Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Ме мрзи да ја барам темата за барање на песни.

..и ќе свртам седум броја, да си викнам банда моја, да се земе пивце мивце, многу гајби, гајби мајби, ако треба винце минце, и ракија некое килце, да се фати света мета, за да никој не ни смета, да се распали скара мара, да се трза на гитара, и времето да не ни смета....

Нека си ебе мајката цела недела ја барам песнава и никако неможам да ја најдам линк???
Изволте. :D
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
има на радио една песна почесто ја слушам српска рок песна е само један живот имам или један живот голем нз така нешто сакам да додам дека песнава оди како во стилот на https://www.youtube.com/watch?v=ob0cwX3xlG4
 
Последно уредено:

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Онаа рекламана на Суташ Ајран ми се мота во глава.
Еве ја, последната - 3тата. Од која песна е? :D Ме копка веќе неколку дена по ред. :D
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
Женско, upbeat.

Текст: ...faster faster than light; Get outta my way...; you never open your eyes... ?[DOUBLEPOST=1410296292][/DOUBLEPOST]
Женско, upbeat.

Текст: ...faster faster than light; Get outta my way...; you never open your eyes... ?
Да си одговорам сам на себе, може на некој друг ќе му се допадне:

 
Последно уредено:
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.586
Поени од реакции
3.600
Песнава ја пуштаат редовно на антена 5 рапува еден, а рефренот женско го пее и вака иде:
До мене до мене ќе бидеш само мој и ноќва нема да ме делиш ти со друга?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Песнава ја пуштаат редовно на антена 5 рапува еден, а рефренот женско го пее и вака иде:
До мене до мене ќе бидеш само мој и ноќва нема да ме делиш ти со друга?
:D
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Pesna od Dime Popovski odi vaka:

Denot prestana da se dvizhi, teche
Jas te sporediv so sudbina...

Link na YU tube, ili nekoja mp3 snimka e poveke od dobredojdena.

Mislam deka e Arm(b)en Surmean ili taka neshto, ama i za toa ne sum siguren:
Taa zhena nemir nosi...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.418

Не барам песна туку ме интересира како можам да најдам повеќе песни со ваков звук, посебно за делот со гитарата, каков жарн е ?
Последниве неколку дена се изнаслушав блуз и џез ама неможам да најдам ништо слично:(
Dire Straits имаш преслушано? Ерик Клептон? Дорс?


Нешто вака?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Dire Straits имаш преслушано? Ерик Клептон? Дорс?
Ги имам, т.е почнав од Ерик а завршив кај Мајер и Блек кејс, добри се и овие постариве но барав нешто со помодерен звук.
Сакав да најдам средена плејлиста ама изгледа ќе морам сам да ја составам. :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Ги имам, т.е почнав од Ерик а завршив кај Мајер и Блек кејс, добри се и овие постариве но барав нешто со помодерен звук.
Сакав да најдам средена плејлиста ама изгледа ќе морам сам да ја составам. :)
Давид Нешкоски слушај го, озбилен сум :) Џон Мајер му е идол, истиот стил му го тера. Мене ми е некако геј и лигаво (настрана гитарските способности кои не ги негирам, туку ги почитувам)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Давид Нешкоски слушај го, озбилен сум :) Џон Мајер му е идол, истиот стил му го тера. Мене ми е некако геј и лигаво (настрана гитарските способности кои не ги негирам, туку ги почитувам)
Океј е, не е важно дали е наш или странец све додека музиката е добра, би ги преслушал сите предлози шо ги имате пошо стварно сакам музика а и сакам да откривам нови стилови и звуци(y)
Ако имате некоја тема на форумов каде шо можам да го правам тоа дај линк:icon_mrgr:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.418
Ги имам, т.е почнав од Ерик а завршив кај Мајер и Блек кејс, добри се и овие постариве но барав нешто со помодерен звук.
Сакав да најдам средена плејлиста ама изгледа ќе морам сам да ја составам. :)
Нема поубо од то сам да си одбериш и да си составиш плејлиста. Мој предлог е да си сметнеш што повеќе албуми, сите преслушај ги пополека, што ти се допаѓа остави, што не избриши. Симни се можно од Вајт Страјпс, тие се класичен блуз рок, баш она што го бараш ти, според мене многу појаки и подобро од Блек Кис, од постарите албуми од Ролинг Стоунс нешто ѕирни, Mumford and sons, Lynyrd Skynyrd, Nick Cave......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom