Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
VO STRUMICA NA ULICA !! zakon i za noken zivot i za se , koj bil znae , i ve cekame na karneval :)) na 7mi mart
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
DarkWalker напиша:
VO STRUMICA NA ULICA !! zakon i za noken zivot i za se , koj bil znae , i ve cekame na karneval :)) na 7mi mart
karnevalot na http://carnival-strumica.com

da bideme realni Solun e najubav makedonski grad no Strumica e zakon ima se ohrid imalo ezero manistiri i tolku strmuica posto nema ezero si napravivme cetiri vo izgradba e petoto vo strumica e eden od Najznacajnite manasitiri Vodoca , oops so znaci ohrid gube ,oops ima Karneval site gradovi gubat oops , naj ubavite devojki(zeni) , oops najdobrit nokin i barvoi kafani , vo skopje pred dva meseca imalo maski striptiz :D hehe i A1 vesti kaza vo strumica ima sekoja vecer maski zenski strptiz oopss ima se ako treba i more ke napravime ne za drugo da go stignema Solun.

Se zafrkavam Strumica e najdobar grad , nemalo voz zamisli eve eden fakt vo strumica ne se korsiti baven javen transport :D STRUMICA NIKOGAS NE SPIE
STRUMICA DRZAVA
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
vo strumica mi e super, no bi sakal vo skopje da sum, pa zatoa ne mozam da se resam za eden.:pehar: :pehar:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.729
Поени од реакции
978
Дефинитивно најубав град во Македонија е Солун па следат Костур и Воден(кој не бил да ги види срам да му е)...а во Република Македонија...хммм...се мислам меѓу Битола и Охрид(иначе јас сум од Прилеп),а Скопје е дефинитвно најголемото село во Македонија(за жал така е признале вие cкопјаните или не) :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
Ptolomej напиша:
Скопје е дефинитвно најголемото село во Македонија(за жал така е признале вие cкопјаните или не) :)
Битолчани, секогаш ќе патат Битола да биде главен град... Ptolomej -> :blabla:<- Acid.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom