Кој е најголемата КАБАДАЈА во Битола?

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Според вас кој е најголемата Кабадаја во Битолата? :pehar:
Знам дека ги има еден куп како Паљото,:sport1: ама кој е најголемиот,што мислите? :raz:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Е кај ти текна ваква тема да отвориш. Ме изнасмеа да не пукниш.
Инаку...Дали има некој во Битола шо не е кабадаја ?

П.С. Го имаш гледано документарецот „Кабадаја” ? И онај делот, Паљото кај шо кажва , демек..некој малишан шо оди три месеци на вежбање се топори на плажа пред женските...? Не можам да ти го доловам коментарот, треба да го гледаш. :pos: :pos: :pos: :pos:
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Lol,bravo za temata:):) Sekoj vtor vo Bt e kabadaja taka da ne znam koj da go izdvojam..a veke paljoto e na vrvot:):):)
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Хехех а знајте за муабетот ко се фалел Паљото со другарите, кој можи да крени поќе лубејнци ? :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
JeCILaDy напиша:
Хехех а знајте за муабетот ко се фалел Паљото со другарите, кој можи да крени поќе лубејнци ? :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Looooool dali be?:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: Jas ne znam za ova Jeci:)
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ми кажваја деца шо одат кај него на вежбање. Демек, в теретана седеле тој и уште двајца.
И едниот прај, јас можам да кренам две лубејнци, едната под едното рамо, другата под другото.
Вториот прај, јас можам да кренам три лубејнци, едната под едното рамо, другата под другото рамо, третата на к*рот.
И Паљото, да се истопори, прај, јас можам да кренам пет лубејнци. Едната под едното рамо, другата под другото рамо, и тој со трите лубејнци на к*р. :pos2::pos2::pos2::pos2:


П.С. Леле не можам да се соземам од смеа. :pos2::pos2:
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
JeCILaDy напиша:
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Е кај ти текна ваква тема да отвориш. Ме изнасмеа да не пукниш.
Инаку...Дали има некој во Битола шо не е кабадаја ?

П.С. Го имаш гледано документарецот „Кабадаја” ? И онај делот, Паљото кај шо кажва , демек..некој малишан шо оди три месеци на вежбање се топори на плажа пред женските...? Не можам да ти го доловам коментарот, треба да го гледаш. :pos: :pos: :pos: :pos:
Знам,знам...
И документарецот го имам гледано,закон е.....особено прашањето за тоа што е ГОЛИЧ КАБАДАЈА? :pos::pos::pos:
И пак ќе го гледам...:pos2:
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Инаку лично го имам видено Паљото кај што се "топори" пред женските на плажа - Славија,и тоа во танга...
Ама добро тој има вежбано повеќе од 3 месеци.:pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
16 јуни 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Za Spiro gojdoto znajte? Ko bil vo avion i ko prael gluposti i mu zdosadi na stujardesata i mu rekla: gospodini daj prekinete! no toj pak prael gluposti i ova pak mu rekla pak isto... I Spiro mu rekol na stujardesata: OTI DA NE ME SLEZIS OD AVIONNN!!! :)
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Abe ostaj go ti spiro ,onaj mojot profesor po fizicko znajs so ima napraeno? Plival,plival vo ohridsko ezero,si rekol aj da ponurkam malku i nurkajki nurkajki izlegol vo prespanskoto ezero ..kako ? i sam se cudell..abe tesko nego na pametoooooooooooooooo:):):::):)
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
A кој е тој професор по физичко? Толку јак е,бе? :pos2:
Сигурно лудница си поминвате со него...:poss:
 
Член од
15 ноември 2005
Мислења
355
Поени од реакции
1
MoNa` напиша:
Abe ostaj go ti spiro ,onaj mojot profesor po fizicko znajs so ima napraeno? Plival,plival vo ohridsko ezero,si rekol aj da ponurkam malku i nurkajki nurkajki izlegol vo prespanskoto ezero ..kako ? i sam se cudell..abe tesko nego na pametoooooooooooooooo:):):::):)

Auuuu,Talev ti predava? :pos2: Mene klasen mi bese,toj navistina ima mnogu ispadi beee,ne samo to so nurkanjeto,za greota e 4ovekot be!
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Еве и некоја слика од Перо Шуте,се прај кабадаја ама за греота е чоекот...Јак е кога ќе го извади синџирот над маицата,со цвикерите за сонце и седнува на кафе....одеше во ИН на времето....






Aj за убо нека е......:pos2:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Како можев да го заборам него беее ??? Па тој е најголемиот кабадаја :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom