Која раса на кучиња ви е омилена?

Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
Сите кучиња ги сакам, секако ако се мили, има некој лоши и ме нервира многу, ама пекинизерче си чував и уште ми е болка за него, и последно чував питбулка навидум изгледаат лоши ама појче од човек разбираше, сега живеам во стан, а мајками се плаши од кучиња и си останав без нив... :(
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
504
Поени од реакции
677
Како сопственик на Лабрадор ретривер, логично е да ми е омилена, веќе 4 години интезивно се дружам и сум фасциниран од неговата искрена и неизмерна љубов. Сум размислувал во иднина дали би сменал раса нормално, ќе дојде и тој ден, куче ќе чувам цел живот тоа е факт, лабрадорот секако ќе ми остане број еден, но ако би менувал тоа ќе биде Боксер или Бигл :) .
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.131
Поени од реакции
13.306
Обожавам кучиња, било која раса и да се. Но дефинитивно омилена. :love:

tumblr_inline_n9nu19CLne1qgp297.jpg

Имав ко помала, за жал умре пред неколку години и животна желба ми е да имам бар уште едно. Мислам дека се едни од најхиперактивните кучиња, интелигентни се многу, а за изглед да не правиме муабет, нема нешто послатко на планетава. Меч со две острици ми е да гледам видеа на јутуб од нив, веднаш се расположувам, а од друга страна се растажувам дека немам моментално услови да чувам.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.186
Тибетански Мастиф.

Не знам дали ми е омилен бидејќи не сум видел во живо, но делуваат како фасцинантни суштества. Баш ме интересира дали некаде некој од форумот видел вакво куче во живо.

maxresdefault.jpg
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.327
Не знaм бе, дaли е дo мене, aмa сите рaси и нерaси ги сaкaм. Секaкo, нaјмнoгу ги сaкaм мoите штo сум ги чувaл/чувaм (пудлицa и бoстoнски териер), aмa oпштo кaкo рaси сите ми се дoпaѓaaт.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.028
Поени од реакции
805
Многу ретко гледам далматинци, можеби затоа ми се меѓу поомилените. Паметам кога бев 1-2одд. дедо ми имаше една далматинка со шарени очи (од кои и двете и беа здрави) и со многу добар карактер, и татко ми има гледано еден куп ,,ловџиски'' загари позади куќата и на колибата кај лозјето, но таква љубов кон и од куче немам осетено, освен кај/со неа. Планирам да земам некое мало за да се врзи со мене додека е мало, а и подолго да биде со мене нели, само да можам некако моите инаетливи родители да ги натерам да попуштат.
Исто и шарпланинецот и германскиот овчар ми се меѓу омилените.
 
K

Kacar

Гостин
Тибетански Мастиф.

Не знам дали ми е омилен бидејќи не сум видел во живо, но делуваат како фасцинантни суштества. Баш ме интересира дали некаде некој од форумот видел вакво куче во живо.

Прегледај го приврзокот 161672
Imam videno vo Amerika.
Crn bese. 91 kilo mi rece sopstvenickata deka tezi.[DOUBLEPOST=1487108900][/DOUBLEPOST]Najomileni rasi:
1. Doberman :noze::vozbud:

2. Border koli

3. Germanski ovchar

4. Boxer

5. Bichon frize

Nitu edna od ovie rasi nemam cuvano. Momentalno imame labrador, sharplaninci, pincher I djukela.

Dobermanot e na prvo mesto I jas se molam na site vishi sili nekogas da bidam vo moznost da go cuvam toa kuce! Dete ne sakam, DOBERMAN SAKAM! Znaci kafeav muzjak so kupirani ushi I opavche. Prav lepotan.
Koga I da vidam doberman se frlam da go galam. Mnogu sopstvenici mi se imaat pushtano u raspravii. Trcam Kako Malo dete.
Border koli mi e vednas zad dobermanot, dokolku imam moznost I toa kuce bi go cuval. Premnogu intelegenti sushtestva se!
Germanski ovchar, zbor da nema, gi obozavam!
Boxer, bidejki se deca I koga se stari. Ljigushi nizaedni aj...
Bichon frize, bidejki sakam salonski kucenca I toa mi e izborot.
Ne se samo tie rasi koi gi sakam, tuka e I rotvajlerot I shkotski ovchar I maltezer, pit bull,mops.

Rasi koi nikogas ne bi gi cuval :neetaka:
1. Samojed
2. Haski
3. Malamut
4. Pekinezer
5.Shi tzu
6. Angliski bulldog
 
Последно уредено од модератор:
Член од
12 март 2009
Мислења
15.573
Поени од реакции
10.289
може се некој мелези или џукели ама ДОБРИ се :cool:

а еве и расни ловци на стаори
 
Член од
1 јуни 2019
Мислења
59
Поени од реакции
129
Померанец и ретривер. Померанецот ми е многу мал, не ми личи на куче, ќе го изгубам, ама ептене е слатко. А ретриверот ми е баш симбол за куче. Ко мала обично куле го викав:D
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.512
Поени од реакции
3.720
od sar planinec nema podobar spored mene
 

Kajgana Shop

На врв Bottom