Креми против целулит

NutriVita

Hranata kako lek
Член од
8 август 2010
Мислења
23
Поени од реакции
2
Зочто креми за слабеење? Јадењето свежа и сурова храна ви овозможува да ги исцистите сите отрови од организмот. Целулитот е наталожени токсини, така да ако не ги внесувате токсините, нема да имате целулит. Свежата храна не содржи токсини, а ензимите во неа го чистат организмот од сите токсини а со тоа и слабеете најприродно со храна.

Зочто да се користат креми, ако преку уста пак додавате токсини од конзервираната храна? Така само ќе го обновувате целулитот :).

Поздрав, земете природна храна и уживајте...
 
Член од
1 јануари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
4
Нормално дека е многу важно вежбањето и секако здравата исхрана. Но денес сите сме подложни на брзо темпо на живот, работа до подоцна и реално се помалку време имаме за тоа.
Јас искрено си го решив мојот проблем со целулитот, идам редовно на антицелулитни масажи и обично не верував но стварно се заљубив во моите нозе.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
и дома можеш антицелулитни масажи
немора секој пат али еднаш неделно можеш да се масираш со гел , и талог од кафе или морска сол онака јако додека ке те здоболи
и така цел живот
за вежбање не праам муабет :))))
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
малку офф топик али дај кажете нешто за стрии:(
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Дали ви е јасно дека нема ефективна крема за целулит? Мислим кул е тоа што им ги полните касите на козметичките компании and stuff, ама таква хемикалија што би продрела во кожата, поточно масното ткиво, кое инаку е проткаено со фиброзни нитки и притова да го стопи местово и да ја израмни кожава не постои, или не е ефективна како што ја рекламираат...

Има друг начин, сега приватните дерматолошко-козметички клиники (демек ја совладале дерматологијата па почнале и со козметичка дерматологија да се бават :cautious:) користат мезотерапија или како и да се викаше, ама и они викаат, не е ефективно секогаш, плус да ме боде некој со ролери со иглички заради то што имам наранџина кора ми е глупо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom