Креми против целулит

Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
за да се намали целулито потребно е само масажа друго ништо...али таа масаша боли и е црвена кожата
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
EPA GLEDAM DEKA E DOSTA ZENSKA TEMAVA...PA DA SE PRIKLUCAM VO KOMENTARITE...

golem problem si imame nie zenive so toj celulit...jas vezbam pilates...no ne e se vo vezbanjeto...ipak e do hranata...no imam eden extremen slucaj sto sakam da go spodelam so vas...

moja bliska drugarka ima zemeno anticelulitna aloe programa na prirodna baza...koja kako rezultat i dade 5cm pomal obem vo butinite, NO ne simna KILOGRAMI....a zasto ja vikam extrem??? zatoa sto kremata i beshe ponudena da ja korsti za 8 tretmani (znaci nedelno po dve), a ona u eden tretman celosno ja iskoristi....no nemashe nikakvi kontraindikacii a rezultatite bea MAMA MIA :) REAKCIITE I BILE PRZENJE A POSLE OTKAKO JA IZVADILA FOLIJATA CRVENILO KOE ZA 15 MIN GO SNEMALO I MNOGU MASNOTIJA NA FOLIJATA....a sto e najzanimlivo lezela so nozete nagore saat vreme....hahah interesno navistina...(tretmanot dokolku se koristi popoleka kako sto treba, NE VO EXTREMNOST...mozel da dade i pogolemi rezultati)

nejzinoto iskustvo sekade go rasprikazuvam...koj saka podetalni informacii slobodno neka prasa ...ako treba i licno ke mu posevtam pogolemo vnimanie !!!
 
?

..........

Гостин
За намалување целулит треба диета вежбање трчање ...мислам дека само со крема ништо не бива..:toe:
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
uf toa e potpolno tocno deka treba fizicka aktivnost...no JAS SUM ZA DVETE ...I VEZBI I KREMI...BOMBASTICNI SE REZULTATITE :)
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
18
Поени од реакции
1
Уффффф......ме погодивте со женскава тема.....хахахха :)
Јас лично сум многу мрзииииичччччккккккааааа по прашањето ВЕЖБАЊЕ, ама летово (јуни) кога се одлучив, стегнав заби и почнав да трчам, да вежбам на ОРБИТРЕК, сменив исхрана и топ беше....АМАААААА.....некако целулитот не ми исчезна ко што сакав јас :( :( :( Слушнав за антицелулитната алое програма (мислам дека за истата зборуваше ДИРЕКТОРКА, ако не поправи ме) на ФЛП, ја купив и премногу сум задоволна. Буквално се е природно, дури се консултирав и со лекари дополнително. Делува на тој начин што ја забрзува циркулацијата на местото каде што се нанесува кремата. Стварно одличен препарат, би го препорачала на сите оние кои покрај спортувањето ќе се одлучат и за дополнителен третман. Резултатите се видливи!!!
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
за две недели треба да ми пристигне производ од ало вера што го порачав преку пријател незнам од каде ги носи само знам дека било ефикасно и се губеле до 7 цм у обем за две недели така да ќе пробам и за 1 мес ако ги изгубам секако ќе се мерам најпрвин пред да почнам со третманот па ќе ви пишам дали ова успева

во некој пост го пишав искуството на една моја другарка, која баш оваа крема ја има користено...т.е таа целата програма ја купи...иначе поризводите се на ФОРЕВЕР ЛИВИНГ ПРОДУКТС...а програмата е на база на АЛОЕ...би сакала да ја употребиш и да ми кажеш како си задоволна!!! да го споделиш и твоето лично искуство :)
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
во некој пост го пишав искуството на една моја другарка, која баш оваа крема ја има користено...т.е таа целата програма ја купи...иначе поризводите се на ФОРЕВЕР ЛИВИНГ ПРОДУКТС...а програмата е на база на АЛОЕ...би сакала да ја употребиш и да ми кажеш како си задоволна!!! да го споделиш и твоето лично искуство :)


А од каде може да се купи оваа крема?:pipi:
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
ja ima nekoj probano kremata od nivea i kako ste zadovolni,jas dve nedeli ja koristam po dvapati na den ama ne gledam rezultati?
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
18
Поени од реакции
1
ja ima nekoj probano kremata od nivea i kako ste zadovolni,jas dve nedeli ja koristam po dvapati na den ama ne gledam rezultati?
Jas ja koristev lani, ako zborivame za istata ne znam da ne ima nova nekoja:) Mi pomogna ama ne kako sto ocekuvav, moze jas mislev se ke snema:)))))) rezultati vidov posle 3ta nedela. Najveke mi pomogna pogore spomenatata krema, ama od ostanatite vidovi, nivea mi bese najdobra, barem mene.

Pozdrav!
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
А од каде може да се купи оваа крема?:pipi:[/QUOTE]


прочитај во ПП ...пријателке !!!
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Кај може да се порача обаа крема од Алое,и колку е пари?
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Јас си користам антицелулитен гел Сатва - производство Алкалоид. Си го купив од Зегин во ГТЦ 900 мл и уште ми трае од летоска. Не се сеќавам баш колку пари беше, ама ако не се лажам беше околу 500 ден. што значи најефтин од сите останати. Ќе си се намачкам од него, ќе си се качам на Орбитрек и после 1 саат , црвена сум ко ракче :pos2: ама тоа е тоа , така треба да биде :wink:! Е сега ме заинтересиравте и со муабетот за антицелулитната програма од Алое Вера - знае некој колку пари е тоа чудо ?
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Јас си користам антицелулитен гел Сатва - производство Алкалоид. Си го купив од Зегин во ГТЦ 900 мл и уште ми трае од летоска. Не се сеќавам баш колку пари беше, ама ако не се лажам беше околу 500 ден. што значи најефтин од сите останати. Ќе си се намачкам од него, ќе си се качам на Орбитрек и после 1 саат , црвена сум ко ракче :pos2: ама тоа е тоа , така треба да биде :wink:! Е сега ме заинтересиравте и со муабетот за антицелулитната програма од Алое Вера - знае некој колку пари е тоа чудо ?


е баш кремата од алое вера е со истите тие симптоми...црвенило, но со единствена разлика што кога ќе ја намачкаш после еден саат треба да лежиш, а не да вежбаш (важно: вежбањето треба да оди пред да се мачка било која крема против целулит, не за време на користење на кремата или после тоа)...кремата се користи во 8 третмани/ два пати неделно...значи некаде цел месец фаќа (ако рачунаме 4 недели во месецот) ... со оваа крема не се намалуват килограми, туку обемот кој е зголемен поради целулитот...и може да се користи само за целулит на бутките и стомакот ....цената е 1700 се нарачува преку дистрибутери на флп

 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
e znaci mi se smUci od celulitov!!

EPA GLEDAM DEKA E DOSTA ZENSKA TEMAVA...PA DA SE PRIKLUCAM VO KOMENTARITE...

golem problem si imame nie zenive so toj celulit...jas vezbam pilates...no ne e se vo vezbanjeto...ipak e do hranata...no imam eden extremen slucaj sto sakam da go spodelam so vas...

moja bliska drugarka ima zemeno anticelulitna aloe programa na prirodna baza...koja kako rezultat i dade 5cm pomal obem vo butinite, NO ne simna KILOGRAMI....a zasto ja vikam extrem??? zatoa sto kremata i beshe ponudena da ja korsti za 8 tretmani (znaci nedelno po dve), a ona u eden tretman celosno ja iskoristi....no nemashe nikakvi kontraindikacii a rezultatite bea MAMA MIA :) REAKCIITE I BILE PRZENJE A POSLE OTKAKO JA IZVADILA FOLIJATA CRVENILO KOE ZA 15 MIN GO SNEMALO I MNOGU MASNOTIJA NA FOLIJATA....a sto e najzanimlivo lezela so nozete nagore saat vreme....hahah interesno navistina...(tretmanot dokolku se koristi popoleka kako sto treba, NE VO EXTREMNOST...mozel da dade i pogolemi rezultati)

nejzinoto iskustvo sekade go rasprikazuvam...koj saka podetalni informacii slobodno neka prasa ...ako treba i licno ke mu posevtam pogolemo vnimanie !!!

a moze da mi kazes kade da ja najdam taa aloe programa???aa i koja cena e ako znaes :vozbud:

Уффффф......ме погодивте со женскава тема.....хахахха :)
Јас лично сум многу мрзииииичччччккккккааааа по прашањето ВЕЖБАЊЕ, ама летово (јуни) кога се одлучив, стегнав заби и почнав да трчам, да вежбам на ОРБИТРЕК, сменив исхрана и топ беше....АМАААААА.....некако целулитот не ми исчезна ко што сакав јас :( :( :( Слушнав за антицелулитната алое програма (мислам дека за истата зборуваше ДИРЕКТОРКА, ако не поправи ме) на ФЛП, ја купив и премногу сум задоволна. Буквално се е природно, дури се консултирав и со лекари дополнително. Делува на тој начин што ја забрзува циркулацијата на местото каде што се нанесува кремата. Стварно одличен препарат, би го препорачала на сите оние кои покрај спортувањето ќе се одлучат и за дополнителен третман. Резултатите се видливи!!!
kaj da ja najdat kremata KAZUVAJ :))))) zs stvarno samo orbitrekov ne pomaga :-((
 
Член од
28 август 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
епа вака ја имам користено едно чудо креми против целулит. од гарниер, авон, докторс но најмногу ми помогна од нивеа. ако сакате да извлечете максимум од кремата ви препорачувам да ја мачкате пред и по вежбење. јас ја мачкав пред вежбање и ги увивав нозете во најлонска фолија и имаше големо подобрување. но вежбав редевно скоро секој ден на орбитрек по саат време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom