Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Дали некој гледа од тука гледа Фокс? :D

Кога иде трејлерот за Mixology серијата, иде една песна у позадина, ама никако неможам да ја препознаам, ниту па со некоја апликација, пошто зборат во исто време...
Ако го гледате каналов, обрнете внимание на рекламите, поминува едно десет пати у денот, кажете ако ја препознаете. :icon_mrgr:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе и артисти и име знам ама не можам да ја најдам. Имаше видео на ЈуТјуб ама го скинале.

Куку Леле - Ме канат на свадба
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Абе и артисти и име знам ама не можам да ја најдам. Имаше видео на ЈуТјуб ама го скинале.

Куку Леле - Ме канат на свадба
Ќе ти ја пратам на чет на фб, ја иам у компјутер. Ако ми местиш некоја нормално...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе и артисти и име знам ама не можам да ја најдам. Имаше видео на ЈуТјуб ама го скинале.

Куку Леле - Ме канат на свадба
Нема брат, уназадени сме ние, после кукаме сме немале музика, единствените добри Куку Леле се на се 9 песни имаат на јутуП.
И јас ја бараФ Остани 2 месеци, Дани и Рики после ми ја пратија да си ја симнам, ти ебам државата. :D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.710
Поени од реакции
23.785
Ај тие шо пратат Лига на Шампиони повеке од 10 години нека помагаат......
Имаше една песна шо идеше на рекламата за сите спонзори (Мастер Кард,Форд,Амстел....) и на спотчето имашр луге од секоја земја од Европа како играат фудбал ама у цивилка облечени и на улици се бркаа. Додека траеше ова мелодијата се менуваше од земја во земја ( у Шкотска се убацуваа гајди ,у Шпанија кастањети ,у Франција хармоника....) и цела песна беше инструментална без текст и траеше 1-1.5 мин колку да попунат време со спонзори на полувреме(8 мин целосната верзија) .
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Ај тие шо пратат Лига на Шампиони повеке од 10 години нека помагаат......
Имаше една песна шо идеше на рекламата за сите спонзори (Мастер Кард,Форд,Амстел....) и на спотчето имашр луге од секоја земја од Европа како играат фудбал ама у цивилка облечени и на улици се бркаа. Додека траеше ова мелодијата се менуваше од земја во земја ( у Шкотска се убацуваа гајди ,у Шпанија кастањети ,у Франција хармоника....) и цела песна беше инструментална без текст и траеше 1-1.5 мин колку да попунат време со спонзори на полувреме(8 мин целосната верзија) .
Сум ја барал и јас оваа, ама не успеав да ја најдам. Ако знае некој нека помага.
 
Член од
18 февруари 2010
Мислења
96
Поени од реакции
66
Ај тие шо пратат Лига на Шампиони повеке од 10 години нека помагаат......
Имаше една песна шо идеше на рекламата за сите спонзори (Мастер Кард,Форд,Амстел....) и на спотчето имашр луге од секоја земја од Европа како играат фудбал ама у цивилка облечени и на улици се бркаа. Додека траеше ова мелодијата се менуваше од земја во земја ( у Шкотска се убацуваа гајди ,у Шпанија кастањети ,у Франција хармоника....) и цела песна беше инструментална без текст и траеше 1-1.5 мин колку да попунат време со спонзори на полувреме(8 мин целосната верзија) .
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Македонска забавна песна често врти по радиата, вероватно е од поновите...тексто оди од прилика вака:
земи ми го срцето и носи го од Индија до Америка:D

Пс. Ептен ми е заникаде песнава, зато ја барам
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.150
Поени од реакции
35.010
Македонска забавна песна често врти по радиата, вероватно е од поновите...тексто оди од прилика вака:
земи ми го срцето и носи го од Индија до Америка:D

Пс. Ептен ми е заникаде песнава, зато ја барам
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Го барам името на песната што оди на рекламата на Ladna Ice Tea друштвото што у комбенце патува онака безгрижно :)
 
Член од
17 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
3
Не е секоја насмевка среќа....
Имаше една песна со овој стих(нешто вака идеше)...Да не знае некој како се вика пошо насекаде ја барав и неможам да ја најдам
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Српска песна, веројатно екс-ју, музиката ептен ме потсеќаше на Ла Бамба од Ричи Валенс, а ништо чудно и да копирале некој дел, а од текстот моментално ништо не ми текнува.
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.218
Поени од реакции
2.073

Kajgana Shop

На врв Bottom