Кој се плаши од темнината и зошто?

Член од
10 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
Не ја сакам баш темнината! добро зависи и од ситуацијата ако си со момчето тогаш да но несакам целосна темница... А посебно не ја сакам темнината после некој хорор филм...
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
До пред две години многу се плашев од темница и кога бев сама дома секогаш секаде ми беше запалено светло. Сега не се плашам до толку, а сепак спијам со слабо светло, да не е ептен темница(веројатно од навика)... Незнам зошто толку се плашев, али добро е што успеав да го надминам тој страв :)
 

Љупа

Learning to pray
Член од
13 јули 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
the way i see it- човекот се плаши од непознатото, во темницата не можеме да видиме што има, ниту пак што се случува и за нас некои работи остануваат непознати што резултира со страв. Сепак ова не значи дека ако со нас имаме некаков извор на светлина стравот ќе го нема.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не се плашам од темнината воопшто, ама да речеме дека побезбедно се чувствувам во светлина. :icon_lol:
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Дома + сама + темница = инфаркт секогаш сите можни врати ги отварам и палам светло во ходниците (се мислам дека некој ке ми излезе од некоја соба)
Улица + сама + темница = инфаркт исто како glufce (и сите останати што мислат вака), мислам дека има некој позади мене и го забрзувам одот или трчам. I can't help it...:toe:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Дома + сама + темница = инфаркт секогаш сите можни врати ги отварам и палам светло во ходниците (се мислам дека некој ке ми излезе од некоја соба)
Улица + сама + темница = инфаркт исто како glufce (и сите останати што мислат вака), мислам дека има некој позади мене и го забрзувам одот или трчам. I can't help it...:toe:

Toтално се согласувам со ангелчево, иако сега веќе не ми е до тооолку страв. Ама сепак не би ризикувала, па затоа дневната и ходникот ми се секогаш со запалени светла :toe:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Јас се плашам од темница ама незнам зоштоto e to така се си мислам дека ке ми излези некое чудовиштеplacko
:pos:
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
Porano se plasev od temnica. Vo vlez trcav do sesti sprat samo da ne se izgasne svetloto ili vo podrum sve zavrsuvav na brzinka. Slucajno dojdam vo situacia vo vlez da e temnica pocnuvam da se potam, da se plasam od sve sto ke vidam pred sebe i celo vreme mislam deka nekoj me gleda. No eden den ednostavno resiv ke idam po temnica pa so saka neka bide. I sea ne se plasam sea duri mi e prijatno da si idam vo vlez bez svetlo ednostavno se smiruvam. Po nekad mi se vraka stravot no brzo mi pominuva. Kako i da e mnogu ke vi pomogne ne gledanje na horor filmovi :):)
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Kako i da e mnogu ke vi pomogne ne gledanje na horor filmovi :):)

После да мислам дека некој ке ми излезе од шоља, и да не идам у wc со денови??? :pos2:
По гледање на The Ring, петок вечер, само со баба дома со сите можни светла упалени страв ми беше да одам во соба и да спијам да не ми излезе Самара од под кревет...:kesa:
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
ponekogas se plasam. ne e toa od temnicata, tuku neznam nekoj osekjaj iam cuden.
kako odi ona: people fear of the unknown.
ti se cini deka kojznae so ima. ama zatoa ima NIght light svetilki, za sekoj slucaj.

doduse, poveke se plasam od priguseno svetlo, otkolku od totalen mrak.

a kako znajs ustveri deka se plasis?!?! :poss:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ne se plasam od temnicata.. Ziveam vo nea.. Sepak treba da sfatime deka postojat DEN i NOK i nie nemozeme da go promenime toa.. Zivotot e eden.. So strav nema da stigneme nigde
"There is no greater hell than to be a prisoner of fear." - Ben Jonson
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
iam strav, ako sum u selo i odam peski, da ne mi izleze nekoj vk
ili vepar, zaso neam sila da gi tepam hehe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom