Кој е најдобар DJ на радио кајгана

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Billa Bong, 11 март 2007.

?

Кој е најдобар DJ

 1. Дивајн

  45,7%
 2. Димитар

  0 гласови
  0,0%
 3. Фантом

  15,2%
 4. Серпико

  8,7%
 5. Еко1

  2,2%
 6. СтормАнгел

  4,3%
 7. Скулгрл

  2,2%
 8. Фортуне

  4,3%
 9. Princ

  6,5%
 10. Bacilus Gagous

  0 гласови
  0,0%
 11. Друг (кој)

  10,9%
 12. Бидиков

  0 гласови
  0,0%
 13. Macedalien

  0 гласови
  0,0%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Billa Bong

  Billa Bong I love Basketball

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  6.590
  Допаѓања:
  10
  Кој е најдобар DJ на РАДИО КАЈГАНА
   
 2. mRnO

  mRnO И по mRnO,mRnO

  Член од:
  16 април 2006
  Мислења:
  6.263
  Допаѓања:
  50
  Еве една асална тема каде што може да гласате за вашиот омилен Ди-џеј секако со аргументи
   
 3. Скулгрл

  Скулгрл Queen of the superficial::..

  Член од:
  17 јануари 2006
  Мислења:
  5.059
  Допаѓања:
  61
  Како не ви е срам да не ги ставите Bacilus Gagous и Princ?

  Гласам за Принц, секогаш ми ги погодувал песните без разлика од кој жанр се, и бил љубезен за да ги пренесува поздравите кои ги праќам.:)
   
 4. SANCTIMONIOUS

  SANCTIMONIOUS Мејд Ин Мацедониа

  Член од:
  21 март 2006
  Мислења:
  1.303
  Допаѓања:
  9
  Дивајн, секојгаш знае што музиче да пушти, знае да направи супер комбинации со секаков вид на музика, секоја чест за неа
  п.с. да имав право на 2 гласа ќе го дадев вториот за Фантом, сефинитивно си ја гледа работата,ужива додека пушта музика и не тера сите ние да уживаме со него
   
 5. Princ

  Princ Гостин

  Не сакав да прашам зошто ме нема во листа, ама многу ми значи што сепак тоа не те спречи да гласаш за мене. Добар DJ не пушта музика за себе туку за тие што го слушаат во тој момент. Е сеа, тие пак сакаат да поздрават некого.... :)
   
 6. Fantom

  Fantom Chikara

  Член од:
  4 јуни 2006
  Мислења:
  11.451
  Допаѓања:
  805
  Скул, измени ја анкетата и додај ги Принц и Гаго, иф посибл...
   
 7. ПрИтИ_гРл

  ПрИтИ_гРл Unforgivable ♥

  Член од:
  6 јуни 2006
  Мислења:
  2.554
  Допаѓања:
  20
  Како шо кажав и во претходната тема....сите убава музика пуштаат! не можам да правам разлика бидејки сите пуштаат различен вид музика- на некој помалку на некој повеке му се допага!

  ми се свига ретрото во понеделник на дивајн и форчн,и лав сонгс во средна исто на дивајн....

  но сепак кога би гласала...гласам за дивајн!
   
 8. Diabolical !llusion

  Diabolical !llusion Магец

  Член од:
  3 август 2006
  Мислења:
  2.233
  Допаѓања:
  19
  сите се супер,Принц,Фантом,Мацедалиен кој што одамна неам го чуено...
  али Дивајн ја слушам најчесто со ретро и лав сонгс,така да...не би сакала да кажам најдобра,затоа што сите се најдобри,и сите заслужуваат да стојат на иста височина... музиката се пушта со расположение,на кој не му одговара најнормално дека ќе смени! :) али дефинитивно уживам со горенаведените диџеи! :)
   
 9. Billa Bong

  Billa Bong I love Basketball

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  6.590
  Допаѓања:
  10
  Еј Принц извини сум те заборавил:kesa:
   
 10. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.814
  Допаѓања:
  25.374
  сите се супер,меѓутоа гласав за дивајн затоа што обожавам балади и она секогаш ми ги погодува најомилените и секогаш се опуштам многу...инаку мојот втор избор би била скулгрл...неам често слушано кога пуштала,ама тоа што го имам слушнато ми се допаѓа
   
 11. vmx

  vmx

  Член од:
  25 април 2005
  Мислења:
  5.749
  Допаѓања:
  200
  Досеа само Фантом сум го слушал коа пушта музика и чат пат Фортун, и топ се.
  Башка Фантом има миксета, слушаш Фортун. :pos:
   
 12. PSYtisfaction

  PSYtisfaction Царевата ќерка

  Член од:
  30 јуни 2006
  Мислења:
  3.924
  Допаѓања:
  524
  Досега еднаш само имам слушано Кајгана Радио (јебига, слаба конекција:() и тоа беше емисијата “Една година од ИнМемориам„.:)

  Затоа гласав за “друго„ :pos:
   
 13. Fortune

  Fortune шодаенешчо

  Член од:
  9 мај 2005
  Мислења:
  12.965
  Допаѓања:
  175
  Ништо, ќе морам и јас миксета да соберам, иначе маф ми е работата:pos:

  Што сте ме ставиле мене во анкетава, којзнае од кога не сум пуштала музика:icon_lol: Ама уште од сега се оштрам за следната недела:zlo:

  Сите се одлични. Зошто нема опција да гласаш за двајца (на пример)? Ах... Сепак најдобра ми е атмосферата кога пушта Дивајн, па морам да испозапалам свеќи низ цела соба:heart1:
  Ми се случува да го оставам уклучено радиото ако пушта некој баладички подоцна и да си легнам, да уживам во музиката. Сите се супер (да ве испофалам), ама гласам за Дивајн:vozbud:
   
 14. Fantom

  Fantom Chikara

  Член од:
  4 јуни 2006
  Мислења:
  11.451
  Допаѓања:
  805
  Пошо ти е другарка, зато
   
 15. Fortune

  Fortune шодаенешчо

  Член од:
  9 мај 2005
  Мислења:
  12.965
  Допаѓања:
  175
  Муабетов:pos:

  Што да правам кога ме погодува со песните.
  Погоди ме ти ако можеш:pos:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: