше, само незнаев дека ја режирал Тарантино.

*puts on sunglasses*

CSI at its best.

YEEAAAHHHHHHHHHHHH
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Моментално ја гледам The Mentalist. на 28 излегува најновата епизода, ама како што гледам тука од форумов нема многу што ја гледаат.
Инаку, The Wire е одлична серија, ја даваа на МТВ. Не сум сигурен дали се уште ја има.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Сега пред малку ја изгледав баш првата епизода од Lie to me, изненаден сум дека некои филмаџии уопште не ја спомнале до сега. Навистина интересна серија, со тип што е човечки полиграф, може да открие дали дадено лице лаже според микроекспресии на лице, говор на тело. Досега има три сезони мислам. Ќе си ја почнам :)
Инаку и уште една не целосно криминалистичка серија е Shark, со Џемс Вудс, кај што тој е defence attorney, и цело богатство му е од одбрана на разни гадови. После еден случај се разочарува од тоа што го работи, па се префрла во „противничкиот“ тим, станува обвинител. Две сезони се само :(
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Сега пред малку ја изгледав баш првата епизода од Lie to me, изненаден сум дека некои филмаџии уопште не ја спомнале до сега. Навистина интересна серија, со тип што е човечки полиграф, може да открие дали дадено лице лаже според микроекспресии на лице, говор на тело. Досега има три сезони мислам. Ќе си ја почнам :)

Moжеби затоа што последната сезона беше апсолутно дно? :)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Moжеби затоа што последната сезона беше апсолутно дно? :)
Не те разбрав за која серија правеме муабет, за Lie to me, или за Shark? Ако е втората, и мене не ми се допадна многу - многу, првата сезона беше поинтересна, а за првата не знам, само првата епизода ја изгледав и ми се допадна :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Не те разбрав за која серија правеме муабет, за Lie to me, или за Shark? Ако е втората, и мене не ми се допадна многу - многу, првата сезона беше поинтересна, а за првата не знам, само првата епизода ја изгледав и ми се допадна :)

Па го скратив делот за кој не зборам. :)
Lie to me имаше многу добар концепт, добра екипа посебно Tim Roth и прилично добар старт, ама траеше едвај две сезони.
Потоа станува апсолутно дно и ја укинуваат.
Eве ја и темата.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
На прво место и после нејзе неколку празни страни кога се работи за криминалистички серии е Criminal minds.
Обожавам вакви серии, а и само вакви и гледам, па ќе си земам за право да напишам барем уште 5 добри.
Monk и Psych (заедно пошто во нив преовладува и хумор, не е се така напнато) Bones, Numbers
и RIS Paris француска серија што ја начекав на Фокс Крајм и вреди да се смести во листата на најдобри крими серии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom