Кој мобилен е подобар

Кој е најдобар


  • Вкупно гласачи
    210
Член од
9 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
3
Kolku mega pikseli ima?mojov e so 1.3 i vadi sliki taman ko sto mi trebaat,a koga se razvivaat se solidni,ne sum profesionalec pa da mi treba koj znae sto.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Незнам зошто се замарате со скапи телефони само да се перчите дека бил скап, имал камера и еден куп функции. Мобилниот телефон е само за едно наменет да се јавиш/јават или да испратиш/примиш СМС пораки. Значи за тие две функции најважно е да е издржлива батеријата и да има добар сигнал, а другото се се глупости.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Kupiv Motorola V3, najdobar mi e.
A inaku poseduvam i Sony Ericsson E200 ili taka neshto. :D

ama se falam
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
vardarce напиша:
Незнам зошто се замарате со скапи телефони само да се перчите дека бил скап, имал камера и еден куп функции. Мобилниот телефон е само за едно наменет да се јавиш/јават или да испратиш/примиш СМС пораки. Значи за тие две функции најважно е да е издржлива батеријата и да има добар сигнал, а другото се се глупости.
мај мен. ја планирам да си зеам некој цигла олд скул со црно бел дисплеј..
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
vardarce напиша:
Незнам зошто се замарате со скапи телефони само да се перчите дека бил скап, имал камера и еден куп функции. Мобилниот телефон е само за едно наменет да се јавиш/јават или да испратиш/примиш СМС пораки. Значи за тие две функции најважно е да е издржлива батеријата и да има добар сигнал, а другото се се глупости.

ami sea ti ako imash samo za toa potrebi, vred ;)
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Анкетното прашање е помалку непрецизно. Нема модели, нема насока според кој критериум, односно опции би го дале своето мислење. Секој има барем за нијанса поразлични барања кој очекува една мобиљка да му ги задоволи.Според тоа, јас гласав водејки се според моите потреби кои се доста скромни. Значи, стабилна мрежа и во најдлабоки дупки, издржлива батерија, тастатура што ке овозможи брзо типкање на смс пораки, и едноставен софтвер....-Се разбира, и цена!
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
vardarce напиша:
Незнам зошто се замарате со скапи телефони само да се перчите дека бил скап, имал камера и еден куп функции. Мобилниот телефон е само за едно наменет да се јавиш/јават или да испратиш/примиш СМС пораки. Значи за тие две функции најважно е да е издржлива батеријата и да има добар сигнал, а другото се се глупости.
Вардарче, многу се согласувам со тебе. Ако ми треба камера, ке купам камера, не мобилен. Мобилен со камера-немаш ни добра камера, ни добар мобилен! Никогаш не сум сакал хибридни производи.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
vardarce напиша:
Незнам зошто се замарате со скапи телефони само да се перчите дека бил скап, имал камера и еден куп функции. Мобилниот телефон е само за едно наменет да се јавиш/јават или да испратиш/примиш СМС пораки. Значи за тие две функции најважно е да е издржлива батеријата и да има добар сигнал, а другото се се глупости.
Грешиш. Некој не се замара, на некого тие можности на телефонот му се и раелна потреба. Која е намената на џебен компјутер или PDA? Зошто да купуваш две кога можеш едно? Или таквите луѓе глумат само лудило? Никој нема потреба, сите само се фураат...

А јес да има и такву копиљаци...

P800 ми беше најкомплетниот телефон кој сум го имал. Симбиан оперативниот систем и неговите неограничени можности за компатибилност со Мајкрософт апликации и тоа како ми се нашле досега. Офис пакетот кој го имав инсталирано ми се нашол и тоа како кога сум бил во зорт и брзање, а го имам користено и како алатка и во нормални ситуации.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Nokia definitivno e najbolji telefon(mobilen) sto se ima napraveno vo svetot.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Се знае дека е NOKIA без конкуренција, ама јас сепак си гласав за SonyEricsson зш јас си користам таков :)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
не нокија...туку нокиа...бтњ
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
не бтњ туку бтв!

му рекло магарето на зајакот дека му се големи јајцата

јас најзадоволен сум бил од мицубиши триум марс. Човече смрт немаше, да не продава некој таков?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom