Која има поголем избор за облека? Мажите или жените?

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
жал ми е за појакиот пол ама имаме мноогу повеќе избор од нив, што не значи дека машката облека е шит, има многу убави парчиња али сепак женско си е женско :pipi:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
жал ми е за појакиот пол ама имаме мноогу повеќе избор од нив, што не значи дека машката облека е шит, има многу убави парчиња али сепак женско си е женско :pipi:
Нас не ни треба многу облека, и без облека сме си убави:pipi:
Ама за вас...
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Нас не ни треба многу облека, и без облека сме си убави:pipi:
Ама за вас...
па знам, толку ви стга вас шо знаеш можеби утре и голи ќе одите :pos2:
а ние не сме толку „природно“ паметни да се шетаме без облека барем не сеуште .. патем нас облеката не прави поубави :pipi:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
па знам, толку ви стга вас шо знаеш можеби утре и голи ќе одите :pos2:
а ние не сме толку „природно“ паметни да се шетаме без облека барем не сеуште .. патем нас облеката не прави поубави :pipi:
Оди во Охрид да не видиш таму се разголени сите...
Зависи каква облека ве праи поубави...ако сте разголени и постегнати тогаш стварно ве праи убави:drk:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
imate se sto imame i nie i plus uste trista drugi raboti.inace da vodevte u se,nemase da vi bide potrebna cela kozmticka i modna masinerija(osobeno kozmeticka),da bese taka nemase potreba od sekojdnevno sminkanje(maskiranje),neli?i da ne zaboravime deka zenskata garderoba e mnogu poevtina od maskata.
..Голема разлика е од водење во нешто и потреба од нешто!!Не мора да значи дека е поефтина.сегде е различно.ЗАвиси каде и од кого ја купуваш.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
..Голема разлика е од водење во нешто и потреба од нешто!!Не мора да значи дека е поефтина.сегде е различно.ЗАвиси каде и од кого ја купуваш.
tocno,samo sum primetil deka maska alternativa na nesto sto zenite isto go nosat(kaput da receme)e mnogu poskap od zenskata varijanta.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
tocno,samo sum primetil deka maska alternativa na nesto sto zenite isto go nosat(kaput da receme)e mnogu poskap od zenskata varijanta.
Не мора да значи.
Само сум приметила дека женската алтернатива на нешто што мажите носат(чевли да речеме),количински изразена,е еднаква на машката помножена со пет,приближно.:)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Дефинитивно повеќе женскиот пол имаат избор:).Од многу долги до најкратки можни парчиња облека кои покриваат само 20% од телото.
Иако сум повеќе фан на машка облека и им завидувам што имаат неверојатни парчиња облека, сепак мора да се признае дека женските имаат повеќе избор кога станува збор за облека.
 

paradajz

форумџија без ресор
Член од
19 јули 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
женските имаат поголем избор што е и нормално бидејќи највеќе пари трошат за облека а и многу често купуваат нова облека
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
За рокерки нема баш некој избор а за шмисли колку сакаш...не е фер према нас ама тоа е...Јас не можам да најдам женско парче облека шо е рокерско и ми се допаѓа...сите се фенси рокерски...за тие шо слушат поп рок...па си купувам мајци со бендови,...а за машки има мн типски мајци според мене...ама тоа ти е...коо не сум машко...:toe:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Не` јаделе за доручек тука маживе, најискрено. Шо дека имам поголем избор, они имаат далеку покул ствари за носење. На машко какви што имам видено алишта, ниеден минич ни евтино хаљинче во споредба со тоа не ме паѓа на гз. :icon_lol:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Не мора да значи.
Само сум приметила дека женската алтернатива на нешто што мажите носат(чевли да речеме),количински изразена,е еднаква на машката помножена со пет,приближно.:)
aj razmisli malku poubavo,recisi se e poevtino za zenskite.

Не` јаделе за доручек тука маживе, најискрено. Шо дека имам поголем избор, они имаат далеку покул ствари за носење. На машко какви што имам видено алишта, ниеден минич ни евтино хаљинче во споредба со тоа не ме паѓа на гз. :icon_lol:
samo sto istoto toa moze da go nosat i zenite,neli,...a maskoto minic da nosi,neeeeeeeeeeeeeeeee biva...:)
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Женските имаат многу повеке избор за облека,и точно е дека може да се најде за многу поефтини пари отколку за машки.
Пример за женски има убави маички и за 300 ден. во некој позабутани продавнички,а за машки поефтина од 700-800 досега не сум видела.
А чија гардероба е поубава е прашање на вкус.
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Se zavisi od butikot haha:vozbud::vozbud:se salam... pa ima mn ubavi parcinja obleka i za zenski i za maski samo treba da se pronajde vistinoskoto so prilega:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom