Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Хехехехе... Најубав град... Абе јас сум Скопјанец па не би сакал да бидам пристрасен, и да кажам Скопје...

Битола ми се свиѓа како град, искрено... Посебно ако прошеташ у недела у 6-7 саат сабајле...

Охрид исто така ептен ми е убав... езерото многу значи...

Струмица ми го зборат, иако не го памтам многу а и мал бев тогаш...

Велес, Кавадарци, Неготинио, Прилеп, Струга, Тетово, Гостивар, Штип, Радовиш, Кичево се прилично тапа... Другите ги неам видено градови...
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Dolphin напиша:
Велес, Кавадарци, Неготинио, Прилеп, Струга, Тетово, Гостивар, Штип, Радовиш, Кичево се прилично тапа... Другите ги неам видено градови...
:)))))))))))))) mora mora mora da se soglasam so tebe mora
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.725
Поени од реакции
969
Acid напиша:
Битолчани, секогаш ќе патат Битола да биде главен град... Ptolomej -> :blabla:<- Acid.
Ацид,не сум битолчанец,од Прилеп сум но реално е така тоа што го кажав за Скопје(и мене ми е жал дека е така ама тоа е) :)
 

Steve Vai

Guitar Wizzard
Член од
14 декември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
7
Џабе се расправате, Струмица е најубавиот град во Македонија, не оти е мој....
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Струмица поради жените во лето посебно а има и се што ми е потребно,а и се е блиско не треба да акаш 1 саат за да стигнеш некаде ,нема гужви како у Скопје и Битола по улиците а сепак се има што ти треба,Бугарија(Pirinska) е на 20 минути ,Грција(Egejska Makedonija) на пола саат ,местоположба гром. I :wub: Strumica
 

UnMistakable

Love's divine
Член од
16 февруари 2006
Мислења
342
Поени од реакции
1
humanoid напиша:
Најубав македонски град е Солун! :D
hahahaha, nesakalo maceto sirence :P

Od Skopje sum, no sepak koga se raboti za ubavina na prvo mesto bi go stavil Ohrid, ustvari del od nego.
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
abe jas sum od skopje ama skopje ne e najubav :( :( najvise mi se sviga kako grat ohrit ili prilep



a inace naj naj naj ubav e solun toa ti e zakon makedonski grat
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мене ми е најубав Корча, Солун, Софија, Варна, Пловдив, Костур, Белград, Задар, Дубровник и се разбира Цариград.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
По се мислиш бе кафпе, ај гит. Има и турци и цигојнери, па не значи дека е најубаф. Поубај се оња шо ги спомнаф.
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
Garfield напиша:
По се мислиш бе кафпе, ај гит. Има и турци и цигојнери, па не значи дека е најубаф. Поубај се оња шо ги спомнаф.
богами мозе и да значи
 
Член од
15 декември 2005
Мислења
20
Поени од реакции
0
Кој е најубав град во Македонија и зошто?

Acid напиша:
Нели темава беше за најубав град? :wink:
Се шегувам, ама навистина... на сликава се гледа само едно селско манастирче. За тоа ли е најубава Струмица? Њет, овие слики не влегуваат во-конкуренција, зошто сепак се работи за град, нели? :roll:


Abe brat ovoj manastir koj ti go velis "selski" e postar od site manastiri vo makedonija star e poveke od 1000 godini ne si svesen kolku pati e samo rusen ama spak ostana ako e selski zosto od site gradovi idat da go posetat ke ti kazam zosto e istoriski spomenik.Da ne go zaboravime i Smolarskite vodopadi na koj doagat luge od cela evropa.
Mozebi ne se vo gradot no sepak toa e strumicka opstina a sto ke kazes za nokniot zivot koj e najubav vo ovaa nasa mala drzava i za ubavite strumicki devojki za koi site zboruvat i doagat da gi zapoznaat so eden zbor STRTUMICA ZAKON!!!!!!!!!!1:pishtoldz
 
N

Nen@d

Гостин
STRUMICA-definitivno. I ajde ne se karajte se znae kade ima najubavi devojcinja, najobar noken zivot, najdobra zurka i zabava. Posle Strumica doagaat Ohrid, pa Skopje. A za drugite gradovi nemozam da kazam mnogu zasto ne sum gi prosetal dovolno dolgo za da utvrdam. STRUMICA....STRUMICA....STRUMICA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom