Кој е најдобар DJ на радио кајгана

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Billa Bong, 11 март 2007.

?

Кој е најдобар DJ

 1. Дивајн

  45,7%
 2. Димитар

  0 гласови
  0,0%
 3. Фантом

  15,2%
 4. Серпико

  8,7%
 5. Еко1

  2,2%
 6. СтормАнгел

  4,3%
 7. Скулгрл

  2,2%
 8. Фортуне

  4,3%
 9. Princ

  6,5%
 10. Bacilus Gagous

  0 гласови
  0,0%
 11. Друг (кој)

  10,9%
 12. Бидиков

  0 гласови
  0,0%
 13. Macedalien

  0 гласови
  0,0%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Serpico

  Serpico Сковинистратор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  11.156
  Допаѓања:
  665
  Дарител на позитивно расположение!
  Истакнат доктор за настинати кајганашки уши!
  Вистински грандмастер гуру во сајбер етерот!
  Архитектот на добрата забава!
  Јас гласам за
  Неа...:smir:

  *Респекат и за останатите колеги кои му даваат смисла на постоењето на Радио Кајгана. Фала за верната публика која ужива заедно со нас од јутра до сутра на нашата мала радио станица.

  We grow together...only sky (и понекогаш слабата конекција) is the limit!
   
 2. kpbKENGUR

  kpbKENGUR Devil's Advocate

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  5.132
  Допаѓања:
  197
  Дивајн ме "ќари" со нејзиниот перфектен избор на looooove songs, едвај чекам среда да дојде =)
   
 3. Volkswagen

  Volkswagen

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  2.703
  Допаѓања:
  23
  Нема проблем...кажи ми кога е тоа...
   
 4. СпаЈдеР

  СпаЈдеР DissentiveMoron202

  Член од:
  1 март 2006
  Мислења:
  3.201
  Допаѓања:
  51
  Дивајнот најубави песни ми пушта,и секогаш си чекам среда да дојде,и понеделник некогаш слушам ама не секојпат...инаку ако имаше два гласа вториот ќе идеше за Форчн...и то [​IMG]
   
 5. Fortune

  Fortune шодаенешчо

  Член од:
  9 мај 2005
  Мислења:
  12.965
  Допаѓања:
  175
  Гласам и за Серпико! Што да ви правам, ми се може. Админ сум, можам да гласам за двајца со врски:p: Бидејќи прво гласав за Дивајн, чекав да се среди ова за да можам да гласам уште еднаш.

  Си земам слобода (и со право!) да го испофалам Серпико за секогаш најубавата музика која ја одбира за Кајгана радио! Дужно пошчовање!
  Само ме нервира кога забушава, а некој очекува да има во вторник музика.
  Видеото:zlo:


  (Ај да не ве мачам, не трчајте да проверувате дали навистина сум гласала два пати. Секако дека се зезав и дека не е можно тоа.)
  Едит: Macedalien е додаден во листата.
   
 6. Fantom

  Fantom Chikara

  Член од:
  4 јуни 2006
  Мислења:
  11.451
  Допаѓања:
  805
  ќе му го дам и јас мојот термин, па ете му два часа да видиме шо знајт :)
   
 7. PSYtisfaction

  PSYtisfaction Царевата ќерка

  Член од:
  30 јуни 2006
  Мислења:
  3.924
  Допаѓања:
  524
  Прва работа:
  Не е фер, ова е пристрасно гласање, по охридско-струшка линија. :ne_zboram :)
  Втора работа:
  Да не се лажеме, секако дека е можно, админка си. :kez::icon_razz

  И трета работа:
  Не гласам, сите се добри. box:
   
 8. Fortune

  Fortune шодаенешчо

  Член од:
  9 мај 2005
  Мислења:
  12.965
  Допаѓања:
  175
  Што да правам кога Дивајн ме познава убаво и знае со кои песни да ме погоди:vozbud:
  Кажувајте како:vozbud: Јас знам дека не може:nesum:
   
 9. Fantom

  Fantom Chikara

  Член од:
  4 јуни 2006
  Мислења:
  11.451
  Допаѓања:
  805
  ја едитираш анкетата да е мулти опшнс ()
   
 10. Fortune

  Fortune шодаенешчо

  Член од:
  9 мај 2005
  Мислења:
  12.965
  Допаѓања:
  175
  Кога е веќе поставена не можам да и` дадам таква опција. Сега можам само да додадам колку дена може да се гласа и да додадам уште некој во листата.
  А ако ја направам да се гласа за повеќе од еден, би можеле сите да гласаме така, а не само јас.

  Ајде доста беше оф топик, се разбравме:)
   
 11. SCORPIO__20

  SCORPIO__20 Your sex is on fire

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  4.380
  Допаѓања:
  71
  za pofalba mi se Serpico :) znae on dobro zasto :)
  dobro delo mi ucini pred nekoja nok :)
  A i vo sredata Divne..se pokaza vo pravo svetlo :)
  Iako favorite mi e Fortune :)
   
 12. Bidikov

  Bidikov Server guru

  Член од:
  25 јануари 2005
  Мислења:
  2.664
  Допаѓања:
  499
  Sad je vreme ... :zlo:

  btw, jas bidejki imam pravo na samo 1 glas - ke glasam za site kolegi po ednas moze taka ? :zver:

  Inace Bravo za Serpico (na drugarka baza), fala na Divne (na forumdjiska baza) i fala na Princ (na msn baza) za super muzikata izminative neprospieni veceri ...


  P.S
  Da ne se raspravame koj e najdobar DJ - imame tuka statisktiki za brojot na slusateli koi kazuvaat deka Divajn u sreda vecer ubedlivo vodi ... nema lutis ...
  videte sto zboram TUKA
   
 13. еци^^^

  еци^^^ Walking the line of nature's palm

  Член од:
  9 декември 2005
  Мислења:
  2.945
  Допаѓања:
  57
  Divajn bez konkurencija!!!
   
 14. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.540
  Допаѓања:
  26.030
  Темава иде во архивите на форумот. Со новата реорганизација и новите диџеи, ќе биде отвоерна и нова тема :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: