Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
walker_girl напиша:
Точно дека Охрид е убав град јас од секогаш го велам тоа. А штом тоа го велиш за Струмица дефинитивно ниту еднаш ја немаш посетено, а ако си ја посетила 100% не знаеш во што се состои убавината на еден град. Зошто е убав Скопје, затоа што е голем?
Хех абе ај те молам Скопје нема врска со убавина, ај поздрав сега и да не слушнам навреди за Струмица!
Eeeeeee ne mi go navreduvas Skopje ubav si e toj :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
DuFFy напиша:
Eeeeeee ne mi go navreduvas Skopje ubav si e toj :)
Не знам, јас не гледам убавина во Скопје. :kez:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Струга е најубав што туку се карате :)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
deXterche primer e od Struga i zatoa si go fali gradot :):)
taka i jas si go falam gradot (ama ne sum u pravo bas bas ) :)
 
N

Nen@d

Гостин
walker_girl напиша:
Точно дека Охрид е убав град јас од секогаш го велам тоа. А штом тоа го велиш за Струмица дефинитивно ниту еднаш ја немаш посетено, а ако си ја посетила 100% не знаеш во што се состои убавината на еден град. Зошто е убав Скопје, затоа што е голем?
Хех абе ај те молам Скопје нема врска со убавина, ај поздрав сега и да не слушнам навреди за Струмица!
Имам само нешто да додадам. У Скопје ти треба пола саат за да стигнеш до комшилукот. И тоа со автобус. Кај нас у Струмица нема такви работи. И ајде за секој својот град си е убав. И да му се допаѓа на некого друг град гордоста не му дозволува да признае. И ајде на Струмички Карневал!
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
абе СКОПЈЕ е најдобар тоа е грат со различни луге имаш [Едитирано од FortunE: припази на речник] имаш све хаха :smeshko:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Ilidan напиша:
абе СКОПЈЕ е најдобар тоа е грат со различни луге имаш [Едитирано од FortunE: припази на речник] имаш све хаха :smeshko:
Прво научете се дека град не се пишува со "T" туку со "Д" и после ќе правиме муабет. :coffee:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.799
walker_girl напиша:
Прво научете се дека град не се пишува со "T" туку со "Д" и после ќе правиме муабет. :coffee:
Млада Шетаџике, не се возбудувај премногу околу скопско-ирцачкиот сленг на момчето. Убаф он на бате. Ај коа ке дојдам у грат ќе играме футбал у балон.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Tonchie напиша:
Млада Шетаџике, не се возбудувај премногу околу скопско-ирцачкиот сленг на момчето. Убаф он на бате. Ај коа ке дојдам у грат ќе играме футбал у балон.
:pos: :pos: :pos:
 
Член од
3 мај 2005
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ddefinitivno bitola e najubav grad vo makedonija najopean grad ima dolga istorija pred mnogu godini bese i glaven grad ..

BITOLA RULLEZ!!!
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Ohrid mi se dopagja mnoooo.E i Strumica na6a si e ubava....no da ne se opredaeluvame po pripadnost....Ohrid si e najubav!No samo u leto...u zima ne mi se odi mnogo!I Bitola ne e lo6a.
1.Ohrid:je:
2.Strumica:cheeky1:
3.Bitola:party3:
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Македонија како држава е прекрасна и не би можел да одвојам град кој би се истакнал над сите. Секој македонски град со својата автентичност и уникатност гордо ја претставува нашата земја. Дури и во најмалите гратчиња и селца има што да се посети и има по некој споменик, манастир, црква на кои би им се воодушевувале.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Не за тоа што сум скопјанец во Скопје роден и тука живеам поголемиот дел од својот живот со мали паузи, туку го сметам Скопје како најубав заради други нешта. Најголеми можности кои иако се доста скромни во однос на други европски градови, за нас локално во Македонија дава Скопје. Исто така ако не ги сметаме последните 10-тина години наназад, изградени се доста убави зданија, нуди одлична можност за секаков вид рекреација, забавата не е на лошо ниво, културниот живот иако не е каков што би сакал да биде сепак е на највисоко ниво во целата држава токму овде. Ова се добрите страни на мојот град кои ги немам забележано како нешто што може да биде конкурентно кај неден друг град во Македонија. Има и лоши страни кои ако почнам да ги набројувам нема да ми стасаат ни уште 3 страни на форумов:)

На второ место веднаш би го ставил Охрид како дел од неизмерната убавина на нашата драга таткоивина кој таа убавина со прво ја носи во најголем дел.Езерото само по себе зборува, да го опишувам нема потреба, културно историските локалитети неможам ни да успеам да ги набројам, климата е прекрасна за мои барања.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Tetovo em ima 2 fakulteta em vojna imase em cela albanska mafija e od tamu.Navistina se custvuvam deka nikoj ne mi moze nisto(sala) zasto tamu u maalo rastev so decki so sea se u UCK a be zakon so da vi kazam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom