Кој се плаши од темнината и зошто?

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Кога сум била мала сум спиела постојано на светло, а и сега доколку не влегува барем малце светлина во собата неможам да заспијам. Не знам дали е страв или навика.
Инаку да минувам покрај темни улици не ми е страв воопшто.
Ми се случувало како мала после некој гледан хорор, една недела да мислам дека некој ме следи, има некој позади мене што кога ќе се свртам исчезнува.
Ама помина и тоа. Сепак и до ден денес неможам да заспијам на потполна теминица и сеуште не знам зошто :toe:
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
walker_girl напиша:
Кога сум била мала сум спиела постојано на светло, а и сега доколку не влегува барем малце светлина во собата неможам да заспијам. Не знам дали е страв или навика. Сепак и до ден денес неможам да заспијам на потполна теминица и сеуште не знам зошто :toe:
Me2:raz::)
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Ne se plasam voopsto. Naprotiv, nemozam da podnesam silna svetlina. Ako mora da ima svetlina, mnogu poveke sakam da ima sveki otkolku elektricna svetlina.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Nikogas ne sum se plasela..Mozda zatoa sto uste od mala mojte ne me plasele deka ima cudovista u temninata.
:nenene:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Доволно сум разумна за да разликувам реалност од фантазија.. не се плашам од темнината поради шо сум свесна дека ниеден од моите внатрешни стравови нема да се проектира и реализира додека седам и пробвам да заспијам во потполна темница.. психата си го прајт своето. Срамота е возрасни луѓе да се плашет од темница - соберете си го стравот и соочете се со реалноста дека ништо нема да ви излезе и нападне од под кревет.
 
Член од
27 мај 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
Neznam... voopsto nemam strav od temnica,bas naprotiv,zasto potpolno sum svesna t.e. znam deka nema nikakva racionalna pricina za da custvuvam strav..bas sprotivno mislam deka vakvite sravovi se po malce iracionalni!!!
se e toa vo umot breee:icon_lol: !!!
inaku so uklucena sijalica,svetlo seedno nemozam ama ic da zaspijam,me zifcira,mi seta po nervi uhhhhhhh...mrzam ako ne e temnica nema sansa za spienje!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
uffffffffffffffffff imam pregolema fobija od temnica, duri i koga ke se spomni zborot temnina cela se naezuvam. temninata ZA MENE E horor film! :ija::ija::ija::ija::ija:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
ма каква темница не се плашам баш напротив неможам да заспијам ако не е тотална темнива онака прст прес око да не гледаш
 

Lord Vader

The dark side
Член од
10 јуни 2006
Мислења
95
Поени од реакции
0
Ne se plasam od temnica ja obozavam ama se plasam ponekogas od svetlinata.(ha,ha,ha,ha,ha,ha).Seriozno koga bev mal se plasev da odam sam navecer po nekoi zapusteni ulicki ama sega veke ne.
 

Infra

Мојот Пастир
Член од
26 ноември 2005
Мислења
141
Поени од реакции
2
Јас се плашам од темнината. Не знам зошто.
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
imam ogromna fobija od temnica osobeno ako sum sama me fajka nekoja panika
 
С

Сатори

Гостин
Моето омилено место - темнина!Не можам да имам страв од нешто што ми овозможува бесконечност.
 
Член од
7 јуни 2006
Мислења
15
Поени од реакции
0
Z'sh da se plasite pa samo e temno,koga inaku ke se naspiite:)
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Pa ne se plasam od temnica momentalno sum vo temnica i e 2h po polnok:poss:i bah mi e super u temno..ja sakam temninata ...samo vo nekoi momenti koga ke gledam nekoj horror film samo togas me stravi toa mnogu
 

Kajgana Shop

На врв Bottom