Кој е ваш најголем мотив?

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не е секогаш едниот ист.
Некогаш,задоволството кое што ќе го добијам после завршувањето на некоја работа е она кое што е мојот мотив.
Некогаш пак,мотивот ми се моите најблиски односно знам дека ако јас бидам среќен и дека ако успешно го завршам тоа што сум го посакувал,дека автоматски и они ќе станат среќни и задоволни покрај мене.Взаемна среќа.:smir:
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
зависи кога како.... но пред се семејството коа има очекувања од мене, љубовта моја и оној шшто мене ми значи, другарите, блиските све од а за кое вреди да се бориш...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Мотив , често се губи,немам некој голем, ама мотив имам да станам подобар од колку што сум сега,да сознаам повеќе, да знам како,да добијам тоа што сакам и да бидам тоа што сум го замислил.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.706
Поени од реакции
12.126
Мотив за се...штета стара е темата па брадавицата гледам одамна не е тука, да го прашам каков мотив за се?
Мотив на пример за плетење или за правење ајвар немам...за друго...зависи...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.706
Поени од реакции
12.126
Пари и жени, соууу симпл:pos2:
Хаа, мислев да го спомнам ова, ама...:kesa: да не ме сфати некој погрешно на овие години. Инаку ми биле водилка низ животот :) у ствари тоа е и основата и тајната на животот :vozbud:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Најголем мој мотив е мојата љубов што е сеуште променлива а потоа и семејството...
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Мотив за љубов и припаѓање...
Барем според Маслов...
Според фројд...Сексуалниот дефинитивноцџз.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
за работа најголем мој мотив е УСПЕХОТ

а во љубовта најголем мој мотив е САКАНИОТ и самата ЉУБОВ заедно со благодетите кои ми ги пружа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom