Кој мобилен е подобар

Кој е најдобар


  • Вкупно гласачи
    210
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Сакам да видам според вас кој мобилен е најдобар од горе наведените, каков мобилен во моментов имате или сакате да имате, и кој се неговите перформанси..
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
n00b напиша:
Сакам да видам според вас кој мобилен е најдобар од горе наведените, каков мобилен во моментов имате или сакате да имате, и кој се неговите перформанси..
e kako mozi sea da odgovoram na dve prasanja so edno glasanje, sto ako imam vakov mob a znam deka onoj e najdobar :lol:

btw ke glasam za Nokia :wink:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Јас реков според тебе кој е најдобар мобилен, и сакам да знам каков имаш :), еве јас мислам дека Нокија е најдобар но имам Самсунг СГХ-Ц100 :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Има камера со 5 Мегапиксели еј! Сајнс фикшн! И tv output!
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Abe kolku e toa korisna kamerata vo mobilniot neznam ...
Jas na primer, imam mob so kamera uste koa iskochija, i sve na sve imam samo 5 sliki skrapnato :evil:
Zanemarlivi se 5te mp koa znam sto kvalitet moze da izvadam so toj mobil ili koa bi go skrapnal olympusov ... taka da, mislam deka ne vredat parite za mob.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Бате Вегас, јас имам досега сменето сигурно преку 50 телефони (не претерувам-еден вид на лоша манија ми е), од кои што преку 20 биле со камера. Од тие 20 со камера, имало видливи разлики во квалитетот на сликата, како и кога ја гледаш на дисплејот, но и кога ке ја префрлиш на компјутер. Има телефони со солидни камери, дури и многу подобри отколку некои никакви дигитални апарати, вeрувај.
Е сега претежно телефоните со камера се со резолуција од 320 х 240, додека на пример Нокиа 6600 или Ериксон П800, П900 имаат ВГА Камера 640 х 480. И тоа е гола вода, бидејки е далеку и од 1 мегапиксел.
Пред нова годниа како чудо беа промовирани телефоните кои излегоа со 1.3 мегапикселна камера. Мобилна телефонија-трета генерација (3G) Ама 5 мегапиксели батка? Имаш ли претстава колкава е разликата во квалитет на сликата? 5 милиони точки составени во една слика?
Јас на пример користам дигиталец Canon od 3.2 мегапиксели. Апаратот е повеќе од солиден и во споредба со другите слични на него, ги јаде далеку. Но, сигурен сум дека никако не би можел да се спореди со 5 мегапиксели иако е штракнато од мобилен.
Може ќе го купам кога ке излезе телефонов, па ке ти пратам едно "тешко" сликиче да направиме споредба.:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Немој оној Троглавион Светко да ив се закачи за мобиљки, тој не мења гаќи толку редовно колку што мења мобиљки, па сеа видете му ја.
Инаку гласав за нокиа, а имам шит сименс ст60, не го бива ама ич.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Него Вегас пеер, што е подобро да мкнеш дигитален апарат или да имаш мобилен со 1.5 мегапикесли и да сликаш кај ке ти текне, и како прво мобилниот е секогаш со тебе можеш да сликаш коа ке ти текне а олимпусот неможеш да го носиш секој ден во тебе, како прво ке немаш толку џебови во јакната :) верувај мобилен со камера поштуем поготово нокиа 6600, да бублија е телефонот ама има многу добри функции инаку аватаров мие сликан од нокиа 3650 :).
 
Член од
10 март 2005
Мислења
567
Поени од реакции
10
нокиааааааа алл да вејјјјјјјјј
6260! да бест
 
Член од
5 февруари 2005
Мислења
100
Поени од реакции
121
Мојот аватар е сликан со 3310! :lol:
Кој е тој Светко?
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Ете ти сеа, темава е озбилна јас мислам дека не треба са се заебаваш тука.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Извинете што малце касно враќам, али не ми даваше времето предходно ...

Во глобала се согласувам со вас, може кај мене е проблемот зашо и онака не сум многу по сликањето, едноставно сликам коа морам ...

Мисти батка, ај ке ти пратам некои палм пц/тел да видиш и да ми кажиш што мислиш за нив!


п.с Али мора да признаам дека и јас уживам во нов тел, али сетоа тоа трае само 3 дена :place:И до денот додека го немам, го сонувам и мислам дека е најдоброто нешто, а коа ке го поносам, пффф дисапоинтед колку и да е солиден :?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
igla напиша:
Мојот аватар е сликан со 3310! :lol:
Кој е тој Светко?
Светко - Световид Триглав - Бичо - човекот кој менува мобилни, не менува гаќи толку често!!
Човекот кому апсолутно му е потребно да го има најновиот мобилен, иако според мене лично, најдобар мобилен е оној кој врши работа за разговор, држи батеријата долго!

Мене најдобар ми беше Сименс МЕ 45 (го купив од Светко), ама ми го украдоа. од тогаш само менувам, ама не чинат. Сега имам Сименс СТ 60, божје срање е.

А ти кој си? Гестапо? ДБК? Или Игла за плетење? Што би рекле во Прилеп - чингелаке!!???
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Дивидер мене Сименс ич не ми прави мерак, до сеа сум имал неколку мобилни Ериксон т28, Моторола ц450 на почетокот ми правеше мерак ама коа го разчепкав видов дека нема добри опции, послем никиа 3330 исто така добар мобилен стар ама добар и сеа имам Самсунг сгх-ц100 супер е мобилниот само маана муе што не работи инфраредот неможам да праќам или да примам слики од друѓи билни фактички џабе стои инфраредот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom