Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Macedalien, 30 август 2009.

 1. Bridger

  Bridger fb.com/fitclaw

  Член од:
  21 март 2014
  Мислења:
  321
  Допаѓања:
  122
  Македонска песна нешто има Ангели не чуваат / само за нас во текстот мислам дека е од Ареа ама неможам да ја најдам. Помош?
   
 2. Dakiiiiiii

  Dakiiiiiii

  Член од:
  14 август 2014
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  5
  https://youtu.be/HfBvmfmBFPw

  ??
   
  На Bridger му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bridger

  Bridger fb.com/fitclaw

  Член од:
  21 март 2014
  Мислења:
  321
  Допаѓања:
  122
 4. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.741
  Допаѓања:
  4.759
  Има една песна,рефренот ми се врти у глава, SO HOW DOES IT FEEL нешо такво имаше,мислам дека е Rock and roll,70-тите негде...се испребарав,не можев да ја најдам. Некој битлс стил или такво нешто ми има,хелп одма..
   
 5. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.613
  Допаѓања:
  28.555
  https://www.youtube.com/watch?v=0U_StmOgGX0
   
  На Near му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Incule

  Incule

  Член од:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  979
  Допаѓања:
  300
  Барам една песна нешто вака беше ratatata pau pau хит е
   
 7. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.695
  Допаѓања:
  6.810
  Man's not hot
   
 8. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.409
  Допаѓања:
  13.919
  https://vocaroo.com/i/s0ls8Vv8eNjE

  Ова беше во најавна шпица на филм, свиркањево многу ме потсеќа на некоја песна... мислам дека е наша стара песна но може да грешам.
  Делот што ме потсеќа е од
  22 секунда до 29
  48 секунда до 54
   
 9. SaheMahe

  SaheMahe

  Член од:
  27 декември 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Македонска песна од постарите, текстот оди вака нешто:
  "Сакам да ти дадам втора шанса
  со тебе романсата е само фарса
  твојата љубов е ко бура силна
  мојата искрена тивка милна..."

  Може ли некој да помогне?
   
 10. Morgan Freeman

  Morgan Freeman Немодератор

  Член од:
  23 април 2010
  Мислења:
  2.349
  Допаѓања:
  3.247

  Песнава ја познава некој? Или е само џингл? Пробав со шазам не ја препознава...
   
 11. almost_an_angel

  almost_an_angel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  17

  Ми се чини дека е правена за потребите на рекламата...
   
  На Morgan Freeman му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Carax

  Carax

  Член од:
  31 декември 2013
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  180
  Македонска песна, текстот оди: Марија без тебе година јас не можам да спијам... Марија Марија
   
 13. PewDiePie

  PewDiePie Гостин

  Македонска фолк песна,дојранска најверојатно само знам дека рефренот почнува со "Ноќва се збрале другарите.....а завршува со тече вино тече пиво до зорите" ?
   
 14. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  16.888
  Допаѓања:
  34.777
  Македонска песна, постара можеби од 90те или 80те, во рефренот имаше стих

  "Пази се, и само мази ме"
   
 15. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  16.888
  Допаѓања:
  34.777
  Edit : Ја најдов "Лева Патика - Мази ме" :)
   
  На Morgan Freeman и Acohipmk им се допаѓа ова.

Сподели преку: