Која банка е најдобра? (ваши искуства со банки)

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
Сега откако ја затворија Еуростандард Банка, каде што имав мбанк ебанк смс ке може ли некој да ми предложи друга банка каде што не им се цените за овие услуги плафон и за интерен клиринг не наплаќаат ништо?
едит: И дали некоја друга банка има опција за вадење на сите банкомати без провизија како што имаше ЕуростандардБанка
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Сега откако ја затворија Еуростандард Банка, каде што имав мбанк ебанк смс ке може ли некој да ми предложи друга банка каде што не им се цените за овие услуги плафон и за интерен клиринг не наплаќаат ништо?
едит: И дали некоја друга банка има опција за вадење на сите банкомати без провизија како што имаше ЕуростандардБанка
Нлб ....
Автоматски споено мислење:

Ми земаат банални 30 денари од месец за сите услуги
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Сега откако ја затворија Еуростандард Банка, каде што имав мбанк ебанк смс ке може ли некој да ми предложи друга банка каде што не им се цените за овие услуги плафон и за интерен клиринг не наплаќаат ништо?
едит: И дали некоја друга банка има опција за вадење на сите банкомати без провизија како што имаше ЕуростандардБанка
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.591
Поени од реакции
38.739
Се знае која е најдобра, комерцијална. Гледам малце се подмладуваат у задње време обучуваат луѓе, порано просек старост на вработени им беше 62 години. Иначе штета за штедачиве у еуростандард се надевам дека ќе си ги повратат парите.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Jas kje ti kazam koja e gnoj: Ohridska... Sega se mozebi malce opraveni so novite gazdi.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Се знае која е најдобра, комерцијална. Гледам малце се подмладуваат у задње време обучуваат луѓе, порано просек старост на вработени им беше 62 години. Иначе штета за штедачиве у еуростандард се надевам дека ќе си ги повратат парите.
Ако ставаш пари во банка мора да ги прочиташ финансиски извештаи на банката. Јас никад не би ставил пари во банка без да прочитам како работи. Знам дека најголем дел од Македонците се финансиски целосно неписмени. Но треба барем малку да се потрудат... потребна е барем трошка труд и одговорност. Целата клима е затуцана. Се сеќавам на еднаш кога работев, седевме и си правевме муабет, кафе ова она и некако падна муабет за кредити и јас малку почнав да зборувам како се формираат каматите кај банките и веднаш почнаа некој да се љутат и да просераваат...смени тема, збори друго, кажи нешто друго. Така да, климата и менталитетот е катастрофа.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Дали е можно да се отвори сметка во некоја од банките во Македонија без мое пристуство?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Сега откако ја затворија Еуростандард Банка, каде што имав мбанк ебанк смс ке може ли некој да ми предложи друга банка каде што не им се цените за овие услуги плафон и за интерен клиринг не наплаќаат ништо?
едит: И дали некоја друга банка има опција за вадење на сите банкомати без провизија како што имаше ЕуростандардБанка
Не знам како е во другите банки, јас сум во Прокредит, таму е 300 мкд месечно, имаш 3 вадења на други банкомати бесплатно + сите трансакции со ебанк/мбанк се бесплатни.
Автоматски споено мислење:

Сега откако ја затворија Еуростандард Банка, каде што имав мбанк ебанк смс ке може ли некој да ми предложи друга банка каде што не им се цените за овие услуги плафон и за интерен клиринг не наплаќаат ништо?
едит: И дали некоја друга банка има опција за вадење на сите банкомати без провизија како што имаше ЕуростандардБанка
Не знам како е во другите банки, јас сум во Прокредит, таму е 300 мкд месечно, имаш 3 вадења на други банкомати бесплатно + сите трансакции со ебанк/мбанк се бесплатни.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.360
Не знам како е во другите банки, јас сум во Прокредит, таму е 300 мкд месечно, имаш 3 вадења на други банкомати бесплатно + сите трансакции со ебанк/мбанк се бесплатни.
Автоматски споено мислење:


Не знам како е во другите банки, јас сум во Прокредит, таму е 300 мкд месечно, имаш 3 вадења на други банкомати бесплатно + сите трансакции со ебанк/мбанк се бесплатни.
Вртеше реклама периодов дека УНИ овие услуги ги наплаќа по 99 денари месечно.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.360
Следни за затварање :LOL:
Автоматски споено мислење:


Полномоштво
Само за разлика од Еуростанард овие прават нето добивка секоја година по 4-5 милиони евра.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Следни за затварање :LOL:
Автоматски споено мислење:


Полномоштво
Не би требало, му ги пишав затоа што сето тоа што го бара членот го имаат за 90 или 99 мкд, не ми текнува сега.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Ако е за банкомато во прашање, стопанска не се лоши....и плус на апликацијата има мапс каде се банкоматите. Плаќањето преку интернет е со токенче, така да и тоа е некоја сигурност


-негативна страна е што имаат многу клиенти и многу се чека на ред...кој чека. јас не пошто или плаќам електронски или имам трајни налози
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Само за разлика од Еуростанард овие прават нето добивка секоја година по 4-5 милиони евра.
Dobar obid... Cesto menuvaat direktori i stavaat naiskusni na nivni mesta... Eden od fini nacini za steluvanje na dobivka... So drugi zborovi brzo treba da se prodadat...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom