Кој е најголемата КАБАДАЈА во Битола?

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од Jimmy, 10 јули 2006.

 1. Jimmy

  Jimmy Организатор

  Член од:
  26 мај 2006
  Мислења:
  847
  Допаѓања:
  217
  Според вас кој е најголемата Кабадаја во Битолата? :pehar:
  Знам дека ги има еден куп како Паљото,:sport1: ама кој е најголемиот,што мислите? :raz:
   
 2. JeCILaDy

  JeCILaDy Move Away

  Член од:
  18 април 2006
  Мислења:
  2.351
  Допаѓања:
  21
  :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

  Е кај ти текна ваква тема да отвориш. Ме изнасмеа да не пукниш.
  Инаку...Дали има некој во Битола шо не е кабадаја ?

  П.С. Го имаш гледано документарецот „Кабадаја” ? И онај делот, Паљото кај шо кажва , демек..некој малишан шо оди три месеци на вежбање се топори на плажа пред женските...? Не можам да ти го доловам коментарот, треба да го гледаш. :pos: :pos: :pos: :pos:
   
 3. MoNa`

  MoNa` Do you believe in perfection ?

  Член од:
  18 април 2006
  Мислења:
  1.702
  Допаѓања:
  6
  Lol,bravo za temata:):) Sekoj vtor vo Bt e kabadaja taka da ne znam koj da go izdvojam..a veke paljoto e na vrvot:):):)
   
 4. JeCILaDy

  JeCILaDy Move Away

  Член од:
  18 април 2006
  Мислења:
  2.351
  Допаѓања:
  21
  Хехех а знајте за муабетот ко се фалел Паљото со другарите, кој можи да крени поќе лубејнци ? :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
   
 5. MoNa`

  MoNa` Do you believe in perfection ?

  Член од:
  18 април 2006
  Мислења:
  1.702
  Допаѓања:
  6
  Looooool dali be?:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: Jas ne znam za ova Jeci:)
   
 6. JeCILaDy

  JeCILaDy Move Away

  Член од:
  18 април 2006
  Мислења:
  2.351
  Допаѓања:
  21
  Ми кажваја деца шо одат кај него на вежбање. Демек, в теретана седеле тој и уште двајца.
  И едниот прај, јас можам да кренам две лубејнци, едната под едното рамо, другата под другото.
  Вториот прај, јас можам да кренам три лубејнци, едната под едното рамо, другата под другото рамо, третата на к*рот.
  И Паљото, да се истопори, прај, јас можам да кренам пет лубејнци. Едната под едното рамо, другата под другото рамо, и тој со трите лубејнци на к*р. :pos2::pos2::pos2::pos2:


  П.С. Леле не можам да се соземам од смеа. :pos2::pos2:
   
 7. Jimmy

  Jimmy Организатор

  Член од:
  26 мај 2006
  Мислења:
  847
  Допаѓања:
  217
  Знам,знам...
  И документарецот го имам гледано,закон е.....особено прашањето за тоа што е ГОЛИЧ КАБАДАЈА? :pos::pos::pos:
  И пак ќе го гледам...:pos2:
   
 8. Jimmy

  Jimmy Организатор

  Член од:
  26 мај 2006
  Мислења:
  847
  Допаѓања:
  217
  Инаку лично го имам видено Паљото кај што се "топори" пред женските на плажа - Славија,и тоа во танга...
  Ама добро тој има вежбано повеќе од 3 месеци.:pos::pos::pos::pos::pos:
   
 9. GoceRemo

  GoceRemo

  Член од:
  16 јуни 2006
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  1
  Za Spiro gojdoto znajte? Ko bil vo avion i ko prael gluposti i mu zdosadi na stujardesata i mu rekla: gospodini daj prekinete! no toj pak prael gluposti i ova pak mu rekla pak isto... I Spiro mu rekol na stujardesata: OTI DA NE ME SLEZIS OD AVIONNN!!! :)
   
 10. MoNa`

  MoNa` Do you believe in perfection ?

  Член од:
  18 април 2006
  Мислења:
  1.702
  Допаѓања:
  6
  Abe ostaj go ti spiro ,onaj mojot profesor po fizicko znajs so ima napraeno? Plival,plival vo ohridsko ezero,si rekol aj da ponurkam malku i nurkajki nurkajki izlegol vo prespanskoto ezero ..kako ? i sam se cudell..abe tesko nego na pametoooooooooooooooo:):):::):)
   
 11. GoceRemo

  GoceRemo

  Член од:
  16 јуни 2006
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  1
  znam za to mi imat kazano :)
   
 12. Jimmy

  Jimmy Организатор

  Член од:
  26 мај 2006
  Мислења:
  847
  Допаѓања:
  217
  A кој е тој професор по физичко? Толку јак е,бе? :pos2:
  Сигурно лудница си поминвате со него...:poss:
   
 13. NeRtHuS_ErDa

  NeRtHuS_ErDa

  Член од:
  15 ноември 2005
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  1

  Auuuu,Talev ti predava? :pos2: Mene klasen mi bese,toj navistina ima mnogu ispadi beee,ne samo to so nurkanjeto,za greota e 4ovekot be!
   
 14. Jimmy

  Jimmy Организатор

  Член од:
  26 мај 2006
  Мислења:
  847
  Допаѓања:
  217
  Еве и некоја слика од Перо Шуте,се прај кабадаја ама за греота е чоекот...Јак е кога ќе го извади синџирот над маицата,со цвикерите за сонце и седнува на кафе....одеше во ИН на времето....

  [​IMG]


  [​IMG]

  Aj за убо нека е......:pos2:
   
 15. JeCILaDy

  JeCILaDy Move Away

  Член од:
  18 април 2006
  Мислења:
  2.351
  Допаѓања:
  21
  Како можев да го заборам него беее ??? Па тој е најголемиот кабадаја :pos: :pos:
   

Сподели преку: