Кој е најдобар DJ на радио кајгана

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Billa Bong, 11 март 2007.

?

Кој е најдобар DJ

 1. Дивајн

  45,7%
 2. Димитар

  0 гласови
  0,0%
 3. Фантом

  15,2%
 4. Серпико

  8,7%
 5. Еко1

  2,2%
 6. СтормАнгел

  4,3%
 7. Скулгрл

  2,2%
 8. Фортуне

  4,3%
 9. Princ

  6,5%
 10. Bacilus Gagous

  0 гласови
  0,0%
 11. Друг (кој)

  10,9%
 12. Бидиков

  0 гласови
  0,0%
 13. Macedalien

  0 гласови
  0,0%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Дивајн

  Дивајн блаблабла

  Член од:
  3 април 2005
  Мислења:
  16.537
  Допаѓања:
  1.835
  Љубоморо, доста!:pos2:
  Јас гласам за другар ми Серпико, иако често знае да одложи термин ... не дека ми е другар, туку дека имаме ист вкус за музика, па секогаш ептен ми ги погодува песните и ме релаксира ... да имаше два гласа вториот ќе ми одеше кај другиот забушант Еко ... дека ми е другар и исто има ист вкус за музика како мене ... :vozbud:
  За Форчн не би гласала и три гласа да имав ... кога ќе пушта музика пак, ќе размислам!
   
 2. Lajce

  Lajce Не за сркање

  Член од:
  19 април 2006
  Мислења:
  997
  Допаѓања:
  114
  Абе добри се Серпико, Дивајн и Фантом нив сум ги слушал најмногу и ко ке видиш сиве:)pos:) најдобри DJ се охриѓани (фортуне тука е нормално ама не сум ја слушал досега:toe:)

  :my5:
   
 3. Fantom

  Fantom Chikara

  Член од:
  4 јуни 2006
  Мислења:
  11.451
  Допаѓања:
  805
  Пубо зеј си панцир, дан те погодит право в срце некоја песМа
   
 4. Fortune

  Fortune шодаенешчо

  Член од:
  9 мај 2005
  Мислења:
  12.965
  Допаѓања:
  175
  Еве, имаш сега можност. Што да правам, јавно ме искара Дивајн:pos:
   
 5. SANCTIMONIOUS

  SANCTIMONIOUS Мејд Ин Мацедониа

  Член од:
  21 март 2006
  Мислења:
  1.303
  Допаѓања:
  9
  Мене муабетот ме пооди в срце:tapp:
  Да не забегуваме од темата:helou:
   
 6. Fantom

  Fantom Chikara

  Член од:
  4 јуни 2006
  Мислења:
  11.451
  Допаѓања:
  805
  Се е кажано овде...()
   
 7. sagaqua

  sagaqua Successful and Creative

  Член од:
  23 декември 2005
  Мислења:
  2.219
  Допаѓања:
  31
  Дивајн оф корз [​IMG] можеби ни се поклопуваат вкусоите на ова поле, па сепак Дивај форевр!!!!

  Инаку со задоволство го слушам и Принц и некој кој не е на анкетата Бидиков :helou:
   
 8. Fortune

  Fortune шодаенешчо

  Член од:
  9 мај 2005
  Мислења:
  12.965
  Допаѓања:
  175
  Додадена опција за гласање: за ди-џеј Бидиков.
   
 9. Zoki Lou

  Zoki Lou

  Член од:
  28 мај 2005
  Мислења:
  6.663
  Допаѓања:
  175
  izglea e vreme da go reaktiviram winampot........
   
 10. leandra

  leandra Модератор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.600
  Допаѓања:
  38.377
  Бидејќи обожавам да слушам love songs,а тоа го пушта Дивајн,гласам за неа:smir:
   
 11. SCORPIO__20

  SCORPIO__20 Your sex is on fire

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  4.380
  Допаѓања:
  71
  fortune mi faka oko :) iskreno za dj
   
 12. Nina

  Nina Ange ou Demon

  Член од:
  31 мај 2006
  Мислења:
  1.256
  Допаѓања:
  4
  Дивајн и Серпико.Дивајн пушта прекрасни лав сонгс,но морав да гласам за Серпико зошто кога пушта музика ме мава во срце.До сега сите песни ми ги погодил:toe:
   
 13. Вокерка

  Вокерка Модератор

  Член од:
  29 јануари 2006
  Мислења:
  6.221
  Допаѓања:
  4.519
  Најчесто слушам во понеделеник и среда, значи на ретро и love songs од Дивајн.
  Исто и Fortune сум ја слушала и ми се допаѓа. Сепак гласот отиде за Дивајн... :eek:dlicno:
   
 14. Volkswagen

  Volkswagen

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  2.703
  Допаѓања:
  23
  Јас ако би пуштал музика...би ве задавел од рок и метал :)
   
 15. mRnO

  mRnO И по mRnO,mRnO

  Член од:
  16 април 2006
  Мислења:
  6.263
  Допаѓања:
  50
  Ова е самофалење или? сакаш да те проверам? да ти го дадам мојот термин за рок оваа недела па да видиме дали те бива
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: