Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Нова е песнава, на Антена 5 ја пуштаат летово.
Машко ја пее, не е Џастин Бибер. И има нешто Baby во текстот.
Во спотот еден дечко си седи и свири на гитара.
Било кој?
Оваа ? Дечко седи и свири на гитара :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Барам една песна од Балашевиќ, врска неам као се вика, ништо од текстот не ми текнува, спотот е во жолта боја со една дебела девојка и еден дечко.:icon_mrgr:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Барам една песна од Балашевиќ, врска неам као се вика, ништо од текстот не ми текнува, спотот е во жолта боја со една дебела девојка и еден дечко.:icon_mrgr:
Дај бе малку поопширно има неколку такви спотови човекот. :D
Барем кажи што се дешава во спотот. :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Лелееее на која песна мислел. На оваа песна не би ми текнало, па не знам што да е...:pos:
Jaс пишав само на јутуб, Џорџе Балашевич спотови, и скролнав надолу, ко гледам еден кит се оптегнал. Ааа реков, ова е то :D
 
Член од
14 август 2014
Мислења
52
Поени од реакции
5
Има една македонска песна каде во спотот пар се мува во базен а пејачката се вози во кабриолет и се пресоблекува во кабриолет, ако може да ми кажете како се вика песната и пејачката
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Има една македонска песна каде во спотот пар се мува во базен а пејачката се вози во кабриолет и се пресоблекува во кабриолет, ако може да ми кажете како се вика песната и пејачката
Оваа да не е? :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739

Не барам песна туку ме интересира како можам да најдам повеќе песни со ваков звук, посебно за делот со гитарата, каков жарн е ?
Последниве неколку дена се изнаслушав блуз и џез ама неможам да најдам ништо слично:(
 
Член од
6 март 2012
Мислења
14
Поени од реакции
2
Zdravo... Znaci vaka, pesnava e od MVP srpskava grupa, sea ja slusnav na pivolend, ima eden del vika "ima dana kada nisam svoj, nema dana kada nisam tvoj". Ja barav na net ama slabo, nisto ne najdov. Da ne znae nekoj slucajno koja e? :) Tnx.
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Здраво. Барам македонска песна денес ( 29.08.2014) на Радио Буба Мара ја пуштија.
Женски глас... рефренот некако оди ... "Сега се возиме до крај .... знаеш ли зошто ќе останеш сам .... ....................... твојата слика не си ти ...
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.520
Поени од реакции
225
Ме мрзи да ја барам темата за барање на песни.

..и ќе свртам седум броја, да си викнам банда моја, да се земе пивце мивце, многу гајби, гајби мајби, ако треба винце минце, и ракија некое килце, да се фати света мета, за да никој не ни смета, да се распали скара мара, да се трза на гитара, и времето да не ни смета....

Нека си ебе мајката цела недела ја барам песнава и никако неможам да ја најдам линк???
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Ме мрзи да ја барам темата за барање на песни.

..и ќе свртам седум броја, да си викнам банда моја, да се земе пивце мивце, многу гајби, гајби мајби, ако треба винце минце, и ракија некое килце, да се фати света мета, за да никој не ни смета, да се распали скара мара, да се трза на гитара, и времето да не ни смета....

Нека си ебе мајката цела недела ја барам песнава и никако неможам да ја најдам линк???
Мислењето ти е преместено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom