Кој е ваш најголем мотив?

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Koj e vas najgolem motiv???
ako uspeete da dadete odgovor na ovoa prasanje togas mozam da ve smetam za moj licen master.
Motiv za se.
Motivacija za vasata rabota.
Motivacija za odredeni raboti sto sakate da gi pravite vo vasiot zivot.
Najcesto najgolema motivacija za covek pretstavuva nekoja licnost sakana.
Kaj nekoi najgolema motivacija pretstavuva nivniot son.
мој мотив... ИНАТ.. другше не ми иде.. додека не се заинатам за нешо .. џабе се обидувам.. ама коа ке ме фати инат вадам 110% од мене
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Средувањето на мојот живот во права линија и g....l :kesa:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Животот општо е мој мотив. Зошто ако го немам никаков друг мотив не е важен.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Мене мотив ми е задоволството што го осеќам кога ќе си ја постигнам целта,гордоста во себе што ја чувствувам тогаш.И исто така разочарувањето,ако некој период се осетам на дното,тоа е моја почетна и еднонасочна дестинација од каде што тргнувам до моите замисли...Идејата за разочарувањето,може да ме натера на се,како и идејата за задоволството кое би го осетила кога ќе сум на врвот ...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
па да .. инат , ако ме фати инат за нешто одам до крај , СЕ ИЛИ ништо , во крајни мери одам и до деструкција на тоа , тој,таа .. па се до самодеструкција со тоа. (негативни карактеристики на скорпија јбг)

А сега имам доста добар мотив,иако некако не делува на мене, со секоја петка по математика,алгебра,линеарна алгебра,физика,хемија.. добивам по 5 000 денари од татко ми..
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Moтив ми е само среќата и смиреноста. Ако сум среќна имам мотив за све буквално...и сето тоа да резултира со смиреност која би ја добила само ако сум среќна..
значи среќата дефинитивно е пресудна за све:back:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
Мене мотивот во животот ми е да му се докажам на светот, почнувајќи од татко ми. Да му докажам дека можам и се останато. Доволно добар мотив, зар не?
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
мотив...............мој весник еден ден!!!!!!!!!! или уредник на некој светки познат!!!!!
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Mojot motiv e eden den da stanam nesto so koe ke se gordeam i jas i licnostite sto mi se vazni,motivot sekogas da se dokazuvam i da bidam podobra od toa sto sum bila nekogas,inaku motiv ne mi e dokazuvanjeto deka sum podobra od drugite tuku motivot da si dokazam sebesi deka mozam poveke.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Не мислев дека ова некогаш ќе го кажам... но, љубовта. :pipi: Едноставно, многу (иако тоа не се гледа многу надворешно) се променив во изминатиот месец, како резултат на неа. И во последно време, единствено нешто што ме мотивира да се досадувам во школото, да правам некои работи, да се трудам повеќе, да чекам нестрпливо за викендот е она.:back:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Немам мотив.Ослободен сум од сите синџири со кои мотивот може да ме врзе.
 

Командантица

Како шТо ќе реЧем Ја!
Член од
15 февруари 2009
Мислења
105
Поени од реакции
1
мотив,..?!?..хмм..па навеќе ме мотивира успехот, кога ќе успеам во нешто ме мотивира да профолжам да напредувам и да се докажувам,..самата помислам дека би можела да бидам подобра и подобра е многу добра причина за моите успеси..!
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Најголем мотив ми е првенствено мојата среќа а потоа и среќата на моите најблиски.. :toe:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Никогаш не се откажувам, никогаш не се предавам еднаш се живее и живеам по свое и ќе им покажам на другите дека ќе се снајдам понатаму во животот па макар и сам! (најмногу го мислам ова за најблиските кои поинаку ме проценуваат) :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom