Креми против целулит

Член од
25 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
Dali imate koristeno,nekoi kremi protiv celulit,koi i dali ima rezultati?
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
Искрено немам ништо користено ама знам од некој што користел...
Бршлен масло и гел дека се доста ефикасни а има и резултати... Маслото се користи за масажа,а гелот се нанесува и остава да делува. Значи прво со маслото,после гелот.. Најчесто навечер :smir:
Има доста антицелулитни препарати и сите од нив содржат бршлен (како најделотворен против целулит најверојатно)
Е сега тука ти е и цената... гореспоментаиве ке ги имаш и 2те (маслото и гелот) за некои 400 ден отприлика...
Другите се нешто поскапи... На афродита препаратите ти се околу 600-700 ден... На еси околу 300 гелот,250 капсулите... И за други у моментов не ми текнува...:smir:
 
Член од
31 март 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Pozdrav na site
Jas sum proizvoditel na ANTICELULITNO MASLO na baza na brslen vo makedonija, i istoto e mnogu efikasno.
Cenata e 300 denari za 160 ml (vo cenata od 300 den , vklucena e i postarinata), a go isprakam niz cela Makedonija po posta.

Dokolku ste zainteresirani kontaktirajte me .
e-mail:gstojanoska@yahoo.com

Pozdrav
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
169
Поени од реакции
8
хаха и како тоа дејствува објасни ми било фармаколошки било фантастички?

ќе иде целулитот јабана а? :jaj:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Имам користено и ништо фајде немам видено од кремите.Целулитот ми исчезна со мнооогу вежбање и пиење по 3-4 литри вода секој ден :smir:
 
Член од
31 март 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Celulitot bara izhrana so po malku masti , vezbanje i mackanje so preparati so aktivna materija( ekstrakti od brslen , cimet, djumbir itn..) koja go razgraduva i go vnesuva vo krvotok i organizmot gi koristi kako energija. Znaci nesaka lezenje i prepustanje na slucajnost.
Inaku kaj mene poracuvaat site koi do togas se probale , davale pari mnogu , a site znaeme kolku se skapi i kolku zeni mozat da si dozvolat dve pakovanja vo mesecot od po 700- 1000 den, pa ova mu izgleda eftina varijanta, Demek aj da probam.Ama posle site se zadovolni. Jas na primer nemav nikogas celulit osven vo period koga ce jadev pomrsno , a sega po 35 godina so usporuvanje na metabolizmot i so postepeno nakacuvanje na tezina (okolu 1 kg godisno) i jas go dobiv.Sega skoro sekoj den se mackam (1-2 pati dnevno) , malku vezbam i nekogas vnimavam sto jadam koga mozam da ne kasnam blago i cips.
Vazno se izmaznuva kozata pobrzo na nozete posporo na zadnikot, i drugo sredstvo za nega ne mi treba.
Pozdrav:salut:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
32
Поени од реакции
0
Имам користено и ништо фајде немам видено од кремите.Целулитот ми исчезна со мнооогу вежбање и пиење по 3-4 литри вода секој ден :smir:
evaa znaci jas imam eden ton celulit..piam 1 litar na den a ponekogas i pomalku:vozbud:
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
evaa znaci jas imam eden ton celulit..piam 1 litar na den a ponekogas i pomalku:vozbud:
Ke zemes ke pies po 2 litri naaajmalce na den, ke jades zdrava hrana i ke izbegnuvas gazirano, blago i leb. Ke se mackas so anticelulitni kremi ili gelovi ke se masiras i redovno vezbanje. Od mene tolku.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Идите у теретана на степер и точак да ви се стопи салото на гзот :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Идите у теретана на степер и точак да ви се стопи салото на гзот :)
Еве мудар човек.

Додека не почнете со физички активности, немојте ни да помислувате дека целулитот ќе ви се стопи сам од себе или од тоа хемијата наречена креми. Не зборувам за нежна активност, од ова модерниве пилатес глупости, туку возење ролери, точак, трчање и како што предложи колегава кој го цитирам :) Пијте вода и вежбајте. Нема да мора да намалите ни со исхрана ни со масти ни со курчеви карики. Ќе видите како самото по себе ќе си се стопи.
Нема зошто да фрлате пари на креми и слична хемија.
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
nema efekt od kremi..taka da preminete na vezbanje ako sakate da go otstranite celulitot:toe:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ако имаш малку целулит може да помогнат, но ако имаш повеќе е тогаш мачкај колку сакаш и од најскапиот абе џабе е :)
Со кремите кожата станува помека и еластична и ти си викаш ете исчезнал целулитот. Стисни малку да видиш дека тука е. Плус се масира и се разградува целулитот, но целосно со крема нема теоретска шанса да исчезне.
Само вежбање и вода и резултати ќе има нормално.
Али сепак добро е како додаток да се користат овие антицелулитни креми за нежност на кожата, но значи додаток! А не како примарно средство против целулитот.
 
Член од
10 јуни 2006
Мислења
118
Поени од реакции
7
Imam koristeno bezbroj kremi protiv celulit, na Nivea, Afrtodita, edna ne mi teknuva kako se vikase ama bese od brslen, na Avon, Oriflame, ama nemaa nikakov efekt. Minatoto leto ja koristev taa zoltata krema na Garnier, no i vezbav vo isto vreme imav prekrasni rezltati, baska i kremata ne e nesto mnogu skapa. Poz
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Колку и да користите такви креми нормално, вишок килограми резултира со целулит. И потоа демек ај ќе слабеам со триста диети,ама тој заедно со салото ќе нависни. Пред се треба физичка активност и ќе го снема. Кремите може да помогнат да речиме околу 30%, ама не очекувајте магија од нив.
 

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
Имам користено, а резултатот е 0,000. :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom