Кој е најголемата КАБАДАЈА во Битола?

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Abe me prsnafte od smeenje, dur gi citav postovive od stol ke padnef, i ke kazam pak deka najseir narod ima vo Bitola ako tamu ne ti fatat seir in e ti zakacat ime, nikade na drugo mesto , a i baska ineteresno vi e sekoj den se pagjate od smea alal neka vi e !
 
Член од
16 март 2008
Мислења
51
Поени од реакции
3
Експлузивно.. Муабет од Трајко Џандаро.. од мој уши чуен.

Иди трајко пред Расчекор со зелен мерцедес. Излегва и застанува пред влезотна расчекор. Поминва еден дечко и гледајки ко како Трајко гордо иди од мерцедесо застанува пред него и му вели:
„Трајко, со здравје да го возиш мерцедесо“.
Трајко: „Фала бате, не ти велам да си купиш поубав оти НЕМА!“ :vozbud:

хахахаха.. .. ..

Перо Шуте скита сабајле во 5 сато и од баро излегват стриптизетите -украинки.
Времето ладно зима,.. Широк Сокак подмрзнат.
Перо: „Аха сеа ве фатив“
Украинката, подуплачена трча со стиклите и мињичо на плолките лизгави но едно време се зализгува и наземја паѓа. Перо Шуте веќе наднеа.
Украинката: „Њет њет њет..!“
Перо: „Ну зајац пагаџи !“

:vozbud::pos2:
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
КАРМАТА ЛОЛЛЛЛЛЛЛЛЛ
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Немам зборови....кабадаја и пол, само некако она плавото ЈУГО не му стои за кабадаја...го отепа од возење.
А го знаете неговиот прекар? Кога бев јас техничко, тоа ви е од 1997-2001 имаше доста добар прекар - ШКАФОТ. Не знам дали остана тоа прилепено за него.
UPDATE: Плавото југо е веќе минато, ШКАФО сега има Фиат Гранде Пунто. Кај мене в комшии живеј и цело лето ко ќе врвеше таму, свиреше, демек видете ме со новата кола :pos2::pos2::pos2:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Ни еден од споменатите не е кабадаја, опишувате луѓе од БТ кои се то што си се , глупи, ограничени, будали....
кабадаја, то ви е деца, дечко кое си го паркира белото Југо подалеку па оди пеш до кафиќ и на маса ги клава клучовите со привезок од мерцедес ил Бе Ем Ве, и пие кисела вода (пошто во џепо има 100 денари а го пуштија по леб), се преправа дека води важни бизнис муабети по мобилка (мобилката е исклучена или нема ни кредит да се јави) али на цел глас зборува (А бе кои 10.000 евра, гони го у курац, јас ќе му се јавам тој не знае со кој си има работа, се договоривме за 15.000....)
Значи отприлике никој и ништо кој сака да биди виден и сметан за некој и нешто. На широк сокак по кафиќите седнати деца со ланци позлатени околу врат а да ги превртиш сите наопаку ни 100 евра нема да им најдеш топтан.

паљото, кармата, трајко џандарот... тие не се кабадаии, тие се тоа што се природно.
 
Член од
28 август 2008
Мислења
25
Поени од реакции
2
NAJGOLEMIOT KABADAJA VO BT.E BABA MU NA EDNO DRUGARCE SO MU IZNAKAZA NA KOMSITE DEKA FATILA GROM VO TEGLA PA GO PUSTILA VO AMERIKA DA GO ISPITAT.ABE REZIL SE OTEPAV OD SMEA
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ни еден од споменатите не е кабадаја, опишувате луѓе од БТ кои се то што си се , глупи, ограничени, будали....
кабадаја, то ви е деца, дечко кое си го паркира белото Југо подалеку па оди пеш до кафиќ и на маса ги клава клучовите со привезок од мерцедес ил Бе Ем Ве, и пие кисела вода (пошто во џепо има 100 денари а го пуштија по леб), се преправа дека води важни бизнис муабети по мобилка (мобилката е исклучена или нема ни кредит да се јави) али на цел глас зборува (А бе кои 10.000 евра, гони го у курац, јас ќе му се јавам тој не знае со кој си има работа, се договоривме за 15.000....)
Значи отприлике никој и ништо кој сака да биди виден и сметан за некој и нешто. На широк сокак по кафиќите седнати деца со ланци позлатени околу врат а да ги превртиш сите наопаку ни 100 евра нема да им најдеш топтан.

паљото, кармата, трајко џандарот... тие не се кабадаии, тие се тоа што се природно.
Toa ти се луѓе што не се излезени подалеку од Битолата, или најак е муабетот да одиш вдискотека застанати со пијачката и цаурат шо женски има, или ќе земат сепаре оти другарчето му е келнер и цела вечер со едно пиво ќе ја поминат. :nesvest:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.732
Поени од реакции
5.418
Перо шуте скршил џам од теретаната на Паљото, и шуте му вели леле извини утре ке ти купам ново. Носи другио ден стакленце 10x10 и Паљото му вели, Шо ке му прам бе јас на ова, и Шуте: Абе јак си ти, ке го растегниш
ami za pece zenskiot..Si klal huliganka na glava i se reshil da ograbva i vlegol vo edna benziska..i mu vika ..JAS SUM PECE ZENSKIOT OVA E GRABEZ..I prodava4kata mu rekla ..AMAN BE PECE PAK SI PIJAN..i ovaj mu rekol kurvo od kaj mi go znajs imeto:)
:pos: :pos: :pos: прснав од смеење у пм ќе го разбудам моите :pos:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Абе битолчани алал ви вера....се газев од смеење дур ги прочитав сиве страни..
Се надевам летово добивме некој кандидат или некој муабет плус за номинацијава!! :)
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
спиро...со таа црвената кола шо ја имаше.....шо беше незнам......и возел за охрид....ама до толку многу брзо ....шо некаде после ресен го застанува полиција....и му вика: .....добро знаеш ли ти со колку возиш?.....а спиро: не бе бате......со колку возам?....не гледам јас.......јас гледам нешто маче - куче да не прегазам по патот......
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
спиро...со таа црвената кола шо ја имаше.....шо беше незнам......и возел за охрид....ама до толку многу брзо ....шо некаде после ресен го застанува полиција....и му вика: .....добро знаеш ли ти со колку возиш?.....а спиро: не бе бате......со колку возам?....не гледам јас.......јас гледам нешто маче - куче да не прегазам по патот......
А Спиро ееее?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom