Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Барам една рок балада од пред две години мислам, актуелна беше летото, ич не ми текнува како се викаше а знам ептен ја слушав.

Знам дека го содржеше зборот june во насловот на песната или групата. Ептен беше добро песничето.

--- надополнето ---

Не барајте, ја најдов:vozbud:

 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Ми треба една песна, ја има почесто на рекламеве нешто идеше the bus is on firee, (таке ја слушнав од прв пат, може и не е точен скрос текстот)
rock/pop песна
any ?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Сеа не барам песна, ама зашто не најдов ни соодветна песна, ќе напишам тука. Знаете ли како се вика македонската група од три женски што свират на виолина, придружувани од диџеј?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Може ли да ми каже некој како се вика таа шо ја даваат на JungleTV на репортажата за ибица (мислам) кај шо има прикажано журки и атмосфера на плажа :D
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Сеа не барам песна, ама зашто не најдов ни соодветна песна, ќе напишам тука. Знаете ли како се вика македонската група од три женски што свират на виолина, придружувани од диџеј?
Trio Omnia
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
кој е насловот на песната и изведувачот ПЛИС ХЕЛП

арититити :) така пеј во песната

ова е песна негде од средината на 90-те ама слушам на радио овие недели има некоја нова верзија

како ли се вика???????????????????????????????????

како мексиканска ми делува....
ПЛИС ХЕЛП
 
Член од
18 февруари 2010
Мислења
96
Поени од реакции
66
Не го знам насловот, ниту изведувачот на песната... само знам дека започнува со зборовите "This is the time..." Ја пуштат во дискотеки и кафичи... Однапред ви кажувам дека не станува збор за песната од David Guetta. :smir:
Мислам дека е оваа
Зеленко? :vozbud:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Od Elemental pesma, so uste edna rap grupa od hrvatska mislim deka se 3 ili 4 decki, pesmata e nesto za nova godina bozic takvi rabote :)
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
Znae nekoj kako se vika pesnata ? Blagodaram odnapred. :)
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Во текстот се спомнуваше нешто underground само тоа го заушив ,на идол едно ја пееше на крајот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom