Кој дијалект најмногу ве нервира?

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Berovski so toa nivnoto namesto zboruvam (ili aj eventualno govoram)...DUMAM, aj sikter be
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
А зашто ве нервира кумановски дијалект не ли можете да разберете толко ли е тешко исти е како српски јазик,а знам дека 90% гледав пинк и много други српски програми на кабелска.
Он:мене ниту еден дијалект не ме нервира и сите можам да ги разберам што зборат без разлика на кој дијалект се зборува.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Џабе и Адриана Лима да ми дојде...и да ми прозбори на беровски, ќе ми се згади!!!

Така да дефинитивно беровски...
 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
Незнам.. битолски не ме нервира.. онакој само не ги разбирам бш најдобро. а струмички ми е доста интересан и бш би сакала да га увежбам малко да се искурназу у наше градче :helou: хехеехехехехеххехе
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
Ниту еден дијалект не ме нервира само мн ми се чудни некои зборови...на пр.битолчани за садови викаат пајнци, за пенакло викаат стило итн итн :vozbud:Интересничко :pos2:
Единствено што може да ми полази по нервите е скопскиот, ама оној тежок шмизлички :tapp:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Нервира ме кумановскиот.И баш поради тоа што е сличен со српскиот јазик.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
кумановски и беровски
а најубаво зборуваат велешани
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
струмички не го поднесувам :nesvest::nesvest:
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
Не ме нрвира све што е во граница на разбирливост 2милјона луге сме неможеме убаво да се разбереме па не иде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom