Кој се плаши од темнината и зошто?

IrReSiStible

*SunsHine*
Член од
8 мај 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Па незнам,може ми е страв,али не до толку.Обично го иам оној creepy felling....
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Se plasam od temninata, posto ne gledam ubavo vo temno, i moze ke se sopnam od nesto i oci da izvadam ...ete zato se plasam...
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Imam fobija od temnica i mrazam temnica. Zatoa sekogas si spijam so zapaleno svetlo :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Не се плашам од темнина а па да спијам со светло ич неможам најповеке сакам тотална темнина :)
И нема зпшто да се плашам од темнина тоа е само недостиг на светло се друго си е исто :)
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Вчера ми беше многу страв:ija:.. Веројатно од лошиот сон. Затоа не се гледаат хорор филмови пред спиење :)
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Се е до тоа шо глеате у темницата и колку ќе забегате со фантазија,добро нормално дека такви слики побрзо ќе дојдат кога едно сетило ви е ускратено,и кога не сте сигурни што гледате.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Se plasam ustvari, se plasev od temninata zaradi pust Bolivud, ne ne HOLIVUD bese, taka? So onie sumi, navecer, drogirasi, ku'vi ne ne to, vrkolaci i razni gadnitashi. :D I normalno odis po pat, i mislis nekoj e zad tebe, ili nekoj ke te fatit abe fantaziii jeuuu, prav Holivud . :D
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
многу се плашам од темнина... едноставно ми е многу страв кога си одам дома по улицата и се е темно... многу е страшно... поради тоа и често си одам со такси... а исто и ми е страв да спиам во темнина... секогаш или спиам со уклучен телевизор или запалено светло... премногу е срашно кога е темно... ништо не можеш да видиш... ауууу језиво...
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Не се плашам сеа...коа бев мал се плашев..не знам зошто..:)
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
кога бев мала многу се плашев, оти кога бев на гости кај роднините во Стојаково не можев да спијам по цели вечери и кога конечно ќе склопев око цело време сонував змии и такви работи... Па ме носеа на бајачка хаха :) а сега не се плашам толку... навечер кога спијам ми свети глувчето и така знам дека компјутеров ми е ОК :) лол :pipi:
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
neam fobija ali epten mi e strav...valjda zaso iam bujna fantazija..i use od dete naviknata sum so sijalica da spijam i muzika:pipi:
 
Х

Ханзо

Гостин
Чудно ми е што сите се плашат од врагови, вештерки и вампири во темница, јас се плашам од луѓе. Од кај знаеш кој има во тоа темното и со која намера е? Ај, ај, многу играм хитмен и сплинтер сел, ама барем сум реален, нели :)
 
Член од
10 јуни 2006
Мислења
118
Поени од реакции
7
Dali se plasite od temnicata? Odnosno od sto se plasite vo temnicata koga vo temninata go ima istoto sto i na svetlost? Dali samata pomisla na temninata ve plasi ili ve plasi toa sto se krie vo nea?

Напомена од модератор: Насловот е променет за да е појасно што е предмет на дискусија. Исто така, пожелно е насловите на темите да бидат на македонски.
:kesa: Дали се плашам?:kesa: Пагам во несвест од страв. Нема шанси и да стапнам во темница. Никогаш немам заспиено без светло и тоа јако светло. Не знам дали ме плаши темнината или тоа што може да се најде во неа. Јас не верувам во духови, ама сепак овие хорор филмовите ме уништуваат.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Не се плашам од темнината.Ептен ретко...
Сакам да сум во темнина навечер и убаво ми е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom