Која музика не сакате да ја слушате воопшто?

Кој вид на музика не сакате да го слушате


  • Вкупно гласачи
    442

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Значи не знаеш :wink:
Мразам кога сами си контрирате,но хеј,полесна работа за мене :)
Ги прашувам тие што слушаат да ми објаснат. Ќе повторам, знам дека има различни вкусови, но музиката е уметност, а јас не гледам никаква уметност во таа "музика". :smir:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Чекајте да си прашам, мене не ми е јасно...до каде е границата некоја песна да е уметност? И по шо се препознава дека една песна е уметност, а друга не е? Кој е тој принцип?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Аа значи има различни вкусови,но се што слушаш ти е добро.

Се што слушаат другите,нема уметничка вредност.

Во превод,има различни вкусови,но твојот е уметнички оправдан.

Гарант и твоите омилени филмови се Lord of the Rings и Titanic,па они имаат највеќе Оскари,најмногу академски признаени.

Ти што слушаш,и објасни се зашто,ама детално?
Па после испрашувај ги другите :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ги прашувам тие што слушаат да ми објаснат. Ќе повторам, знам дека има различни вкусови, но музиката е уметност, а јас не гледам никаква уметност во таа "музика". :smir:
umetnost e i jazz i klasika ama nekoj slusa klasika a ne moze da slusa jazz ne moze da podnese, znaci za vkusovi ne se spori ete pak se vrakame na toa.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Чекајте да си прашам, мене не ми е јасно...до каде е границата некоја песна да е уметност? И по шо се препознава дека една песна е уметност, а друга не е? Кој е тој принцип?
нема граница... ако тебе ти е ок песната за тебе има уметничка вредност ако тебе ти е тапа тогап уметничка вредност = 0... ама сето тоа е според тебе.. значи личен персонален фкус....
 
Б

БејбиГрл

Гостин
нема граница... ако тебе ти е ок песната за тебе има уметничка вредност ако тебе ти е тапа тогап уметничка вредност = 0... ама сето тоа е според тебе.. значи личен персонален фкус....
Така и си мислев...Тогаш зошто некои луѓе едноставно не слушаат она шо им се свиѓа и престанат да коментираат за ваква или онаква музика (да престанат да тупат за турбофолк)? Нека си го слушаат она коа го сметаат за уметност, нека избегаваат неуметност и сите среќни и задоволни, нема шо да се трудиме за ги разбираме другите вкусови...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
нема шо да се трудиме за ги разбираме другите вкусови...

pa tokmu poradi toa sto ne se trudime da gi razbereme ne samo tugite vkusovi, tuku i tugite razlicni gledista, nastanuvaat site megucovecki konflikti i nedorazbiranja na ovoj svet. No i tie ne se trudat da gi razberat, nasite...taka da Svetot e takov odsekogas vo sustina bil ist ili ko sto peese na vremeto kaliopi uvijek ce biti onako kako je o bato...
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
phhhhhhhh....det metal....so e toa .... drn-drn AAAAAAAAAAAAA kje te zgazam. Zemete tamu slusajte pesni ljubovni i za seksovi....with a knife:twisted::)
 
А

Александра Д.

Гостин
a mene najveke mi se sviga toa derenjeto.
:pos2: И мене ми се свиѓа ептенски, а и гитарите. Што да им правам кога не ја разбираат музиката(без навреда)

А што се однесува до темата, не поднесувам транс и турбо фолк, сепак кога би бирала помеѓу нив, би избрала транс(у турко фолк имаат ужасни вокали, а овие ги и немаат многу многу):vozbud:
А без Рок и метал...тешко се живее.
Ама зависи, секој си има право на сопствен вкус.:salut:
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
Јас лично не можам да слушам турбо фолк и рап ама пак ќе кажам секој со својот вкус.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.765
Милане, темата за таа песна направи четириесетина постови во Чек Дис Аут.
Бај д веј, и онака турбо фолкот е музика за ГЛЕДАЊЕ а не за слушање.
Еве за пример земи ја Наташа Беквалац. :drk:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.453
Поени од реакции
47.293
последните три приложени видови... што и да е разликата меѓу нив :)
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Турбофолк - нема потреба да се повторувам.
Хип-хоп - не ја свакам поентата на рецитирање како да сум прво одделенка, а текстот ми е понижувачки кон женскиот род (најчесто)
Поп - ептен комерцијала, не е изразување, туку начин да се добие пари и публицитет, а луѓево да најдат нешто лесно певливо на кое ке можат некој колк да скршат.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Турбофолк шит го има аслужното прво место!:)
Одма после неа следи Дет и Блек Металот. Нормален метал ми е ок, ама тоа дерењето...не можам да го поднесам кога ќе почне.
И на крај веројатно трансот би стоел. Не дека не можам да го поднесам, ама после саат време слушање онаков тежок транс, боли глава ако не си на некој алкохол или уште полошо наркотици!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom