Кошаркарски актуелности

Член од
23 август 2010
Мислења
38.577
Поени од реакции
110.124
Учествуваше со еден поен за нецели три минути игра.

Ѓуроски сезонава настапи на 21 средба за Луизијана тек со нецели пет минути просечно минати на паркетот и со просек од 0,8 поени и 1,2 скока по меч.

Страшни бројки, боли глава од ова, еден од најперспективните македонски кошаркари.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Учествуваше со еден поен за нецели три минути игра.

Ѓуроски сезонава настапи на 21 средба за Луизијана тек со нецели пет минути просечно минати на паркетот и со просек од 0,8 поени и 1,2 скока по меч.

Страшни бројки, боли глава од ова, еден од најперспективните македонски кошаркари.
Ова е најјакото...
Дваесет и две годишниот гостиварец трета сезона по ред настапува за овој престижен американски универзитет, кој од него има сериозни очекувања во следниот шампионат со оглед на тоа што треба да биде еден од носителите на играта како член на „варсити“ екипата во која спаѓаат кошаркарите кои се на последната година од универзитетското образование. :pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.654
Поени од реакции
70.683
Во моментов пуштета на РТС, играат Партизан и Ѕвезда, и во моментов се 5 на 3 на терен во корист на Ѕвезда.
Што е најтрагично во последниве две акции Ѕвезда ја изгуби топката ради 3 секунди во рекет, а сега Партизан со два играчи помалце дава кош и плус погаѓа слободно.
Лудории :pos:[DOUBLEPOST=1402779919][/DOUBLEPOST]Втор напад по ред даваат кош и додатно слободно Партизан и во моментов се 4 на 3 на терен :pos:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Во моментов пуштета на РТС, играат Партизан и Ѕвезда, и во моментов се 5 на 3 на терен во корист на Ѕвезда.
Што е најтрагично во последниве две акции Ѕвезда ја изгуби топката ради 3 секунди во рекет, а сега Партизан со два играчи помалце дава кош и плус погаѓа слободно.
Лудории :pos:[DOUBLEPOST=1402779919][/DOUBLEPOST]Втор напад по ред даваат кош и додатно слободно Партизан и во моментов се 4 на 3 на терен :pos:
У кошаркарски актуелности напишал бе :pos::pos::pos::pos::pos:

Иначе имаше многу гужви,прво Вујошевиќ ја повлече екипата,па после тоа настана тепачка меѓу играчите и сите ги исклучија уште овие останаа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.654
Поени од реакции
70.683
У кошаркарски актуелности напишал бе :pos::pos::pos::pos::pos:

Иначе имаше многу гужви,прво Вујошевиќ ја повлече екипата,па после тоа настана тепачка меѓу играчите и сите ги исклучија уште овие останаа.
Па не најдов посоодветна тема, што знам :icon_mrgr:
Посмешна утакмица немам гледано, а што е најтрагично Ѕвезда имаше 6 поени предност на 5 минути до крај откако продолжи утакмицава, и плус 5-3 предност во број на играчи на теренот, а до минута до крај се тресеа за победата :pos::pos::pos:
Партизан им дојде на 1-2 разлика мислам во еден период, пред Симоновиќ да пецне две тројки.
На крај играа 4 на 2 :pos::pos::pos:
Ѕвездашиве си имаа долги напади и само шутираа тројки од чисти позиции, а Партизан правеа влезови и вадеа кош и слободно :D
Брзо некако ја испразниле салава, кај нас пет дена ќе ја чистат :icon_lol:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.844
Поени од реакции
16.006
Требаше на еден кош да ја играат, секако можеа три на три да бидне. :))
Пукањето на обрачот и пискањето на патиките на играчите, само тоа се слушаше у сала.
Која беда.:facepalm:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Па не најдов посоодветна тема, што знам :icon_mrgr:
Посмешна утакмица немам гледано, а што е најтрагично Ѕвезда имаше 6 поени предност на 5 минути до крај откако продолжи утакмицава, и плус 5-3 предност во број на играчи на теренот, а до минута до крај се тресеа за победата :pos::pos::pos:
Партизан им дојде на 1-2 разлика мислам во еден период, пред Симоновиќ да пецне две тројки.
На крај играа 4 на 3 :pos::pos::pos:
Ѕвездашиве си имаа долги напади и само шутираа тројки од чисти позиции, а Партизан правеа влезови и вадеа кош и слободно :D
Брзо некако ја испразниле салава, кај нас пет дена ќе ја чистат :icon_lol:
На крај Партизан намерно сакаа да направат фаули да останат со еден играч за да се прекине утакмицата,кај Богдановиќ тоа успеа и на крај и Ловерњ пробуваше,ама не му успеа :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.577
Поени од реакции
110.124
Брука невидена, не знам зошто уопште доигруваа, боље 20-0 за Ѕвезда да беше и чао пријатно. Оној па кретенот Симонович, 3 вс 4 играат, дава тројка и се радува. :facepalm: Дебил дебилосан, шлајм од играч.

Иначе не треба да се чудиме што останатиот дел од светот гледа на нас Балканците како да сме Индијанци.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Македонско првенство е подобро организирано од ова шо им се дешава на србите последниве 2-3 месеци. На крај Ловерњ ги дотепа играчиве на комшиката, судиите не сакаа да свирнат фаул. Што повеќе да се каже?? А тоа што гнидана Симоновиќ се радуваше на кошевите нека му служи на чест. А уствари и како да не се радува, кога толку поени нема постигнато во дерби досега. Очекувам Партизан да се повлече од лигата. Само тоа е логично решение.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
А зошто ги повлекол уствари Вујошевиќ?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Ради мизерното судење наклонето кон ѕвезда
 
B

Blade Torch

Гостин
Valencia - Barcelona 2-3

Сите победи на гости , последнава со кош акробатски во последна секунда. Можеби и најквалитетната плејоф серија одиграна во европско првенство било кога .
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Тој помошникот на Жељко Обрадовиќ со години што му беше во Пао најверојатно нов тренер на Цска Москва.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom