Кој се плаши од темнината и зошто?

Член од
12 август 2006
Мислења
17
Поени од реакции
1
Dark Angel, milo mi e so se sooci so temninata, sea mozes da pomines na mojata strana:zlo: .
Darkness will swallow your soul and you shall always be mine
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не заборавајте дека темава е „Кој се плаши од темнината и зошто?”. Значи, не е да кажувате дека не се плашите, туку оној што се плаши да каже зошто.
Фала.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
ЈАс немам проблем да спијам у темница.Никад не ми било страв од тоа. Можам и да седам и да лежам у потполн мрак немам гајле.
Она што ми е проблем е кога треба да се движам по дома е тек тогаш ми доаѓастравот дека има некој позади мене во мракот и дека у секој момент ќе ме заколе или нешто така.
Инаку генереално не се плашам, ама и ова е доволно језиво.Бррррр
 
Член од
7 април 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Кога сум сама во темница многу се плашам - но не и кога сум со некој друг. Ако сум сама и ако е темно нема шанси да издржам долго! Страв ми е да не ме нападне некој од позади грб (и мене ми звучи смешно сега во осветлена соба) или да не видам нешто во таа темница или.....незнам секакви мисли ми доаѓаат тогаш.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Се плашам од темнина не зашто има нешо неа,туку едноставно се плашам:icon_eek:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
И најмало количество светлина, и јас не можам да заспијам. :)
Aма да, се плашам, единствено ако истата вечер претходно имам гледано хорор филм, па страв ми е да спијам во темница.:nokti:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Да се плашам?! Не! Уживам у темница, не можам ни да седам ни па да спијам на светлина ме иритира
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
едносавно уживам во нок и темница а и не се плашам немам од што :vozbud:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Добро прашање,зошто се плашиме од темнината?Па досега не сум сретнала соодветен одговор на ова,се се одвива во психата на човекот,а богами овде големо влијание имаат и медиите(телевизија и сл.)а и нашите блиски.Го памтите она-легни да спиеш,баба Рога ќе ти дојде(не знам за вас мене барем така ми викаа:)).Со текот на времето сфаќаш дека такво нешто не постои, ама сепак тоа се врежало длабоко во твојата потсвест,и тоа е.
Самата темнина асоцира на страв.Зошто?Така ни е сервирано од околината.Зошто еве не се плашиме од светлината,па веројатно има духови кои се шетаат сред бел ден:)Овде ќе ги спомнам предисториските луѓе кои ги вршеле сите работи кога сонцето ќе зајде,всушност,тоа бил нивниот омилен период од денот(па и сега е,нели,асоцира на музика љубов блааа:))
Додека не се прифати темнината како дел што го следи нашиот животен процес,ќе се плашиме од неа.
 
Член од
18 април 2007
Мислења
18
Поени од реакции
2
Ne deka mnogu se plasam ama sepak ima nekoj strav vo mene. Onaka vo temninata ne gledam nisto i ne znam sto ima ponatamu i toa neznaenje me plasi mi dava doza na nesigurnost
 

|_EmKA_|

~The Unforgiven~
Член од
18 март 2007
Мислења
90
Поени од реакции
1
Незнам на каква темнина мислиш..ама на каква и да е - СЕ ПЛАШАМ!!! се плашам од темница, од кај знам што и кој има позади мене,па и пред мене,ништо не се глеа, + имам лоши искуства уште од мала. А ако се мисли темава како темнина,како што кажа членот над мене, се плашам и од таква несакам разочарувања ни страдања..... ни депресии..
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ne se plasam od temnina.. Ziveam vo nea nekako..
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ја не се плашам од темница. Како мал се плашев многу али сеа не. Уствари да бидам искрен ретко се плашам сеа од темница. Само коа ќе гледам нешо страшно на телевизија како хорор филм или така нешто. Али навечер тоа кога спијам
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
samiot zbor temnica plasi i imam fobija od temnica i koga sum sam nemozam da sedam vo TEMINCA no normalno koga sum so nekoj drug se toa iceznuva
 

Kajgana Shop

На врв Bottom